Spam Yapma Lütfen!
14 Haz 2021
Listeler

Yıl Sonunda Karşımıza Çıkacak Oyunlar! Dying Light 2, Far Cry 6.. 

Yılın ortalarına yaklaşılması ile yeni oyunlardan yeni içerikler görmeye başladık. Bu yıl bambaşka olacak! İlk önce aynı gün içerisinde Horizon Forbidden West ve Dying Light’ı gördük. Bir gün sonra da Far Cry 6’dan yeni oynanış görüntüleri görme şansımız oldu.

Horizon Forbidden West

Sony State of Play etkinliği kapsamında Horizon Forbidden West’den14 dakikalık bir oynanış paylaştı. Yaz aylarında gelecek olan oyunda ilk göze çarpan şey oyunun grafikleri. Horizon Forbidden West tam anlamıyla yeni nesil bir oyun gibi gözüküyor. Bir diğer göze çarpan detay ise binilebilir makinelerin sayısının artması. İlk oyunu oynayanlar bu azlığı eleştirmişti bu yüzden Guerrilla Games de böyle bir çeşitlendirmeye gitmiş gibi duruyor. Oyun oldukça sinematik duruyor sürekli giren ara sahneler ve farklı animasyonlar ile eğlenceli bir deneyim vaat etse de çok fazla sinematiklik oyuncuyu sıkabilir. Yeni özel hareketler ile oynanış çeşitlendirilmeye çalışılmış. Ayrıca altının da oyuna eklenmesi ile keşfedilebilir dünya büyümüş.

Henüz bir çıkış tarihi paylaşmadı yapımcılar bu yüzden en erken 2022 diyebiliriz. Yine de bu oyunun Playstation 4’e de çıkacağını unutmamak lazım. Gördüğümüz görselliği ve çeşitliliği bulamama şansımız var ama bu haliyle gayet güzel bir oyun olacak gibi duruyor.

Dying Light 2

Yıl sonunda gelecek olan Dying Light 2 İlk gösterildiğinde hepimizi heyecanlandırmış ama uzun ve sancılı bir sürece girmişti. Uzun bir süreden sonra hakkında yeni bir şeyler gördük. Hikaye ve açık dünya ile ilgili yeni detaylar ve çıkış tarihi görmüş bulunmaktayız. Hikaye zombi kıyametinden 15 yıl sonra geçiyor. Aiden Caldwell isimli geçmişinin sırlarını açığa çıkarmak isteyen birini oynuyoruz. İnsanlığın son yerleşim yerlerinden biri olduğunu düşünülen şehre gelen karakter kendini farklı maceraların içinde buluyor. Şehir beklediğimiz gibi dikine oldukça detaylı ve büyük duruyor. Farklı mekanlar ve farklı gruplar mevcut. Oyunda 3 grup birbiri ile sürekli mücadele halinde ve bunların yanında serseriler ve haydutlar da sürekli sokaklarda. Bu gruplara yardım etmeniz ya da zarar vermeniz dünyayı ve hikayeyi değiştirecek. Geceleri zombiler sokakları dolduruyor ve size yuvalarını keşfetme fırsatı çıkıyor.

Oyunun 7 aralık 2021 tarihinde çıkacağını duyurdular ve daha fazla oynanış bilgisi de ilerleyen günlerde gelecekmiş. Oyunun Türkiye fiyatı biraz tuzlu. Ek olarak oyun Türkçe altyazı ve arayüz desteği ile geliyor.

Far Cry 6

Çıkış tarihi aldığımız ve daha detaylı görme fırsatı bulduğumuz bir diğer oyun da Far Cry 6. Küba’dan esinlenerek yaratılmış Yara adasında Anton Castillo adlı diktatöre karşı savaşacağız. Anton Castillo’yu Breaking Bad’den tanıdığımız Giancarlo Esposito canlandırıyor. Far Cry bu oyunla beraber ana karaktere de önem vermeye başlayacak gibi duruyor.

Kadın ya da erkek olarak seçebileceğimiz karakterimiz ara sahnelerde gözüküyor ve oldukça konuşkan duruyor. Belirli yerlerde karakteri üçüncü şahıstan da görebiliyoruz. Bir çok özelleştirme seçeneği olacak oyuna güzel bir eklenti olmuş. Bir çok farklı silahımız olacak ve sırt çantaları ile oynanış oldukça çeşitli duruyor. Normal silahlar yanında araba motoru, müzik çalar gibi şeylerden yapılmış farklı silahlar da olacak. Ubisoft harita ve açık dünya konusunda çok iddialı en iyi dünyaları olacağını söylüyorlar. Artık bir şehir de olan dünya gerçekten dolu gözüküyor ve çok büyük olacağı tahmin ediliyor.

Oyun 7 ekim 2021 tarihinde oyuncularla buluşacak. Sanırız yaz ayında çıkmayacak olması biz oyun severleri biraz üzer. Artık seriye yeni bir tat ve dinamikler getirmesi beklenen oyunun güzel olup olmayacağı merak konusu.

Bir yazımızın daha sonuna geldik, sevgili Geekyüzbir takipçileri. Bir önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Instagram hesabımızı buradan takip edebilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *