Spam Yapma Lütfen!
10 May 2021
Oyun

The Last of Us Remake Geliyor! Days Gone 2 İptal Edildi! 

  •  

The Last of Us Remake Geliyor! Days Gone 2 İptal Edildi! Bloomberg’den Jason Schreier’ın haberine göre Sony tarafı son zamanlarda oldukça hareketli. İptal kararı, stüdyo değişikliği ve yeni oyun söylentisi ile üç başlı bir haber. İşte detaylar:

The Last Of Us Remake

Michael Mumbauer önderliğindeki Visual Arts Service Group Sony’nin bünyesindeki geliştirici şirketlerden biri. Stüdyo PlayStation 5 için bir Last Of Us Remake’i geliştirmeye başlamıştı. Ancak Sony stüdyodan memnun değildi ve stüdyoya para desteği vermek istemiyordu. Bundan dolayı Sony oyunu orjinal yapımcısı olan Naughty Dog’a verdi. Yakın zamanda olmasa da bir süre sonra The Last Of Us Remake’i göreceğimiz kesin. Naughty Dog’un bir çok işle uğraştığını düşünürsek ne kadar sürer bilemeyiz.

Visual Arts Service Group bünyesindeki bir çok çalışan bu olaydan memnun olmadı ve Michael Mumbauer dahil bir çok kişi stüdyoyu terk etti.

Days Gone 2 İptali

Playstion 4 için 2019’da piyasaya sürülen oyun hikayesi ve sıkıcılaşan oynanış mekaniklerinden dolayı sevilmemişti. Aynı yıl, yılın en iyi PlayStation özel oyunu ödülünü de almıştı. Esasında oyun kâr etmiş ve Bend Studio bir devam oyunu için çalışmaya başlamıştı. Ama yeni haberlere göre Sony devam oyununu kabul etmedi ve iptal etti. Bend Studio kapsamındaki geliştiricileri de Naughty Dog’a çok oyunculu bir oyun için yardım etmeye gönderdi.

Bir çok Bend Studio çalışanı bu durumdan memnun olmadı ve bazı üst düzey çalışanlar ile işten ayrıldılar. Kalan geliştiricilerin hikayesi ise biraz daha farklı bir durum.

Yeni Uncharted Oyunu

Sony Bend Studio çalışanlarını esasında iki gruba böldü. Biri çok oyunculu yeni oyuna yardım ederken diğeri yeni Uncharted projesi üzerinde çalışan ekibe yardım edecekti. Evet, yeni bir Uncharted oyunu geliyor ama elinizdeki bilgiler sadece bundan ibaret ne yazık ki.

İkinci ekibin geliştiricilerinden bazıları Naughty Dog çatısı altında yok olmaktan korktular ve Uncharted projesinden çıkmak istediler. İstekleri gerçekleşti ve kendilerine ait tamamen yeni bir marka üzerinde çalışıyorlar.

Ayrıca önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *