Spam Yapma Lütfen!
28 Eki 2020
Listeler

PS4 Devri Bitmeden Oynamanız Gereken 10 Oyun! 

Yeni seri oyun konsolu Playstation 5’in çıkmasına artık günler kaldı. Yeni seri konsollara kavuşmamıza az kalmış olması ne yazık ki bize yıllarca hizmet eden PS4’ten kopmamız anlamına geliyor. Biz de bugünkü yazımızda sizler için eski konsolunuzu deponuzun tozlu raflarına kaldırmadan önce oynamanız gereken 10 adet PS4 özel oyununu derledik. Listenin kişisel fikirlerimizi içerdiğini ve sıralamanın rastgele yapıldığını belirtmemizde fayda var. Gelin seçtiğimiz oyunları hep birlikte inceleyelim.

10- Detroit: Become Human

2018 yılında çıkışını yapan ve Quantic Dream tarafından piyasaya sürülen Detroit: Become Human, birçok oyun severler tarafından oldukça ilgi gördü. Oyun anlatmış olduğu bilim-kurgu hikayesiyle bunlarla birlikte sunmuş olduğu seçimlerle birçok kişiyi anlatmış olduğu hikayesine bağlamayı rahatlıkla başardı.

Detroit: Become Human, Playstation Store’da şu anda 219.00 TL.

9- Bloodborne

Aksiyon RPG türüne hizmet eden Bloodborne, Yharnam isimli antik şehirde bazı soruların cevaplarını ararken aynı zamanda şehirde yayılan ölümcül hastalığın bizi engellemesine izin vermediğimiz bir oyun. Oyun From Software tarafından yapıldı. Dark Souls’un da yapımcılığını üstelenen ekip bu oyunu zor yapmak için pek çaba sarf etmemiş olmasına rağmen alıştıklarından mı bilinmez Bloodborne da zor kategorisinde değerlendirebileceğimiz bir oyun sayılabilir.

Bloodborne, Playstation Store’da şu anda 84.00 TL.

8- Ratchet & Clank

Incomiac Games tarafından geliştirilen oyun Sony Interactive Entertainment tarafından piyasaya sürülüyor. Oyun hem PS2 de bulunan ilk oyununa hem de sonrasında çıkan aynı adlı filmine dayanıyor. Ratchet & Clank bir platform oyunu. Platform oyunları severlerin muhakkak oynamış bulunacağı diğer oyuncuların da muhakkak denemesi gereken bir platform oyunu. Platform oyunları türünün öncülerinden olan bu oyunu denemeden geçmeyin.

Ratchet and Clank, Playstation Store’da şu anda 144.00TL.

7- Ghost of Tsushima 

Sucker Punch Productions tarafından yapılan ve yine Sony tarafından piyasaya sürülen oyun bir aksiyon-macera oyunu. Ghost of Tsuhima, Japon kültüründe önemli bir yer taşıyan ve Moğolların Japonya seferleri sırasında Son Samuraylardan birisi olan Jin Sakai’yi anlatmaktadır. Gizlik öğeleri de içeren oyunda katana kullanmanın tadına varacağınızı garanti edebiliriz.

Ghost of Tsushima, Playstation Store’da şu anda 394.21 TL.

6- Persona 5

JRPG diyince akla ilk gelen oyunlardan biri olan Persona her ne kadar ülkemizde pek ilgi görmeyen bir oyun olsa da gerek hikayesi gerekse sıralı tabanlı dövüş sitemine rağmen oynanışı bakımından bir şansı hak ediyor. ATLUS tarafından üretilen oyun PS4’ünüzün son demlerini kullanabileceğiniz bir oyun.

Persona 5, Playstation Store’da şu anda 299.00 TL.

5- Shadow of the Colossus Remake

Orijinali Playstation 2 de bulunan oyunun daha güzel grafiklerle yeniden yapılmış hali olan Shadow of the Colossus Remake, antik bir diyardaki bir savaşçının saklı olan gücü çıkarmak için savaştığı devasa yaratıkları anlatmaktadır. Oyunda sadece boss savaşlarından oluşmaktadır. PS2’de yakaladığı başarısını PS4’te de yakalayan oyun oynamaya değer oyunlar arasında.

Shadow of the Colossus, Playstation Store’da şu anda 284.00 TL.

4- Uncharted Serisi

Her oyunu aynı kalitede olmasa da hepsi oynamaya değer sayılabilecek 4 ana oyundan oluşmaktadır. Nathan Drake isimli ana kahramanımızla maceranın doruklarını yaşadığımız oyun hem hikâye bakımından hem de oynanış bakımından bizden tam not almış ve oynamaya değer oyunlar kategorisindeki yerini almıştır.

Uncharted 4, Playstation Store’da şu anda 144.00 TL. Uncharted: Drake’s Fortune, Uncharted 2: Among Thieves, ve Uncharted 3: Drake’s Deception oyunlarının içerisinde bulunduğu Uncharted: The Nathan Drake Collection ise şu anda 72.00 TL.

3- Marvel’s Spider-Man

Bu sefer ki Spider Man filmlerden tanıdığımızdan biraz farklı. Dövüş sanatlarında ve örümcek güçlerinde usta olan Peter Parker, New York’taki suçluları yakalamakta bir dahi. Peter Parker’ın usta olduğu özellikler oyuncuya da yansıyor ve Marvel’s Spider Man yönlendirmesi keyifli bir hal alıyor. Örümcek olarak binaların arasından süzülmeyi kim istemez ki?

Spider-Man, Playstation Store’da şu anda 249.00 TL.

2- The Last of Us Serisi

2 oyunluk bir seriden oluşan The Last of Us, hem oynanışında sakladığı gizlilik öğeleri hem de oyuncuların gözlerini yaşartan hikayesi ile oynanması gereken oyunlar arasında. Her ne kadar hangi oyunun daha iyi olduğu hala bir sonuca varamamış olsa da her iki oyunu da oynamanızı önemle rica ediyoruz.

The Last of Us Remastered, Playstation Store’da şu anda 84.00TL. The Last of Us Part II, şu anda 499.00 TL.

1- God of War

‘’BOY!’’ Kelimesini gördüğünüzde aklınıza bu oyun gelmiyorsa çok şey kaçırmışsınız demektir. 2018 senesinde yılın oyunu seçilen God of War, Kuzey’in soğuk dağlarının ardında gizli mitolojik canavarlar ve tanrılar barındırıyor. Hem oynanış hem hikâye hem müzikler hem de geriye kalan her konuda kendini ispatlamış oyun God of War’u oynamadıysanız hemen şuan başlayın. Eski oyunlara biz göz atmak alacağınız zevk bakımından yararlı olacaktır.

God of War, Playstation Store’da şu anda 119.00 TL.

Playstation 5 ile X Box Series X karşılaştırmamıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *