Spam Yapma Lütfen!
13 Haz 2021
Listeler

Oyun Dünyasının En Güçlü 6 Karakteri! 

Selamlar sevgili Geekyuzbir okuyucuları, bugün sizler için herhangi bir sıralama yapmadan oyun dünyasının en güçlü 6 karakterini derledik. Hazırsanız başlayalım. İşte oyun dünyasının en güçlü 6 karakteri!

ALEX MERCER: PROTOTYPE

İnsan üstü süper kuvvet, dayanıklılık, hız, kendini iyileştirebilme gibi özelliklere ilave olarak Alex abimiz rakiplerinin hatıralarını, görünüşlerini ve yeteneklerini kendine aktarabiliyor. Şekil değiştirme becerileri de vardır. Alex Mercer, vücudunu çeşitli silahlara çevirebiliyor hatta kendinden kalkan bile yaratabiliyor. Bununla birlikte her türlü zorluğa adapte olabilen Alex Mercer, nükleer bombadan bile sağ çıkmış bir adam.

DANTE: DEVIL MY CRY SERİSİ

Apartman boyunda iblislerle bile rahatlıkla kapışabilen Dante, gücü sınır tanımayan ve asla pes etmeyen bir karakter. Yakın dövüş ve silah kullanmadaki ustalığının yanında bir ton yeteneğe sahiptir. Dante, stilistik bir şekilde savaşması ve artistik tavırlarıyla da gücünü rakiplerinin yüzüne vurmaktan çekinmeyen biri. Hele bir de iblis formuna büründüyse Dante’nin karşısına çıkmak oldukça zorlaşıyor.

BAYONETTA: BAYONETTA SERİSİ

Gerektiğinde savaş alanına iblisler çağırabilen, ayaklarındaki silahlarla bile ateş edebilen Bayonetta, tam bir ölüm makinesi. Silahların, büyülerin ve yakın dövüşün birleştiği son derece stilistik bir savaş tarzına sahiptir. Bu hanımefendi, devasa bir uyduyu rahatlıkla rakibine fırlatabilecek kadar güçlü. Ayrıca tanrıları bile yenebilecek kadar güçlü.

KIRBY: KIRBY SERİSİ

Kirby adlı bu küçük, sevimli arkadaşın bu listede yer alması kendisini tanımayanlara şaşırtıcı gelmiş olabilir. Bu minnoş görünüm sizi aldatmasın çünkü Kirby, hayvan gibi güçlü bir karakter. Rakiplerini yutup güçlerini kendine kazandırabilen Kirby, hipernova özelliğiyle yürüyen bir karadeliğe bile dönüşebiliyor. Her şeyi yutabilen Kirby’nin gücü sınırsız olarak tanımlanıyor.

Tek bir darbesiyle gezegenleri ikiye ayırabilen, beyzbol oynar gibi meteorları binlerce ışık yılı uzağa fırlatabilir. Gezegen patlamalarından çizik bile almadan kurtulabilmiştir. Bununla birlikte Kirby, oyun dünyasının en güçlü karakterlerinden biri.

KRATOS: GOD OF WAR SERİSİ

Olimposu birbirine katıp yunan mitolojisinden bir sürü tanrıyı öldüren Kratos, güçlü olmak konusunda iddialı bir cv’ye sahip. Yunan mitolojisini bitirdikten sonra İskandinav mitolojisine geçiş yapmıştır. Kratos, yapımcıların açıklamasına göre mitoloji mitoloji gezip yabancı tanrıları da avlamaya devam edecek gibi. Bununla birlikte Kratos, asla yanlış yapılmaması gereken bir karakter. Bununla birlikte içi intikam ateşiyle doldu mu ona ya da sevdiği birine bulaşan herkesi yok edebilmektedir.

ASURA: ASURA’S WRATH

Aynı Kratos gibi zirvedeki isimleri devirdiği için Asura da tartışması mümkün olmayan bir güce sahip. Gezegen yumruklayacak çılgınlıkta bir kuvvete sahiptir. Asura, gezegenlerden bile daha büyük düşmanlarla kapışabilecek güçte.

Öfkesiyle gücüne güç katan, anime işi farklı transformasyonlarıyla güçlü olmak konusunda artık işin tadını kaçırmıştır. Bununla birlikte Asura, bu özellikleriyle oyun dünyasının en güçlü karakterinden bir tanesi.

Ayrıca önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte Instagram hesabımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *