Spam Yapma Lütfen!
02 Mar 2021
Listeler

Orta Çağ Temalı En İyi 5 Oyun! 

Orta Çağ teması biz oyuncular için her zaman ilgi çekicidir. At üstünde kılıç kalkan ve zırh kuşanan bir kahramanın hikayesini oynamak, deneyim etmek hepimizin sevdiği bir olaydır. Biz de sizler için en iyi 5 Orta çağ temalı oyunu sıraladık. İyi eğlenceler.

Crusader Kings III

Paradox Development Studio tarafından geliştirilen, Crusader Kings serisinin 3. oyunu. Eylül 2020’de çıkan oyun oyuncular ve eleştirmenler tarafından oldukça beğenildi. İstediğiniz gibi hikayenizi ilerletebilirsiniz, istediğiniz gibi absürt olaylara yol açabilirsiniz. Crusader Kings III’de her şey sizin elinizde.

Oyun şu anda Steam’de 77,00 TL gibi bir fiyatla satışta.

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance, Warhorse Studio tarafından geliştirilip Deep Silver tarafından yayımlanan birinci şahıs bakış açılı Orta Çağ temalı, bir aksiyon-rol yapma oyunudur. 1400’lü yıllarda sıradan bir köylünün nasıl yükseldiğine tanık oluyoruz. Oyunun en çok öne çıkan tarafı gerçekçi mekanikleri. Geliştiriciler oyunu olabildiğince gerçekçi yapmaya çalışmış.

Başlarda oldukça fazla dayak yiyeceksiniz. Seçimleriniz ile senaryonun gidişatına yön verecek ve insanların kaderini değiştireceksiniz.

Oyun şu anda Steam’de 50,00 TL gibi bir fiyatla satışta. Ayrıca oyunda Türkçe dil desteği de mevcut.

A Plague Tale: Innocence

A Plague Tale: Innocence, Asobo Studio tarafından geliştirilen ve Focus Home Interactive tarafından yayınlanan bir aksiyon-macera, gizlilik oyunudur. Oyun bizi Amicia ve Hugo de Rune kardeşlerin hikayesine götürüyor. 1348 yılında geçen oyunun en başarılı yönü şüphesiz atmosferi ve mekan tasarımları.

Vebanın ve savaşın pençesindeki dünyada iki kardeşin hem hastalık ve farelerden hem de engizisyondan kaçmaya çalışmasını görüyoruz oyunda. Her bölümde yeni bir mekanik ile tanışıyoruz ve bu da oyunun tekrar etmemesine yol açıyor. Çıktıktan sonra bir çok ödül alan oyun mutlaka deneyim edilmesi gereken bir macera.

Oyun şu anda Steam’de 130,00 TL gibi bir fiyatla satışta.

Besiege

Listedeki en farklı oyun Besiege. Besiege Spiderling Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanan strateji temelli bir inşa oyunu. Çoğunlukla orta çağ konseptli kuşatma silahları, farklı objektifleri tamamlamak için ölüm makineleri ya da farklı uçan makineler ürettiğiniz bir oyun.

Oyunun sınırı sizin hayal gücünüz. Oyun size çevre editörü imkanı da sunuyor ve yapabileceklerinizin sayısını oldukça arttırıyor. Uzun süre erken erişimdeydi oyun ve geçen yıl tam sürümü ile çıkışını yaptı. Hem kafa dağıtmalık hem de kafa yormalık Besiege’i denemenizi tavsiye ediyoruz.

Oyun şu anda Steam’de 25,00 TL gibi bir fiyatla satışta.

Mount & Blade II: Bannerlord

Strateji ve sandbox’ın orta çağ teması ile harmanlandığı harika bir serinin son oyunu Mount & Blade II: Bannerlord. TaleWorlds tarafından geliştirilen ve yayınlanan oyun şu an erken erişimde ama şimdi bile sizi onlarca saat ekranda tutabilir.

Kendi hikayenizin kahramanı olduğunuz oyunda istediğiniz krallığa katılabilir ve ya kendi krallığınızı kurarak herkese hükmetmeye çalışabilirsiniz. Seriyi sevenlerin zaten çoktan bir şans verdiği oyunu henüz oynamadıysanız bizce fazla da beklemeyin.

Oyun şu anda Steam’de 149,99 TL gibi bir fiyatla satışta. Ayrıca bilebileceğiniz gibi Türkçe dil desteğine de sahip.

Ayrıca önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *