Spam Yapma Lütfen!
27 Kas 2020
İnceleme

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales İncelemesi 

7.5
Score

Pros

  • Sesler ve müzikler oldukça güzel.
  • Oyunun grafikleri çok iyi.
  • Acemi Spider-Man oynanışı oyuna iyi bir şekilde aktarılmış.
  • Eğlenceli bir yapıya sahip.

Cons

  • İlk oyunun üstüne çok küçük şeyler ekliyor.
  • Oyunda birbirinin aynısı birçok farklı görevler var.
  • İlk oyunla neredeyse tamamen aynı yapıya sahip.
Grafikler
8.5
Oynanış
7.5
Bölüm Tasarımı
8
Hikaye
7
Animasyonlar
8
Yapay Zeka
7.5

Playstation 5 konsolunun çıkmasıyla birlikte birçok oyun da piyasaya sürüldü. Playstation özel oyunu olarak bizlere sunulan çıkış oyunlarından bir tanesi de Marvel’s Spider-Man: Miles Morales oldu. Peki, yeni adıyla Playstation Studios gerçekten de iyi bir çıkış oyunu sunabilmiş mi?

Hikaye

Oyun, Miles Morales karakterinin Spider-Man olma hikayesi ile bizleri baş başa bırakıyor. Peter Parker, bir süreliğine tatile çıkıyor ve şehir de acemi Spider-Man olan Miles Morales’e kalıyor.

Açıkçası hikaye başlangıç olarak hoş bir şekilde başlasa da ilerledikçe içerisinde yer alan tutarsızlıklar oyuncuyu üzebiliyor. Bu tutarsızlıklar dışında ise hikayenin basit kalan birçok kısımı mevcut. Bunlar dışında ise oyun oldukça kısa sürmekte. Spider-Man için bir DLC niteliği taşımakta. Bu oyunun DLC gibi olmaması için yapımcılar ellerinden geleni yapmış. Yine de oyunun tüm dünya çapında yüksek bir fiyata satıldığını düşünmekteyim.

Yine de bu tutarsızlık içerisinde hoş bir hikaye anlatımına sahip. Oyun, bu hikaye anlatımının yanından ise Playstation Studios kalitesinden uzaklaşmamaya çalışıyor. Playstation Studios yani Insomniac Games, oyunu geliştirirken yeni şeyler denemekten de kaçınmış gibi. Sözgelimi ilk oyunu sevenler düşük beklentilerle birlikte bu oyunu da seveceklerdir. Biz daha büyük çaplı bir şey beklemiştik.

Oynanış

Oynanış açısından ise ilk oyunun neredeyse aynısı. Miles Morales’in kendi özellikleriyle birlikte ilk oyunun oynanışına küçük şeyler eklemişler. Bunlarla birlikte yetenek ağacı ise karakterimizin gelişimini bizlere iyi bir şekilde hissettirememekte. Bu da oynanışı bir noktadan sonra sıkıcı bir hale sokmakta.

Yine söylemiş olduğumuz gibi ilk oyunu sevenler için hoş bir oynanış sunmakta. Bir noktadan sonra oynanış sıkıcı bir hale gelse de sevenleri için zevkli bir oynanış sunabilir.

Oyunda toplamda 19 tane kostüm bulunmakta. Bu kostümlerin bazıları ile oynanış çok daha eğlenceli hale gelebiliyor. İlk oyundaki kostüm çeşitliliği ile aynı seviyede olup üzerine farklı şeyler eklemeleri söylemiş olduğumu gibi oynanış hoş kılmakta.

Bunlar dışında ise Playstation 5 ile birlikte gerçekçilik büyük oranda arttırılmış. Dualsense’in bizlere sunmuş olduğu faktörlerle birlikte oynanış bambaşka bir hale geliyor.

Grafikler ve animasyonlar

Açıkçası Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, grafikler açısından oldukça iyi bir seviyede. Hele Playstation 5’in harika gücü ile birleştirildiğinde üst bir noktaya sahip.

Bunlarla birlikte ise animasyonlar her Playstation özel oyununda olduğu gibi. Yani hoş bir yapıya sahip.

Bölüm tasarımı ve yapay zeka

Bölüm tasarımı açısından ilk oyun ile aynı seviyeye sahip. Miles Morales’ın kendine özel güçleri sayesinde farklı bir noktaya çıkılıyor fakat ilk oyundan bambaşka bir seviyede değil.

Yapay zeka ise yine ilk oyunda olduğu gibi çalışmakta. Yani tatmin edici bir seviyeye sahip.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales alınır mı?

İlk oyuna göre bir şeyler sunmaya çalışan bunu ise küçük küçük eklemelerle yapan Miles Morales, hoş bir oyun. Yaklaşık olarak 10 saatlik bir deneyim sunmakta ve bu deneyimi ise ilk oyunun yapmış olduğu gibi yapmakta. Yapımcılar bu oyunun DLC gibi hissettirmemesi için ellerinden geleni yapmışlar.

Playstation 5 ile birlikte ise oldukça iyi performans sunulmuş. Daha önce de bahsettiğimiz gibi Dualsense oynanışı bambaşka bir hale getirmekte. Oyun, FPS ve görsellik açısından da oldukça başarılı.

Yine de söylemiş olduğumuz gibi oyun sunmuş olduğu içeriğe göre pahalı bir fiyata sahip. Tüm dünya çapında pahalı bir fiyata sahip olan oyun ülkemizde yer alan PS Store’da 459,00 TL gibi fiyatla satışta. Sunmuş olduğu içeriğe oranla pahalı olan bu oyunun şu an alınmasını pek önermiyoruz. İndirimlerde uygun bir fiyata düşeceğine inanıyoruz.

Önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *