Spam Yapma Lütfen!
12 Nis 2021
Listeler

2021 Nisan Ayında Çıkacak Dikkat Çeken Oyunlar! 

2021 yılının ilk ayları pek de dolu geçmeyince oyuncular gelecek ayları beklemeye başladı. Hala beklediğimiz doluluk yok. Ne yazık ki Nisan ayında çıkacak oyunlar da geçen aylardan daha iyi diyemeyiz. Yine de “Bu ay ne oynanır?” diyorsanız sizin için Nisan ayında dikkat çeken oyunları listeledik.

Outriders (1 Nisan)

Outriders  People Can Fly stüdyosu tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanan bir üçüncü şahıs aksiyon temelli rol yapma ögelerine sahip bir oyun. Distopik bir gelecekte geçen oyun bu ayın favori ismi diyebiliriz. Oyun basınının ilk görüşleri gayet olumlu duruyor şimdilik. Buna karşın eğer denemek isterseniz demosu bir süredir oynanabilir durumda. Bir de demodaki ilerlemeler eğer oyunu alırsanız aynen aktarılacak.

Oyun Xbox Series X/S, PC, PS5, PS4, Xbox One ve Google Stadia’ya çıkış yapacak. Ayrıca Xbox Game Pass üyeleri çıkış günü oyuna erişebilecek.

Oddworld: Soulstorm (6 Nisan)

Nisan ayında çıkacak bir diğer oyun Oddworld: Soulstorm. Serinin yeni oyunu Abe’in hikayesinin daha karanlık bir tonda devam ettiriyor. Magog Cartel’e olan direnişin tam ortasındayız bu oyunda. 2.9D ortamlara sahip göze hoş gelen grafikleri olan bir oyun. Crafting, gizlilik ve platdorm gibi bir çok özelliği güzel bir şekilde bir araya getirdiğini iddia ediyor yapımcılar. Ara sahneler ve birbirinden farklı bölümler ile eğlenceli bir oyuna benziyor Oddworld: Soulstorm.

Oyun 6 Nisan’da PC (Epic Games Store), PS4 ve PS5’e çıkış yapacak. Ayrıca Playstation+ aboneleri PS5 için ücretsiz bir şekilde oyuna sahip olabilecektir.

NieR Replicant ver1.2247448719… (23 Nisan)

NieR Replicant ver.1.22474487139… daha önce Japonya’da çıkan NieR Replicant’ın geliştirilmiş versiyonudur. Bir çok görsel iyileştirme, gelişmiş dövüş mekanikleri ve hikayeye yeni bakış açıları ile sevilecek bir oyun olacaktır. Nier Automata hayranları için tatmin edici bir prequel deneyimi olacak gibi gözüküyor daha şimdiden. Hem serinin hayranları için sürprizler hem de yeni oyuncular için eğlenceli deneyimler vaat ediyor oyun. Her şeye rağmen Türkiye fiyatının da biraz tuzlu olduğunu söylemekte fayda var.

23 Nisan tarihinde PC, PS4 ve Xbox One için çıkış yapacak.

Judgment (23 Nisan)

Esasında PS4 için 2018’de Japonya’ya, 2019’da da Batıya çıkış yapmıştı Judgment. Şimdi ise yeni nesil konsollara ve Stadia’ya geliyor. Yakuza serisi içinde geçen Judgment karışık eleştiriler aldı. Yakuza hayranları bunun bir Yakuza oyunundan farklı hissettirdiğini iddia etti. Eleştirmenler ise oyunu beğenerek yılın oyunu listelerine ekledi. Eski bir avukat ve dedektifi oynadığımız oyun bize önceki oyunlardan farklı bir oynanış sunmakta. Dövüşerek ilerlemek yerine dedektiflik hünerlerimiz ile ipuçlarını bulmalıyız. Ve avukatlık geçmişimizle de gerçeği ortaya çıkarmalıyız.

Eğer Yakuza serisine ilgili ve Judgment’ı merak etmiş ama oynayamamış iseniz bir göz atmanızı öneririz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *