Spam Yapma Lütfen!
02 Mar 2021
Listeler

2020’nin Hayal Kırıklığı Yaratan 7 Oyunu! 

2020 tatsız tuzsuz bir seneydi. Her ne kadar üzücü bir sene olsa da birçok farklı yapım görme şansına da sahip olduk. Birbirinden farklı oyunlar bu sene çıkışını gerçekleştirdi. Birçok oyun bizlerin beklentisini karşılayamadı ne yazık ki. İşte 2020’nin hayal kırıklığı olan 7 oyunu!

Godfall

Playstation 5’in Çıkış oyunlarından olan Godfall’un gerçek bir yeni nesil oyun olacağı söyleniyordu. Loot yapmak üzerine kurulu oyun yapısı kağıt üzerinde eğlenceli gözükse de çok sıkıcı ve tekrara düşüyor.

Sıkıcı savaş mekanikleri, kötü hikayesi ve eğlenceli olmayan bölümleri ile Godfall büyük bir hayal kırıklığı oldu ve çıktığı an unutuldu.

Resident Evil 3

Esasen 1999 yapımı Resident Evil 3: Nemesis oyununun yeniden yapımı. Resident Evil 2 Remake ile oldukça övgü toplayan Capcom insanların beklentisini kullanarak oldukça hızlı bir şekilde Resident Evil 3’ü çıkardı ve sonuç bir hayal kırıklığı.

Kısa oynanış süresi, Resident Evil 2’nin hemen hemen aynısı olması hatta daha azı olması insanları üzdü.

Marvel’s Avengers

Harcanmış potansiyellere yıllarca örnek gösterecek bir oyun Marvel’s Avengers. Bu kadar sevilen karakterleri bir araya toplayıp bir de üzerine esasen eğlenceli ve güzel mekanikler ekleyip bu kadar kötü bir oyun çıkaran az firma vardır herhalde.

Kötü ve tekrar eden bölüm tasarımları, sıkıcı ve gereksiz hissettiren karakter gelişimi, iyi başlayıp önemsizleşen bir hikaye ile Marvel’s Avengers en büyük hayal kırıklıklarımızdan.

Warcraft III: Reforged

Çok sevilen Warcraft III: Reign of Chaos oyununun yeniden yapımı. En azından mantık olarak yeniden yapımı keza yeniden yapılmış gibi hissettirmiyor oyun. Görseller beklenenin altında, çoğu yerde eski oyun daha iyi gözüküyor, vaat edilenler yok.

Hayranlar o kadar dalga geçti, oyunu yerden yere vurdu ki Blizzard koşulsuz geri iade almaya başladı bir süre. Bizim için de daha 2020’nin başında bir hayal kırıklığı oldu.

Watch Dogs: Legion

Bu oyundan beklentisi olanlar olanlar kadar olmayanlar da vardı elbet ama çoğu kişi şehirdeki herkesi kontrol edilebilir olmasını merak ediyordu.

Oyun çıkınca bu sistemin ne kadar sığ ve kötü olduğunu gördük. Oyunu ileri götürmekten çok geri götürdüğü de ne yazık ki bir gerçek. Ana oyun hikayesine bağlanamıyoruz ve karakter suratları sanki Fallout’dan fırlamış gibi.

Crucible

Crucible, Amazon’nun oyun işine girişinin ilk ürünlerinden. Takım odaklı, rekabetçi, üçüncü şahıs nişancı oyunu olan Crucible o kadar çabuk unutuldu ve silindi ki kimsenin umurunda olmadı desek yeridir. Çıkışından bir süre sonra betaya geri alındı oyun.

Amazon en son duyurduğu Luna isimli bulut oyun servisi ile dikkatleri tekrar üstüne çekti ama Crucible 2020’nin en büyük hayal kırıklıklarından olmayı başardı.

Cyberpunk 2077

Duyurulduğundan beri her senenin en çok beklenen oyunu olan Cyberpunk 2077’nin en büyük hayal kırıklıklarından biri olması oyuncuları oldukça üzdü. Daha üzücü olan kısmı ise Cyberpunk’ın listedeki diğer oyunlardan bir farkı var. Bu oyun gayet güzel. Cyberpunk 2077’yi hayal kırıklığı yapan en büyük etmenlerden bir tanesi de beklentiler.

Şirketin oyunculara boş yere heyecan yaptırması, sahte oynanış görüntüleri, söz verilip yapılmayan özellikler ile oyun, 2020’nin maalesef en büyük hayal kırıklıklarından bir tanesi oldu. Yine de mutlaka oynanması gereken bir oyun Cyberpunk 2077. Bu özel durumu ile tuhaf bir oyun oldu kendisi.

Önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *