Spam Yapma Lütfen!
13 Haz 2021
Listeler

Son Zamanlarda Çıkmış En İyi 5 Strateji Oyunu! 

Strateji oyunları eskiden çok popüler bir türken şimdi daha kısıtlı bir kitleye hitap ediyor. Yine de iyi oyunlar gelmeye devam ediyor. Biz de sizin için son zamanlar da çıkmış en iyi strateji oyunlarını listeledik.

Crusader Kings III 

Crusade Kings şüphesiz en iyi strateji serilerinden biri. Eski oyuncular kadar yeni oyunculara da hitap etmeye çalışıyor oyun. Elden geçirilmiş ve yeni oyuncular için kolaylaştırılmış arayüzü oyuncuları çeken ilk noktası oldu. Eski oyunların derinliğini koruması da eski oyuncular için bir Crusader Kings III’e bir çekim noktası. Birçok farklı olasılık ile bir çok farklı hayat yaşayabilirsiniz. Nerelere harcamalar yapılacağını ne kadar harcanacağını siz belirliyor ve imparatorluğunuza şekil veriyorsunuz. Çok eğlenceli hikayeler çıkarabileceğiniz bir oyun Crusader Kings III.

Frostpunk

Oyun bize dünyanın soğuduğu ve karlar altında kaldığı alternatif bir 1886 portresi çiziyor. Öldürücü soğuğa karşı mücadele etmeli ve hayatta kalmalıyız. Bir ısı reaktörünün merkezinde şehir kurmaya çalıştığımız oyun oldukça eğlenceli mekaniklere sahip. Oyun sizi sürekli olarak seçim yapmaya zorluyor ve bu seçimler insanı ahlaki ikilemlere de düşürüyor. Huzursuzluğu düşük tutmalı insanlara umut vermelisiniz. Bunlara ek olarak ideolojiler seçmeniz gerekiyor. Din merkezli ya da dikatatöryel bir yönetim benimseyebilirsiniz. Şühesiz son yılların en çok dikkat çeken ve sevilen oyunlarından biri Frostpunk.

Total War: Warhammer II

Strateji efsanesi Total War’un Warhammer evreni ile birleşmesinden doğan bir oyun. Çok fazla ırkın bulunması ile çok büyük bir çeşitlilik içeren bir oyun bu yüzden sıkılmadan saatlerinizi başında geçirmeniz mümkün. Bu büyüklükte fantastik ögeler içeren işlerle pek karşılaşmadığımız için türünün temsilcisi diyebiliriz. Strateji severlerin zaten çoktan yalayıp yuttuğu bir oyun ama türle çok yakından alakanız olmasa bile sizi mutlu edecektir bir bakmanızda fayda var.

Civilization VI

Sur bazlı strateji oyunlarının efsane ismi Civilization’ın 6. oyunu da seriyi bir adım öteye taşıyor. Çıktığı günden bu yana sürekli ek içerikler, yeni liderler ve ülkeler ile desteklenen oyun sevenlerini oldukça mutlu ediyor. Ek olarak bir çok oyun modu ve stilini destekleyen oyunda saatlerinizi, günlerinizi harcamanız çok olası. 5. oyunun üzerine bir çok yenilik değişim koyan oyunu mutlaka bir denemenizi tavsiye ederiz.

Northgard

Viking temalı, gerçek zamanlı bir strateji oyunu Northgard. Keşfetmeniz gereken bir ada ve insanlarınız için yaşanabilir bir yer yapma amacınız var. Her klanın kendine has bir oynanışı var. kimi daha defansif iken bazıları daha saldırgan olabiliyor. En büyük amaçlarınızdan biri kışı geçirmek ve ve hayatta kalmak. Bir çok hat-yatta kalma ögesi de var oyunda. Kısaca denenmesi gereken kendine has güzel bir oyun Northgard.

Evet, sevgili Geekyüzbir takipçileri, sizler için en iyi 5 strateji oyununu listeledik. Umarız beğenirsiniz. Bir önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Mutlu haftalar!

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *