Spam Yapma Lütfen!
26 Kas 2020
Dizi

Netflix Amerika’da Olup Ülkemizde Olmayan 10 Dizi! 

Netflix, dünyanın birçok yerinde yer alan bir platform. Her ülkede farklılık gösteren içerik sayısı elbette ülkemizde de mevcut. Bazı dizi ve filmler ne yazık ki telif hakları nedeniyle ülkemizde yer alan Netflix’te gelememekte. Bizler de hem mini öneri tarzında hem de meraklısı için Netflix Amerika’da yer alan fakat ülkemizde yer almayan 10 diziyi sizler için sıraladık. Umarız olur da ileride bu diziler de ülkemize gelir.

Fargo

Beyond Fargo: 10 Movies That Would Make Great TV Shows | WIRED

Coen Kardeşlerin yönetmenliğini yaptığı 1996 tarihli harika film Fargo ile bağlantıları olan dizi Netflix Amerika’da bulunmakta. Gerek görselleriyle gerek anlattığı hikaye ile birlikte bu kış günlerinde izlenmesi gereken dizilerden bir tanesi.

Umarız bir gün Netflix Türkiye’ye de gelir ve böylelikle çok daha konforlu bir izleyişe sahip olabiliriz.

The Office (US)

The Office (US) HD Duvar kağıdı | Arka plan | 1920x1080 | ID:704582 -  Wallpaper Abyss

Birçok kişi ve büyük eleştirmenler tarafından en iyi sitcom dizisi olarak kabul edilen The Office, tam anlamıyla harika bir dizi. Karakterlerle, yapmış olduğu mizah ile bizlere harika bir ortam sunan The Office, ne yazık ki ülkemizde mevcut değil.

The Office’in Netflix Türkiye’de yer almamasının sebeplerinden bir tanesi de Amazon Prime Video’nun Türkiye içerisinde haklarına sahip olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyoruz.

Shameless (US)

26 Shameless HD Wallpapers | Background Images - Wallpaper Abyss

Son sezonlarıyla olukça kötü hale gelen Shameless, ilk sezonlarıyla da içimizi ısıtan bir dizi. Birbirinden farklı olaylarla birlikte en büyük kardeş olan Fiona’nın zorlu imkanlar içerisinde kardeşlerine bakması ve alkolik babaları olan Frank ile uğraş içerisinde olmaları bunların yanı sıra bizlere çok iyi bir aile draması sunması dizi iyi yapan birçok nitelikten bir kaç tanesi.

Bizler oldukça üzücü düzeyde aile draması sunan Shameless’ı umarız bir gün Netflix Türkiye’de görürüz.

Hannibal

Hannibal HD Duvar kağıdı | Arka plan | 1920x1080 | ID:679231 - Wallpaper  Abyss

Bizlere kan donduran hikayeler anlatan Hannibal, birçok kişinin en sevdiği dizilerden bir tanesi. Mads Mikkelsen’ın oyunculuğu ise diziyi çok daha farklı seviyelere taşıyan unsurların içerisinde yer almakta.

Supernatural

Supernatural HD Duvar kağıdı | Arka plan | 1920x1080 | ID:638533 -  Wallpaper Abyss

Bizlere yaklaşık 15 sezon sunan, Sam ve Dean Winchester’ın hikayelerinin anlatıldığı birbirinden esrarengiz olayların gerçekleştiği Supernatural, keşke Netflix Türkiye’de yer alsaydı diyebileceğimiz içeriklerden bir tanesi.

Arrested Development

Arrested Development HD Duvar kağıdı | Arka plan | 1920x1080 | ID:418719 -  Wallpaper Abyss

Babasının hesaplarda sahtecilik suçuyla tutuklanmasının ardından birbirinden garip aile bireyleriyle yaşamaya çalışan Michael’ın hikayelerinin anlatıldığı dizi, yine oldukça hoş olan sitcom dizileri arasında yer almakta.

The Twilight Zone

Kultowe seriale: "Strefa mroku" - Serialowa

Adeta bir altın niteliğinde olan, bizlere her bölümüyle farklı bilim-kurgu, gerilim ve korku hikayeleri sunan dizi, tam bir nostalji niteliğinde. Türünün öncülerinden olan The Twilight Zone kesinlikle izlenmesi gereken dizilerden.

Dexter

Dexter HD Duvar kağıdı | Arka plan | 1920x1080 | ID:312514 - Wallpaper Abyss

Onlarca ödül sahibi olan Dexter, soğuk kanlı bir katilin hayatına odaklanmakta. Birçok kişinin fazlasıyla sevdiği Dexter, ne yazık ki ülkemizde yer almayan diziler arasında. Umarız bir Dexter’ı da Netflix Türkiye içerisinde görürüz.

Schitt’s Creek

SCHITT'S CREEK AR - Warm & Fuzzy

Birçok ödüle sahip olan Schitt’s Creek, bizlere bir anda tüm varlığını kaybeden zengin bir ailenin hayatını anlatmakta. Bizlere oldukça farklı ve hoş bir komedi sunan Schitt’s Creek yine göz atılması gereken dizilerin arasında yer almakta.

Grey’s Anatomy

36 Grey's Anatomy HD Wallpapers | Background Images - Wallpaper Abyss

Yine pek çok ödül sahibi olan Grey’s Anatomy, bir grup doktor adayının hastanede yaşadığı problemleri konu almakta. Birçok ülkede izlenme rekorları kıran Grey’s Anatomy kesinlikle izlenmesi gereken dizilerden bir tanesi.

Umarız bir gün ülkemizde görebileceğimiz bir dizi olur.

Bonus: Criminal Minds

Criminal Minds Wallpapers - Top Free Criminal Minds Backgrounds -  WallpaperAccess

Davranış Analizi Ünitesi’nde çalışan bir grup insanın suçlular üzerinde yapmış olduğu araştırmaları anlatan Criminal Minds izlerken tıpkı bulmaca çözüyormuş gibi hissedeceksiniz. 2005 yılından bu yana devam etmiş olan bu dizi izlendiğinde kesinlikle birçok kişinin favori dizisi haline gelecektir.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *