Spam Yapma Lütfen!
13 Haz 2021
Film

İç Isıtan 5 Harika Film Önerisi! 

İç Isıtan 5 Harika Film Önerisi! Merhaba, sevgili Geekyüzbir takipçileri! Mutlu bir pazar gününden merhaba. Evdeyiz malum, bayağı da sıkıldık, bunaldık. Ev işleri, dersler, dört duvar arasında oturma derken gerildik de gerildik. İşte bugün bu gerginliğinizi alacak, içinizi ısıtacak filmlerle karşınızdayız. Bu filmlerle izlerken hem sinir ve stresten uzak olacaksınız hem de mutlu olacksınız. Tek yapmanız gereken anın tadını çıkartmak. İyi seyirler.

Love Actually (2003)

İzleyenlerin çok sevdiği bu iç ısıtan Richard Curtis filmi, tek ortak noktaları ortak bir mekanda bulunmak olan birbirinden farklı insanların aşk hayatlarına odaklanıyor. Birbirinden farklı ve bağımsız 5 insanın hikayesini mercek altına alıyor. Bunu yaparken de ne kimseyi kırıyor ne de kötü bir final ile sonlandırılıyor. Tatlı tatlı başlıyor ve bitiyor. Filmin başrollerinde Liam Neeson, Hugh Grant, Emme Thompson ve Colin Firth gibi isimler yer alıyor.

Coco (2017)

Bu ödüllü Pixar animasyonu, başlı başına sımsıcak bir film. Müzikler ve Meksika kültürü etrafında dönen bir anlam, bir arayış hikayesi. Eğlenceli ve bir o kadar da iç gıcıklayıcı. Ama sonuç itibariyle tatlı ve eğlenceli.

Aile geleneğinden müzik yapmak yasaklanmış olan bir çocuğun bunun nedenlerine ve temellerine inmesini anlatıyor. Ve çocuk bunu, ölüler dünyasına giderek yapıyor. Zaman zaman güldürücü ve düşündürücü, zaman zaman da üzücü ve iç gıcıklayıcı.

Soul (2020)

Milyon kere önerdiğimiz ve önermekten vazgeçmeyeceğimiz Soul, artık izlemeniz gereken bir yapım. Bu senenin En İyi Animasyon Oscar’ı ödülünü kazanan film, yine bir arayış hikayesi. Sonuç olarak bir hesaplaşma.

Bir müzik grubunda çalmak ve tanınmak, başarılı bir müzik kariyerine sahip olmak isteyen Joe Gardner’ın hikayesine odaklanıyor.

Joe, tam istediği gibi bir kariyer fırsatı yakalamışken bir kaza sonucu hayatını kaybeder ve öteki dünyanın yolunu tutar. Ama gitmek istemediği bu dünyadan kaçışı, hayli komik ve eğlenceli olacaktır.

The Only Living Boy In New York (2017)

Bu Amazon Prime yapımı, Marc Webb tarafından yönetiliyor. Ve başrollerini Kate Beckinsale, Callum Turner, Pierce Brosnan Jeff Bridges ve Kiersey Clemons paylaşıyor.

Görünürde babasını metresine aşık olan bir hikayesini anlatıyor. Ama bu hikayeyi New York atmosferiyle öyle bir işliyor, öyle keyifli ve dinlendirici bir film oluyor ki… Kesinlikle hem arka plandaki derin hikayesiyle hem de atmosferiyle sizi etkilemeyi başarıyor.

Aloha (2015)

Hey gidi hey… Bu tatlış filmi önermekten asla vazgeçmeyeceğim. John Krasinski ve Bradley Cooper’ın müthiş bir ikili oldukları, birbirinden farklı ve samimi karakteriyle iç ısıtan bu film, “Beni izleyin, içiniz ısınsın ve gidin.” diyor. Başlıyor ve bitiyor. Olay örgüsü ve açılan eski hesaplar sizi içine çekiyor. Hawaii kültürüne de bakış atarak enfes doğa manzaraları sunuyor.

Ayrıca filme Amazon Prime Video üzerinden ulaşabilirsiniz.

Evet, sevgili Geekyübir takipçileri, bir yazımızın daha sonuna geldik. Umarız bu filmleri izler ve beğenirsiniz. Bir yandan bu pandemi dönemiyle savaşırken diğer yandan yaşamaya çalışıyoruz. Biraz da olsa sizlere destek olabildiysek ne mutlu. Mutlu haftalar!

Bir önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *