Spam Yapma Lütfen!
14 Haz 2021
Film

En İyi 5 Johnny Depp Filmi: Her Rolün İnsanı! 

Aktörlük hayatı boyunca karakterden karaktere bürünmeyi kılıktan kılığa girmeyi seven bir isim Johnny Depp. Oyunculuk anlamında hep en iyisi olması için çabalayıp duran Johnny Depp, şu sıralar Amber Head ile olan sansasyonel boşanma sürecinin kariyerine yansıyan olumsuzlukları ile uğraşıyor.

Depp, “Oynamaktan büyük onur duyuyorum!” dediği Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunur? film serisinde mükemmel bir şekilde oyunculuk sergilemişti. Depp, büyücülük dünyasının en önemli karakteri olan Geralt Grindelwald rolü de filmin yapım şirketi Warner Bros. tarafından elinden alınınca iyice sinema dünyasında yıldızı sönenler durumuna düştü. Şu sıralar magazin gündemlerini de film camiasını da büyük ölçüde meşgul etmekte.

Bir evlilik uğruna böyle gözden çıkarılan aktörün başarılarla dolu filmografisinin en iyi 5 filmini sizler için derledim. Hadi gelin her rolün insanı Johnny Dep’in bu filmlerine hep beraber göz atalım!

1- Sweeney Todd (2008):

İngiltere’de berberlik yaparak hayatını sürdüren Sweeney Todd, sıradan bir hayatı olan, güzeller güzeli eşi ile birlikte hayatın onlara sundukları mucizeleri yaşamaya çalışan bir adamdır. Yaşadığı kasabanın soyu ve ünü önde gelenlerinden biri Sweeney’in karısına göz koyar. Ona ulaşmak için Sweeney’e iftira atar ve onu önce hapse sonra da sürgüne yollar.

Sweeney hayatının ve karısının intikamını almak için bambaşka biri olarak geri döner. Bu film Depp’in psikoloji ve aşk ikilemindeki filmlerinden kesinlikle en iyisi.

2) Charlie’nin Çikolata Fabrikası (2005):

Sıra dışı kişiliğiyle tüm dikkatleri üzerine çeken Willy Wonka’nın bir çikolata fabrikası vardır. Kendisi öldükten sonra fabrikayı yönetecek birini bulmak için bir sınav düzenler.

Wonka’nın sınırsız hayal gücüne ve renkli kişiliğine ayak uydurup bu sınavı geçmek herkes için renkli bir macera olacaktır. Fantastik ve bir o kadar da rengarenk olan bu filmde Johhny Depp içinizi sıcacık edecek bir performans sergiliyor.

Ayrıca film Netflix’te de yer almakta.

3) Beyaz Şeytan (2001):

Girişimci bir babanın karizmatik, hırslı ve bir o kadar da zevkine düşkün oğlu olan George Jung, zengin bir şekilde yaşamayı hayattaki tek ilkesi haline getirir.

Kaliforniya’da bir uyuşturucu karteli kurar. İşler sarpa sarınca hapse düşer. Hapishane onu asla değiştirmez. Özgürlüğüne kavuşur kavuşmaz bu defa da ABD kokain kartelinin başındaki en büyük isim olur. Suçun ve aksiyonun doruğa çıktığı bu filmde Depp, akılalmaz bir oyunculuk sergilemekte!

4) Gizli Pencere (2004) :

Stephen King’in romanından beyazperdeye uyarlanan bu film, sancılı bir boşanma sürecinin ardından çok başarılı bir yazarın yazarlıktaki tüm ilhamını, yeteneğini kaybedişine odaklanıyor.

Bir yazamama sendromu üzerine kurulan bu filmde, Jonhny Depp özellikle filmin ana karakteri olan yazarın korkularıyla ve başarısızlıklarıyla yüzleştiği gerginliğin doruklara çıktığı psikolojik sahnelerde kusursuz bir performans sergiliyor.

5) Karayip Korsanları (2003):

Beyazperdenin de izleyenlerin de kuşkusuz gönüllerinde taht kuran denizlerin en hınzırı, en yakışıklı ve an akıllı kaptanı Jack Sparrow’un denizlerdeki maceralarına odaklanan, korsanların en zorlu maceralarını gözler önüne seren bu film serisi Johhny Depp’in canlandırdığı en popüler karakterlerinin başında geliyor.

Filmlerden ve filmlerde canlandırdığı karakterlerden anlaşılacağı üzere Johnny Depp kesinlikle oynadığı rollerle kendini tekrar etmeyen biri. Kariyerine eklediği her filmle de başarı eşiğini doruklara çıkaran bir isim. Sektörde ona karşı oluşan bu önyargıları ve linç kampanyasını asla tasvip etmiyor ve rolü elinden alındığı için Fantastik Canavarlar film serisini de artık izlemeyeceğimi belirtmek istiyorum. Özel hayatlar asla genel sonuçlar doğurmamalı…

Seni seviyoruz Johnny Depp, filmlerinle, ruhunla yoğurduğun karakterlerinle ve her daim yardımsever olan kişiliğinle sen harika bir insansın…

Önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *