Spam Yapma Lütfen!
13 Nis 2021
Listeler

En Çok Ödül Alan 5 Oyun! Oyun Dünyasının En İyileri! 

Her yıl yüzlerce oyun çıkıyor ve tabii ki büyük bir kısmı pek de iyi olmuyor. Buna rağmen yıl içerisinde çıkan 5-10 büyük güzel oyun zaten oyunculara yetiyor. Eleştirmenler ve oyuncular bu oyunları bir sıraya koyma, notlandırma ihtiyacı ile ödüller veriyorlar her yıl. Bizde sizler için gelmiş geçmiş en çok ödül alan 5 oyunu sıraladık.

The Last of Us Part 2 (261 ödül)

Geçen yılın yılın oyunu ödülü kazananı ve önümüzdeki yıllarda da adından sıkça söz ettirecek bir oyun. Senaryosu ile çokça tartışılsa da özellikle eleştirmenler oyunu çok sevdi. Buna karşın oyuncuların çoğu senaryoyu sevmese de oyuncu tercihi ödüllerinden 92 tanesini almayı başardı The Last Of Us Part II.

Özellikle oynanış açısından son yılların Red Dead Redemption ile en iyi oyunlarından biri. Medya tarafından da 169 ödül alan oyun 261 ödülle gelmiş geçmiş en çok ödül alan oyun olmayı başardı.

The Witcher 3: Wild Hunt (260 Ödül)

2015 yılının çıktığında en çok konuşulan oyunu The Witcher III: Wild Hunt. Çıktığından beri bir çok firma Witcher III’ü kopyalamaya çalışıyor. İlk oyundan itibaren sürekli üzerine bir şeyler koyuyor oyun. Bu gelişmeler ile 2015’te çok iyi bir oyun çıkarmayı başardı CD Projekt Red.

En son Cyberpunk vakası ile bizi üzse de özellikle 2015 ve sonrasında oldukça sevilen bir firmaydı. Witcher III 172 medya ödülü ve 88 oyuncu ödülü ile en çok ödüle sahip ikinci oyun.

The Last of Us ( 254 Ödül)

The Last of Us 4K Wallpapers - Top Free The Last of Us 4K Backgrounds -  WallpaperAccess

İkide iki ile listede bulunuyor The Last Of Us. Naughty Dog’un bu başarısı azımsanacak bir başarı değil kesinlikle. Çıkardıkları iki oyunda çıktıkları zaman en çok ödül alanlar listesine giriyor. Oyun hikayesi ve oynanışı ile oyuncuları büyülemişti çıktığı zaman. Medya tarafından 196 ve oyuncular tarafından 58 ödüle layık görülmüştür The Last Of Us.

The Elder Scrolls V: Skyrim (227 Ödül)

Açık dünya oyunları için bir mihenk taşı The Elder Scrolls V: Skyrim. Çıktığı yıldan beri hala binlerce oyuncusu olan oyuncuların sevmeyi bırakmadığı oyunlardan. Harika evreni ve büyüleyici açık dünyası ile sektörü derinden etkilemiştir. Oyun medya tarafından 163, oyuncular tarafından 64 ödül almıştır.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild (223 Ödül)

Switch’in popülerliğinin en önemli temsilcisi. Başka bir platformda olmamasına rağmen hem çok iyi satmış hem de çok sevilmiştir. Skyrim’den sonra açık dünyaya bakışı tekrar değiştiren oyundur hatta. Zelda serisi zaten yıllardır Nintendo’nun en önemli markalarından biri ve Nintendo da Switch’i tanıtmak için bu seriyi seçti. Sonucunda da başarılı oldu. Breath of the Wild medyadan yılın oyunu dahil 168 ödül almıştır. Oyuncular tarafından ise 55 ödül almıştır.

Önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte Instagram hesabımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *