Spam Yapma Lütfen!
14 Haz 2021
Listeler

Gelecek Yılların En Çok Beklenen 10 Oyunu! 

Oyun dünyasını takip etmenin büyük bölümü beklemekle geçiyor. Bu bekleyişler bazen çok uzun da olabiliyor. Biz de sizin için oyunseverler tarafından en çok beklenen 10 oyunu listeledik.

Far Cry 6

Ne kadar son zamanlarda bizi üzen bir seri olsa da Far Cry hala yeni oyunları beklenen bir seri. Yara isimli ülkedeki bir diktatöre karşı olan direnişe katılacağımız oyun fragmanları ile ilgi çekmeyi başardı. Diktatör Antón Castillo’yu Breaking Bad’den tanıdığımız Giancarlo Esposito canlandırıyor. Önceki oyunlardan farklı olacağını iddia eden oyunun bu yıl içinde çıkması planlanıyor.

Halo Infinite

Normalde yeni nesil Xbox konsollarının çıkış oyunlarından biei olacaktı Halo: Infinite. Ne yazık ki stüdyo oyunu tamamlayamadı ve bir kaç erteleme yaptılar. Halo bir çok oyuncu için özel bir yere sahip ayrıca oyun dünyası için de özel bir yere sahip. Konsollarda rahat FPS oynanmaz algısını kıran oyundur Halo. Master Chief’in yeni macerası bir aksilik çıkmazsa 2021 bitmeden çıkmış olacak.

Horizon Forbidden West

İlk defa PS5 etkinliğinde karşımıza çıkan Horizon Zero Dawn’ın devam oyunu bizleri oldukça etkilemişti. Bunun yanında gösterdikleri oynanış görüntüleri de gerçekten yeni nesil gibi gözüküyordu. Bir çok insan izlerken Horizon Forbidden West’in PS5’in çıkış oyunlarından biri olacağını sanmıştı ama daha sonra bunun böyle olmadığını öğrendik. 2021 yılında bizimle buluşmasını beklediğimiz oyun umarız bizi üzmez ve güzel bir yeni nesil deneyimi yaşarız.

Hogwarts Legacy

Harry Potter bir kişinin, özellikle çocukluğunda, hayatında önemli bir yere sahip. Bir firma çıkıp “size Harry Potter evreninde geçen özgür bir RPG yapıyoruz” deyince insan heyecanlanıyor. Heyecanın bir diğer sebebi de oyunun gerçekten çok güzel gözükmesi. Avalanche Software tarafından geliştirilen oyun 2021’de çıkacaktı ama stüdyo oyunu erteledi. Şimdi gözler 2022’de bakalım Hogwarts Legacy bekleneni verebilecek mi?

God Of War: Ragnarok

2018’de God of War’un geri dönüşü herkesi çok mutlu etmişti. Bir çok insan hemen yeni oyunu beklemeye başladı. Ve tuhaf bir şekilde yeni oyun çok çabuk duyuruldu. 2020 PS5 sunumunda yeni God of War oyunu olan Ragnorok’un 2021’in sonunda geleceği söylendi. Ama buna pek kesin gözüyle bakılmıyor. Yinede bir çok oyuncu için ileriki yılların en çok beklenen oyunu God of War.

The Elder Scrolls IV

2011 yılında Skyrim ortalığı kasıp kavurmuştu. Hala gelmiş geçmiş en iyi açık dünya oyunlarından biri olarak gösteriliyor Skyrim. Elbette bu kadar güzel bir oyunun ardından hayranlar yeni oyunu bekleyecekti. Öyle de oldu ama bir sıkıntı vardı Bethesda inatla The Elder Scrolls 6’yı duyumuyordu. Nihayet 2018 E3’ünde beklenen duyuru geldi ve The Elder Scrolls 6’yı ilk kez gördük. Ama ne yazık ki oyun o zaman yapım öncesindeydi ve yakın zamanda bitmesi pek mümkün değil. Bu oyun çıkana kadar en çok beklenenlerden biri olmaya devam edecektir.

Elden Ring

From Software’ın merakla beklenen oyunu Elden Ring bize henüz çok da bir malzeme vermeyen oyunlar arasında. Hikaye yazımında Taht Oyunları ile tanıdığımız George R.R. Martin de yer alıyor. En son bir oynanış sızmıştı ama buradaki görüntüler çok ham durduğu için bir yorum yapmak pek de doğru değil. Oyunun çıkış tarihi 2021. Fakat 2022’ye sarkması çok olası.

Dragon Age 4

Özellikle ilk Dragon Age oyunu oyuncular arasında oldukça sevilir. Yeni oyun da bir süredir oyuncuların radarındaydı ve sonunda duyuruldu. EA bu oyundan çok umutlu olacak ki olması planlanan online özellikleri bile kaldırmıştı. BioWare’in kendini kurtarması için bir şans olacak oyunun çıkış zamanı henüz net değil. Umarız BioWare adına yakışan bir oyun yapar ve oyuncuları mutlu eder.

Dying Light 2 

Oynanış fragmanları ve vaat ettikleri ile bir çok kişinin bekleme listesine girmişti Dying Light 2. Bir çok talihszilik yaşayan oyunun yapımcıları en son “oyunu yapıyoruz” kafasında bir video yayınlamışlardı. Ne olur ne biter belli değil ama bir çok kaynağa göre oyun bir kaç kez yeniden yapılıyor. Henüz ne zaman çıkacağı belli değil ama tahminler 2022’yi gösteriyor.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 

İlk Bloodlines oyunu özellikle çıkış zamanlaması ile biraz sönük kaldı. Ayrıca çıkışta sahip olduğu bir çok bug ve hata da oyuncuları oyundan uzaklaştırdı. Yıllar sonra yeni Bloodlines oyunu duyuruldu. Worşd of Darkness evreninde geçen seri bir masaüstü RPG uyarlaması. Bu oyun da bir çok talihsizlik yaşayan oyunlar kervanında. Öyle ki yapımcı stüdyosu bile değişti ama hala hayranlar tarafından beklenmeye devam ediyor.

Ayrıca önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte Instagram hesabımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *