Spam Yapma Lütfen!
14 Haz 2021
Listeler

2020 Yılının Parlayan 7 Oyuncusu! 

Yılın parlayan 7 oyuncusu! 2020 yılı sinema dünyası için verimli geçmedi. Covid-19 virüsü nedeniyle çoğu yapım ertelendi, sinemaların da kapanmasıyla insanlar internet platformlarına yöneldi, bu yüzden listemizdekilerin çoğu bu platformların yapımlarında yer alan oyunculardan oluşacak.

Bugün 2020 yılının en çok konuşulan ve en beğenilen oyuncularını sıralayacağız. (Sıralama rastgele yapılmıştır) İşte 2020 yılının parlayan 7 oyuncusu!

1. Millie Bobby Brown

Millie Bobby Brown Stranger Things dizisiyle parlayan ve bu sene de Netflix’in en çok izlenen filmlerinden Enola Holmes’ün başrolünü ve yapımcılığını üstlenmiş İngiltereli aktris. 19 Şubat 2004 yılında İspanya’da doğan oyuncu, bir kulakta kısmi işitme sorunu ile doğdu ve birkaç yıl içinde bu kulaktaki tüm işitme duyusunu kademeli olarak kaybetti.

Ayrıca aktris 16 yaşında ve yeni bir oyuncu olmasına rağmen Instagram’da 40,7 milyon takipçiye ulaşmış durumda. Enola Holmes filmi çoğu kişi tarafından muhteşem bir yapım olarak görülmese de Netflix’in en çok izlenen filmleri arasında.

Enola Holmes filmini Netflix üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Robert Pattinson

Çoğu kişinin Alacakaranlık serisiyle tanıdığı oyuncu bu sene DC’nin yeni Batman’i oldu. The Batman fragmanı DC hayranlarını heyecanlandırmış durumda. Ayrıca The Devil All The Time adlı filmde de güzel bir performans sergilediği düşünülüyor.

Bunların yanında bu sene Christopher Nolan’ın Tenet’inde yer alan oyuncu bu sene kariyerinin en iyi senelerinden birini yaşadı diyebiliriz. Oyuncu 13 Mayıs 1986 (34 yıl yaşında) yılında Londra’da doğdu.

3. Anya Taylor-Joy

Oyuncumuzu daha önce Peaky Blinders’ta küçük bir rolde görmüştük ama bu sene 2020’nin en iyi yapımlarından biri olan The Queen’s Gambit’in başrolünü üstlendi. Oyuncumuz bu dizideki güzel performansı sayesinde şimdiden bir çok yapımla anlaşma imzaladı.

Bunların başında yeni Mad Max filmi, Last Night in Soho ve The Northman geliyor. Ayrıca oyuncumuz bir röportajında “Kendimi asla güzel bulmadım ve bulacağımı da düşünmüyorum. Filmlerde oynayacak kadar güzel olduğumu düşünmüyorum” cümlelerini kullanmıştı. Oyuncu 16 Nisan 1996 (24 yıl yaşında) yılında ABD’de doğdu.

4. Tom Holland

2020 yılının parlayan 7 oyuncusu listemizin bu kısımında Tom Holland yer almakta. Çoğumuzun Spider-Man rolü ile tanıdığımız oyuncu bu sene The Devil All The Time’daki performansı ile beğenileri üzerine topladı.

Ayrıca bu sene Chaos Walking, Cherry ve Uncharted yapımlarında da oynayacağı onaylandığı için gündemden düşmedi. Yapımların çoğu virüs nedeniyle, belirli olmayan tarihlere ertelendi. Oyuncu 1 Haziran 1996 (24 yıl yaşında) yılında Birleşik Krallık’ta doğdu ve tam ismi Thomas Stanley Holland’dır.

Ayrıca Devil All the Time filmini Netflix üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

5. Erin Moriarty

2019 yılında başlayan Amazon’un en iyi yapımı olarak görülen The Boys’taki oyunculuğu sayesinde tanınan aktris daha önce çok önemli rollere sahip olmayan yapımlarda oynamıştı.

The Boys’un 2. sezonu 2020 Eylül ayında yayınlandı ve bu senenin en iyi yapımlarından biri olarak görülüyor. Oyuncu 24 Haziran 1994 (26 yıl yaşında) yılında ABD’de dünyaya geldi.

6. Antony Starr

Antony Starr, The Boys’taki muazzam performansı ile yükselişe geçti. The Boys’ta canlandırdığı Homelander karakterinin hakkını sonuna kadar veren oyuncunun öyle zor bir karakteri izleyicilere hissettirmeden nasıl canlandırdığını anlayamadık.

Çünkü oyuncu daha önce çok önemli yapımlarda olmamıştı ve kendini The Boys dışında neredeyse tanımıyoruz. Oyuncu 25 Ekim 1975 (45 yıl yaşında) yılında Yeni Zelanda’da doğdu.

7. Haluk Bilginer

2020 yılının parlayan 7 oyuncusu listemizin bu kısımında Haluk Bilginer yer almakta. 2019’un En İyi Erkek Oyuncu Emmy ödülünü alan oyuncumuz bu sene Nuh Tepesi ve 9 Kere Leyla adlı yapımlarda yer aldı. Nuh Tepesi beğenilse de 9 Kere Leyla büyük bir hayal kırıklığıydı. Zaten film IMDb’den 3.8 puan aldı ve çoğu kişi zaman kaybı olarak nitelendirdi.

Haluk Bilginer 2021 yılında gelecek Azizler ve Şeref Bey adlı yapımlarda da yer alacak. Oyuncumuz 5 Haziran 1954 (66 yıl yaşında) İzmir doğumlu ve tam ismi Nihat Haluk Bilginer.

Ayrıca son yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *