Spam Yapma Lütfen!
02 Mar 2021
Listeler

2010 Yılından Sonra Çıkan En İyi 5 Bilim-Kurgu Dizisi! 

Bilim-kurgu dizileri bizleri en başından beri etkileyen ve sürükleyici yapıya sahip olan türlerden bir tanesi olmuştur. Birçok kişinin de şüphesiz en sevdiği türlerden bir tanesi olmuştur. Bizler de evde kaldığımız bu günlerde bizleri farklı dünyalara götürecek ve bilim-kurgu temasını sonuna kadar hissettirecek, izleyenlerin unutamadığı 2010 yılından sonra çıkan en iyi 5 bilim-kurgu dizisini sizler için sıraladık!

En iyi bilim-kurgu dizileri!

5- 11.22.63 (2016)

Stephen King‘in sevilen romanından uyarlanan bu dizide İngilizce öğretmeni olan Jake Epping, gittiği lokantadaki deponun onu 60’lı yıllara götüren bir zaman makinesi olduğu keşfeder. Kendisi de bu zaman makinesini kullanmış olan lokanta sahibi ona John F. Kenndy suikastini önlemesi için bir görev verir. Sevilen mini dizinin başrollerini James Franco ve Sarah Gadon paylaşmaktadır.

4- Westworld (2016- )

Teknolojinin oldukça geliştiği bu gelecekte, zengin kesimden olan insanların eğlence amaçlı robotlarla yani dizideki ismiyle ev sahipleriyle yaşadığı teknolojik sanal bir parkta başlayan dizide robotların kendi varlığını fark etmesiyle devam ediyor.

HBO yapımı olan bu diziyi izlemenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

3- Dark (2017-2020)

Kaybolan çocuklarını ümitsizce arayan ailesi, yaptıkları arama sırasında yaşadıkları kasabada inanılmaz sırlar ve gerçekler ortaya çıkarırlar. Aslında çocukları kaybolmamıştır. Çıktığı günden beri tüm dünyanın beğenerek izlediği dizi ilk Alman yapımı Netflix orijinal dizisidir.

2- Stranger Things (2016- )

80’li yıllarda geçen Stranger Things, kaybolan genç bir çocuğu arayan annesi ve çocuğun arkadaşlarının yaşadığı olaylarla başlıyor. Çocuğu ararken buldukları bir kızla beraber kendilerini doğa üstü ve gizemli bir dünyada buluyorlar. Winona Ryder ve David Harbour‘un başrolleri paylaştığı bu dizi çıktığı günden beri Netflix’in sevilen yapımları arasında yerini almıştır.

1- Black Mirror (2011- )

Gelecekte hayatımıza girecek olan teknolojinin,dizideki ismiyle her gün baktığımız telefon, televizyon ve bilgisayar ekranlarının yani kara aynaların egemen olduğu bir dünyada teknolojinin insan hayatı üzerinde bıraktığı olumsuz etkileri konu alan Black Mirror’un her bir bölümü farklı oyuncularla ve farklı senaryoyla çekilmektedir.

Önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *