Spam Yapma Lütfen!
25 Kas 2020
İnceleme

Watch Dogs: Legion İnceleme 

7.0
Score

Pros

  • Oyun oldukça eğlenceli bir oynanış sunmakta.
  • Atmosfer hoş bir yapıya sahip.

Cons

  • Yapay zeka ve animasyonlar açısından zayıf kalıyor.
  • Bölüm tasarımı sığ bir yapıya sahip.
Bölüm Tasarımı
6
Oynanış
7.5
Grafikler
7
Sanat Tasarımı
7
Hikaye
7.5

Watch Dogs: Legion 29 Ekim tarihinde çıkışını yaptı. Serinin 3. oyunu olan Legion birçok kişi tarafından sevil birçok kişi tarafından da sevilemedi. Bizler de bugün birçok kişiyi ikiye ayıran oyun olan Legion’ı inceliyoruz!

Grafikler, atmosfer ve animasyonlar

Playing as many Londoners in 'Watch Dogs: Legion' | Engadget

Öncelikle oyunun grafiklerinden ve atmosferinden bahsedelim. Grafikler konusunda ortalama bir düzeye sahip. RTX konusunda ise kendisini pek yeterli kullanamadığını düşünüyoruz.

Atmosfer olarak ise iyi bir iş çıkarılmış. Londra tam anlamıyla harika gözüküyor. Sokaklarda gezmek oldukça zevkli.

Animasyonlar konusunda ise oyun sınıfta kalıyor. Birçok karakteri oynamamızdan dolayı mı böyle olmuş pek belli değil fakat karakterlerin mimikleri vs. 5 yıl öncesinde kalmış gibi. Dövüş animasyonları ise hoş gözükse de ne yazık ki çeşitlilik sahibi değil.

Hikaye ve karakter seçimleri

Watch Dogs Legion simulates jobs, work schedules, and [checks notes]  hiccups and mime in its digital London | GamesRadar+

Londra’da şehre büyük ölçüde zarar verecek birçok yerde bombalar patlatılır. Bu suç ise bize yani ekibimiz olan DedSec’in üzerine kalır. Bu patlamadan sonra ekibimiz toplum tarafından büyük öfke ile karşılanır ve devlet, birçok kişiyi haksız yere suçlayan kötü olan Albion isimli bir güvenlik şirketini şehrin başına geçirir. Aradan uzun zaman geçer ve dağılan ekibimizi tekrardan toparlamak için sokaklara çıkıp ekibimize yeni kişiler eklemeye çalışırız. Bunlar dışında ise bu patlamayı kimin yaptığı ve suçun bize neden atıldığı oyunun önemli sorularından bir tanesi oluyor.

Oyunun çıkışı için kullanılan büyük reklam kampanyalarından bir tanesi de şehirde gezen herkes ile oynamamızdı. Birçok kişi her karakter ile oynamamızın hikaye açısından büyük eksikler doğuracağını söylemekteydi fakat Legion bu işi iyi başarmış. Gerçekten de her karakterle oynayabiliyoruz. Karakterler birbirlerinden pek farklı olmasa da her karakterle oynamamız oyuna değişiklik katmış. Değişikliğin olması hoş fakat her karakterin birbirinden aynı olması ve bu karakterleri ekibimize görevler için katmak oyunu bir noktadan sonra saçma bir hale çeviriyor.

Şehrin içinden herhangi bir karakteri seçip rahatlıkla oynayabilme şansına sahibiz. Seçmiş olduğumu tek karakterle neredeyse oyunun yarısına kadar oynayabiliyoruz. Büyük sorun da tam olarak bu. Zaten seçtiğimiz ve geliştirdiğimiz bir karakterle oyunun yarısına kadar oynadıysak neden farklı bir karakter seçip daha düşük seviyeli şekilde oyuna devam edelim? İşte oyunun bizlere sunduğu her karakterle oynama içeriği bu şekilde zayıf bir hale geliyor. Yapımcıların böyle bir fikri sunmak istemeleri güzel ancak bizlere doğru şekilde sunabildiklerini düşünmüyorum.

Bunlar dışında ise her karakteri oynamak istememizin hepsinin farklı avantajları olması. Legion’da seçtiğimiz karakterlerin birbirleriyle aralarından çok büyük bir fark yok. Bu yüzden de söylemiş olduğumuz gibi oyunun başında seçtiğimiz karakterle oyunu bitirebilmemiz neredeyse mümkün gibi.

Oynanış ve bölüm tasarımı

Watch Dogs: Legion

Hikaye ve karakter seçimi konusu her ne kadar sorunlu da olsa oynanış oldukça eğlenceli. Karakterlerimizle gizlilik içerisinde farklı aletler kullanıp bir strateji oluşturmak fazlasıyla zevkli.

Burada da birtakım problemler mevcut. Karakterlerimizle birlikte gizlilik içerisinde farklı aletlerle birlikte gitmek elbette hoş bir oynanış tarzı olsa da bunları kullanmadan basit bir şekilde görevleri tamamlayabiliyoruz. Bölüm tasarımının sunduğu bu yapı doğrultusunda görevler basit bir hal alıyor.

Bunları pek problem etmeden oyunun sunduğu oynanışla bölümlerde ilerlemek zevkli bir yapıya sahip.

Watch Dogs: Legion alınır mı?

Watch Dogs: Legion Sistem Gereksinimleri Güncellendi! | GameXNow.com

Legion, Epic Games’te 269,00 TL gibi bir fiyatla satışta. Oyun, PS Store’da 470,00 TL gibi bir fiyatla satışta. Microsoft Store’da ise 470,00 TL gibi bir fiyatla satışta. Açıkçası türü sevenler için ilk oyunu sevenler için biraz daha incelenip alınabilme ihtimali yüksek olan bir oyun.

Watch Dogs: Legion bizlere farklı şeyler vadeden ve bunları tam anlamıyla başaramayan bir oyun. Yine de türü sevenler için veya eğlenmek için oynanabilir bir oyun.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *