Spam Yapma Lütfen!
13 Nis 2021
Dizi

Ee, Ne Oldu Şimdi? | Lucifer 5.Sezon 1.Kısım Spoilersız İnceleme 

7.5
Score

Pros

  • Oyunculuklar
  • Çekim kalitesi
  • Yeni ve farklı konseptler
  • Müzikler

Cons

  • Uzun bölümler
  • Sezonlarca tekrar eden konular
Oyunculuklar
9.0
Çekim Kalitesi
8.5
Müzikler
8.8

Final Verdict

Genel olarak baktığımızda beşinci sezon, dördüncü sezona göre bir tık alt seviyede olsa da diğer sezonlara nazaran daha kaliteli bir seyir zevki sunuyor.

Kimine göre başarılı kimine göre başarısız üç sezondan sonra Netflix’e geçiş yapan Lucifer, dördüncü sezonu ile rekor üstüne rekor kırmıştı. Önceki sezonlardan çok daha iyi bir sezon izledikten sonra herkes beşinci sezon için çok heyecanlıydı fakat çoğu izleyici beklediğini bulabilmiş değil..

Farklı Tarz

Maze ve Lucifer

Lucifer’ın yeni sezonu kesinlikle öncekilerden farklı bir tarza sahip. Öyle ki ilk kısım içerisinde siyah beyaz müzikal bir bölüm bile mevcut.

Uzun Bölümler

Sekizinci bölümden bir görsel

Yeni sezon 8 bölümden, her bir bölüm de yaklaşık olarak bir saatten oluşuyor. Önceki sezonlarda bölümlerin ortalama uzunlukları ise 45 dakika idi. 15 dakika az bir süre gibi gelebilir ama kesinlikle büyük fark yaratıyor ve bölümü izlerken bir süre sonra sıkılmaya başlıyorsunuz.

Senaryo

İkinci bölümden bir görsel

Genel olarak baktığımızda senaryo gerçekten başarılı, farklı bir tarzı farklı bakış açısı ile yansıtıyor fakat bazı bölümlerde gerçekten çok sıkıcı dakikalar mevcut. İzlerken “ya ben doğru diziyi mi izliyorum” demeniz mümkün.

Chloe ve Lucifer İlişkisi

Lucifer’ın ikiz kardeşi Micheal ve Chloe

Belki de yeni sezonun en büyük sıkıntısı bu idi. Deli bir şekilde birbirine aşık şeytan ile onun için yaratılmış bir kadın nasıl oluyorsa beş sezondur öyle ya da böyle bir şeyler oluyor ve ayrı düşüyor, ee yeter ama..

Dünya Basınında Yeni Sezon

Büyük bir kitleye hitap eden CBR, Lucifer dizisinin yeni sezonunun ilk kısmı hakkında yayımladığı yazıdan bir kesit.

..uzun bir aradan sonra Lucifer 5. Sezonunun ilk yarısı ile geri döndü. Hem de ikizi Michael ile!
Bu sezonda Michael ve Lucifer karakterlerine hayat veren Tom Ellis’in nitelikli oyunculuğunu açık bir şekilde görüyoruz. Michael’ın aksanını tuhaf bulanlar olsa da Ellis’in iki karaktere de harika bir şekilde hayat verdiği inkar edilemez bir gerçek.

Ayrıca bu sezonda bolca Chloe ve Luciferın ilişkisine odaklanılmış.


Yeni sezonda gözle görülür diğer bir farklılık ise kamera efektleri. Çekimler eski sezonlara nazaran daha geliştirilmiş bir şekilde önümüze sunulmuş.


Dizimiz 4. Sezonundaki büyüsünü kaybetse de gerek karakterlerin oyunculuğu gerek kamera çekimleri ile bu sezon da kendisini izletiyor.

CBR.com

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *