Spam Yapma Lütfen!
13 Nis 2021
Film

Yeni Kadro Yeni Film Yeni Macera: The Suicide Squad 

Merhaba sevgili Geek101 ailesi! Bugünkü yazımda DC Fandome ile duyurulan yeni The Suicide Squad filmindeki karakterlerin kim olduğundan, kimlerin kötüleri olduğundan ve filmde nasıl görünebileceklerinden bahsedeceğim.

Bildiğiniz üzere birkaç kişi dışında eski kadrodan eser yok. Ve ilk filmde birçok tepki toplayan Warner Bros yönetmeninin James Gunn olduğu yenilenmiş bir senaryo ve kadroyla bambaşka bir The Suicide Squad filmine yeşil ışık verdi. Karakterlerinin tanıtıldığı bir video yayınlamıştı ve anladığımız kadarıyla The Suicide Squad filminde oldukça fazla yeni ve yabancı yüzler göreceğiz.

1)Amanda Waller:

Kendisine 2016’daki Suicide Squad filminden aşinayız. Task Force X’i toplamakla yükümlü olan Amanda Waller aslında hükümet adına çalışan birisi ve çizgi romanda da Task Force X’i yani Suicide Squad ekibinin kimlerden oluşacağına, nasıl bir göreve gideceklerine, görev kurallarını belirleyen bir lider.

Kendisi ekibin tehlikeli görevleri esnasında orada olmasa bile emirleri o görevler sırasında harfiyen uyulmak zorundadır Aslında bu noktada ekip üyelerinin hayatları tamamıyla Amanda Waller’a bağlı olmaktadır. Suçlulardan oluşan bu ekibin her ihtimale karşı kafalarına küçük bomba yerleştirilmiştir ve kendisine itaatsizlikte veya ekibe zarar verecek bir şey yapılacak olursa da Amanda Waller bu kafalarındaki bombayı patlatabilir. O yüzden ekip üyelerinin hiçbir şekilde ne Amanda’ya ne de ekip arkadaşlarına yamuk yapmamaları gerekir. Tarzı yüzünden kimi zaman çizgi romanlarda Batman ile ters düşse de ekip içerisinde sağladığı disiplin onu korkulan ama bir yandan da mecburi bir saygılı duyulan figür yapmaktadır.

2)Rick Flag:

Kendisine yine 2016’daki Suicide Squad filminden tanıyoruz. Hem filmde hem çizgi romanda ekibe görevler sırasında liderlik etmektedir ve onlardan sorumludur. Deneyimli ve yetenekli bir asker olan Rick Flag,

Amanda Waller tarafından Amerikan Hükümeti adına işe alır. Fakat ortaya Task Force X’in de çıkmasıyla Amanda Waller Flag’i onların lideri yapar ve onu suçlularla dolu ekiple beraber tehlikeli görevlere gönderir. Kendisi hem disiplinli hem yetenekli bir asker olduğu için görevlerinde başarılı olur. Silah kullanmakta ve yakın dövüşte fazlasıyla iyidir. Karakterimiz bu filmde de yine aktör Joel Kinnaman tarafından canlandırılacak.

3) Savant (Brian Durlin):

Üst düzey bir hacker olan Brian Durlin aslında kariyerinin başlarından itibaren suçlu olmaktan ziyade kahraman olmak isteyen biriydi ve bu amaçla Gotham’a gelmiştir. Fakat kahramanlık yönteminin eksik olduğunu insanları koruma konusunda bol bol sıkıntı yaşadığını görünce anlamıştır. Bu noktadan sonra üstün zekasını ve teknoloji özellikle de bilgisayarlar ile alakalı yeteneklerini insanları şantajlamak adına kullanmaya başlamıştır.

Kendisi çizgi romanda başta Birds of Prey’in kötüsü olarak görünse de daha sonradan onların bir nevi müttefiki haline gelmiştir. Üst düzey hackerlik ve zekası dışında yakın dövüşte ve silahlarda da bir o kadar iyidir. Birds of Prey’in bir sayısında Black Canary’yi kaçırıp ona işkence etmesi bunu kanıtlar niteliktedir. Filmde Michael Rooker tarafından canlandırılacak. Kendisi MCU’da Guardians of the Galaxy filmlerinde Yondu karakterini canlandırmıştı.

4)Javelin:

Javelin bilinmeyen sebeplerden ötürü suçluya dönüşmüştür. Kendisi suçluya dönüşmeden önce bir olimpiyat atletiydi ve aslında güçleri de buradan gelmektedir. Cirit atma konusunda usta olan Javelin, fırlatma özellikle mızrak gibi fırlatılan silahları kullanmakta oldukça ustadır.

Kendisi Green Lantern’ın kötüsüdür ve Hal Jordan’ın pilot olduğu Ferris Hava üssünü patlatmaya ve oranın jet uçaklarını çalarak Green Lantern’ın başına birkaç kez bela olmuştur. Yaptığı suçlardan ötürü yakalanmış ve Belle Reve’e gönderilmiştir. Çizgi romanda da Suicide Squad üyesi olmuştur. Filmde Flula Borg tarafından canlandırılacaktır.

5)Polka Dot Man (Abner Krill):

Gotham’da Batman ilgisini çekmek amacıyla onun kötüsü haline gelen Polka Dot Man’in oldukça tuhaf güçleri var. Kendi kostümünün üzerindeki, her biri farklı işleve sahip olmak üzere, renkli noktaları ve benekleri patlayıcı birer silah haline getirebiliyor.

Çizgi romanda çok görünmeyen bu kötümüz Batman’i en az Joker, Penguin kadar zorlayan kötülerden değil ne yazık ki. Çizgi romanda Suicide Squad ekibinde görülmeyen Abner Krill, filmde ekibe nasıl dahil olacak merak konusu. Filmde David Dastmalchian tarafından canlandırılacak.

6)Ratcatcher 2:

Çizgi romanda orijinal Ratcatcher aslında Otis Flannegan adında bir adamdır ve kendisi suç hayatına atılmadan önce Gotham’da bir fare yakalayıcısıydı. Batman’in kötüsü olan Ratcatcher, Killer Croc gibi lağımda yaşar ve gerek lağımdaki zehirleri yüzünden oluşan tehlikeli atmosferi, gerek fareleri kontrol etme sayesinde, fareleri de suçları için kullanarak Batman’in ilgisini çekmiştir.

Hapise birkaç kez girmesine rağmen suç hayatından vazgeçmemiştir. Filmde ise Ratcatcher 2 altından yeni ve kadın bir Ratcatcher’ımız var. Tahminlerim kendisinin orijinal Ratcatcher’ın yani Otis Flannegan’ın kızı olduğuna dair yönde.  Filmde Taika Waititi’yi de göreceğimiz söylenmişti ve bazı söylentilere göre kendisi orijinal Ratcatcher’ı canlandıracak. Ekipteki Ratcatcher’ı yani Ratcatcher 2’yi ise Daniela Melchior canlandıracak.

7)Bloodsport (Robert DuBois):

Gençken ülkesi Vietnam’a hizmet etmek isterken paralı bir askere dönüşen Robert, Superman’in kötüsüdür. Kardeşi Mickey, savaşta onun yerini almıştır fakat kollarını ve bacaklarını kaybetmiştir.Bunun verdiği suçluluk psikolojisiyle psikoljisi iyice bozulan Robert, Lex Luthor ile karşılaşmış ve kendisi yine Lex Luthor tarafından Superman’i öldürmek amacıyla kiralanmıştır.

Luthor, Bloodsport’a istediği silahları ona anında ışınlayabilecek bir silah verdi ve böylece Superman’i öldürmesi daha kolay olabilecekti. Kendisi yakın dövüşte ve nişancılıkta oldukça da iyi. Superman ile olan bir savaşı sırasında, neredeyse galip geldiği bir savaş, Jimmy Olsen Bloodsport’un kim olduğunu öğrenir ve savaş sırasında Robert’ın gazi kardeşi Mickey’i getirir. Zayıf noktalarından biri olan kardeşi sayesinde savaşı kaybeder ve teslim olup tutuklanır. Karakter filmde Idris Elba tarafından canlandırılacak.

8) Mongal:

Mongal, DC evreninden aşina olduğumuz uzaylı kötülerden biri olan Mongul’un kızıdır. Kendisi Debstam gezegeninden gelmiştir ve tıpkı babası Mongul gibi Superman’in kötüsüdür

Kendisi ve kardeşi Mongul 2 ile Superman’e karşı dövüşmüşlerdir ve Superman’i oldukça zorlamışlardır. Süper kuvvet, hız, dayanıklılık, enerji emme gibi güçlere sahiptir. Ekibe nasıl dahil olacağı ise merak konusu. Karakter Mayling NG tarafından canlandırılacak.

9)King Shark(Nanaue):

Babası tüm köpek balıklarının babası yani köpek balığı tanrısı iken annesi sıradan bir insandır. Kendisi mutant bir köpek balığı olan King Shark, doymak bilmeyen açlığıyla insanlarır kaçırır ve avlar. Birçok kez Batman’e ve Aquaman’e bela olan King Shark üstün güçleri ve sipsivri dişleri ile insanlara fazlasıyla korku salmıştır.

İşlediği suçlardan ötürü yakalanıp hapse atılan King Shark daha sonrasında Suicide Squad ekibine dahil olmuştur ve ekibin ikonik isimlerinde biri haline gelmiştir. Kendisi 2016’daki filmde yer alacaktı fakat onun yerine Killer Croc karakterini koymaya karar vermişler. Karakterin kim tarafından canlandıralacağı ya da seslendireleceği kesin değil fakat tahminler Steve Agee yönünde.

10)Thinker(Clifford DeVoe):

Bir zamanlar avukat olan Clifford DeVoe, hayatını değiştirecek olan bir davaya adım atmıştı. Hunk Norvock adında bir mafya babası adına bir davayı üstlendi ve bu davadan sonra da onun adına çalışmaya başladı. Clifford’u bir nevi suç dünyasına iten Hunk genelde ona pis işlerini yaptırırdı.

Polislerin peşinde olduğunu bilen Hunk Norvock, Thinker’ı yani Clifford’u öldürmek istedi fakat Clifford, üstün zekası sayesinde neler olacağını anlayarak Hunk’a bir tuzak kurdu ve onu öldürdü. Bu süre zarfında Keystone’da olan Clifford, Keystone’un pis işlerinin başında gelen isimlerden bir haline gelmişti. Thinker adıyla anılan Clifford bu süre zarfında Flash ile çok karşılaşmak zorunda kalmıştır. Fakat kendisinin düşünme kaskı dediği bir teknolojik alet sayesinde Flash’ı her seferinde zorlamayı becermiştir.

Bu düşünme kaskı sayesinde zihin kontrolü, telepati, telekinezi gibi güçlere sahip olmuştur. Özellikle Injustice Society üyesiyken Jay Garrick’i fazlasıyla zorlayan Thinker, Wally West’i de bir o kadar zorlamıştır. İşlediği suçlardan ötürü hapse giren Thinker, çizgi romanda da Suicide Squad üyesi olmuş karakterlerden birisidir. Filmde kendisini Peter Capaldi canlandıracak.

11)Sol Soria:

Aslında çizgi romanda Sol Soria adında bir karakter yoktur. Fakat filmde değiştirilmiş hali olarak geleceğini düşündüğüm Juan Soria karakteri ise ana evrende yani çizgi romanlarda mevcuttur. Dokunduğu her şeyin kilidini açma özelliğine sahip olan Juan Soria, başlarda bir Justice League üyesi olmak istiyordu. Her ne kadar Justice League’in ilgisini iyi şeyler yaparak çekmeyi denese de bunu becerememiştir. Suç işleyerek ilgilerini çekmeyi amaçlayan Juan, bir banka soygununa kalkışmıştır ama sonrasında ise yakalanıp hapse atılmıştır.

Kendisinin kilitleri açma gücünden ötürü onu Belle Reve’de özel bir hücreye tıkmışlardır. Çizgi romanlarda da yine bir Suicide Squad üyesi olmuş bir karakterdir. Tanıtımdan anladığımız kadarıyla filmde silahlar konusunda da uzman olacak gibi görünüyor. Filmde bu karakterimize Alice Braga hayat verecek.

12)Blackguard (Richard Hertz):

The 1000 adlı küçük bir suç çetesi üyesi olan Richard, uzak ve yakın dövüşte oldukça yeteneklidir. Bu yüzden bu ekibin tehlikeli görevlerini genelde o gerçekleştirmektedir. Dövüş yetenekleri dışında The 1000’ın ona verdiği silahlar ve ekipmanlar da vardır. Bu ekipmanlar ona tehlikeli görevler sırasında enerjiyi emen bir zırh ve kalkan sağlamaktadır.

The 1000 ve Blackguard, Booster Gold’un kötüsüdür. Çete daha sonradan Blackguard’ın Booster Gold ‘a karşı başarısızlığı yüzünden hem onu hem Booster Gold’u öldürmek ister fakat Blackguard başarılı bir şekilde ekibinden, eski ekibinden, kaçmayı başarır. Bu noktadan sonra kendisi de Suicide Squad ekibine dahil olur. Filmde Pete Davidson tarafından canlandırılacak.

13)TDK:

Sol Soria karakteri gibi, ana evrende yani çizgi romanlarda TDK diye bir karakter yoktur. Fakat yine bu karakterin aslında çizgi romandaki Arm-Fall-Of-Boy olduğunu düşünüyorum. Bu karakterin ismi kadar yetenekleri de bir o kadar ilginç.

Kollarını yerinden çıkarıp birer silah olarak kullanabiliyor. Bu karakter aslında Legion of Super Heroes ekibine dahil olmak ister fakat ekip bu tuhaf isimli tuhaf güçlü tuhaf karakterimiz ekip tarafından reddedilmiştir. Filmde Nathan Fillion tarafından canlandırılacak.

14)Weasel (John Monroe):

Kariyerinin başlarında bir fizik profesörü olan John Monroe, akademik alanda pek başarılı olmayan biriydi ve başka insanların kendi akademik alanlarında başarılı olmalarına asla tahammül edemiyordu. Daha fazla dayanamayan Monroe, bir gelincik kostümü giyer ve ona tehdit oluşturan herkesi keskin pençeleriyle öldürür. Ve böylelikle suç hayatına atılır.

Gerek Batman’e gerek Firestorm’a zor anlar yaşatan Weasel, eninde sonunda Belle Reve hapishanesine gönderilir ve Suicide Squad ekibine de buradan dahil olur. Filmde kendisini bir kostüm giymesinden çok direkt ters giden bir deneyle veya ona benzer bir vakayla bir gelinciğe dönüşebileceğine inanıyorum. Karakteri, filmin yönetmeni James Gunn’ın kardeşi Sean Gunn canlandıracak.

15)Captain Boomerang(George Digger Harkness):

Ve yine 2016’daki ilk Suicide Squad filminden aşina olduğumuz ve bu filmde de görüneceği için oldukça mutlu olduğum karakter Captain Boomerang’a gelelim. Kendisi küçüklüğünden beri babası sayesinde bumeranglara karşı oldukça ilgili ve kendini bumerang atma da oldukça geliştirmiş biri.

Nişancılığını ve bumerangları böylesine yetenekli bir şekilde kullanmasını birleştirip suç hayatına atılmıştır. Banka soygunu, cinayet, adam kaçırma ve daha fazla suçlarla Flash’ın ilgisini çekmiştir. Flash’la birçok kez yalnız dövüşmesinin yanı sıra, Captain Cold’un lideri olduğu ve Flash düşmanlarından oluşan haydutlar çetesinin yanında da Flash’a karşı savaşmıştır. Fakat çoğu suçlu gibi kendisi de eninde sonunda Belle Reve hapishanesine girmiş ve Suicide Squad ekibinin vazgeçilmez üyelerinden biri olmuştur.

16)Peacemaker (Christopher Smith):

Şuana dek saydığımız karakterler arasında kötü olarak sayılmayacak biri var karşımızda: Peacemaker. Babası savaş suçlarından dolayı hüküm giymiş bir Nazi Kampı komutanıdır. Babasının kirli adını taşımak istemeyen Christopher barış yanlısı bir ajandır. Barış için her şeyi yapar. Buna adam öldürme bile dahil. Bu noktada bu her ne kadar süper kahraman mantığını aşıyor olsa da bu onu yine de kötü adam yapmaz.

Kendisinin barış için adam öldürmüşlüğü var ve barışçıllığı bir ideoloji olarak benimsemiş durumda. Barışı sağlamak için savaş liderlerini , diktatörleri ortadan kaldırmayı hedefleyen Peacemaker’ın barışa böylesine düşkünlüğü aslında bir nevi zihinsel bir probleminden gelmektedir. Bu zihinsel problem, babasının kirli adından dolayı oluşan suçluluk ve utanç hissinden doğmaktadır. Silahlarda, yakın dövüşte ve taktiksel kararları vermekte oldukça usta olan bu karakterimiz, WWE ile tanınan John Cena tarafından canlandırılacak.

17)VEEEEEE… HARLEY QUINN:

DC evrenimizin artık en popüler karakterlerinden biri haline gelmiş Harley Quinn sinematik evrende en çok görünen karakter olmaya doğru ilerliyor. Kendisinin hayat hikayesini bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Başarılı bir psikiyatrist olan Harleen Quinzel Arkham Tımarhanesinde Joker ile tanışır ve ona aşık olur. Ona aşık olmasıyla da Harley Quinn kimliği ile suç hayatına atılır.

Sinematik evrende kendisini en son Suicide Squad olaylarından sonra Birds of Prey filminde iyi kız’ı oynarken gördük. Birds of Prey filminden sonra şirket bile kurduğunu söylemişti! Fakat Birds of Prey’deki olaylardan sonra ve 2021’deki The Suicide Squad ekibine dahil olacağı gerçekten merak konusu. Acaba yine yerinde duramayıp yaramazlık yaptığından ötürü mü tekrar hapse girer yoksa kendi isteğiyle ekibe mi yardım etmek ister hiçbir fikrim yok.

Bunu filmi izleyince göreceğiz. Şuana dek yayınlanan görsellerden gördüğüm kadarıyla kendisini çizgi romandaki haline hatta Batman Arkham City oyunundaki haline yakın bir görünüm göreceğiz. Şahsen film evreninde görünümünü en çok beğendiğim hali bu filmde olacak gibi görünüyor. Dileriz kendisini The Suicide Squad filminde yine aksiyon sahnelerinde adam döverken aynı zamanda takımı kışkırtmaya çalışırken görürüz.

2021 yılında çıkması beklenen The Suicide Squad filminin DC FanDome etkinliğinde yayınlanan tanıtıma videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *