Spam Yapma Lütfen!
13 Nis 2021
DC Filmleri

Wonder Woman 1984: Zamanın İçinde Kaybolmuş Bir Amazon 

Merhaba sevgili Geek101 ailesi! İlk filmiyle güzel bir başarı elden eden ve DC evreninde oldukça önemli olan Wonder Woman karakterinin ikinci filmi Wonder Woman 1984, ilk filmin hemen ardından duyurulmuştu. İlk filminde karakterin orijin hikayesini anlatmakla beraber savaşın hakim olduğu bir dünyaya ayak uydurmaya çalışan hatta dünyayı o savaştan kurtarmaya çalışan bir kahramanın doğuşunu izlemiştik.

İkinci filminin de bir o kadar güzel ve aynı zamanda ilgi çekici olacağını düşünüyorum. İkinci filmde adından da anlayacağımız üzere 1984 yılında geçecek ve Diana’yı geçen zamanla beraber dünyaya iyice alışmış biri olarak göreceğiz gibi. Bu filmin, ilk filme göre daha aydınlık bir atmosfere sahip olacağını düşünüyorum. Çünkü Wonder Woman’ı bu sefer savaş atmosferinden çok halkın içinde göreceğiz. Toplum yapısı, siyasi olaylar ve tabii ki film içerisinde halkın kendi arasında yayılan kaosun yarattığı atmosferin bir yandan Diana’yı mental olarak da zorlayacağını düşünüyorum. Kendisini fragmanlarda insanların birbirine girmesini engellemeye çalışırken gördük. Bu karmaşanın kaynağının aslında filme yeni eklenecek olan karakterlerden birinin yani Maxvell Lord’un olacağını düşünüyorum. Kendisinden birazdan bahsedeceğim.

25 Aralık tarihinde geliyor!

Tıpkı her süper kahraman filminde olduğu gibi bunda da belli ki epik bir sahne göreceğiz. Ve bu sahnenin fragmanda gördüğümüz yeni kostümünü giydiği ve Cheetah’ya karşı dövüştüğü sahne olduğunu düşünüyorum. Kendisini aslında bu kostümü Kingdom Come çizgi romanında giymiştir. Fakat filmde Cheetah’ya karşı dövüşmek için giydiğini ve Kahndaq veya ona benzer bir yerde bu kostümü bulacağına inanıyorum. Bu yerin ve kostümün, Amazonlarla alakalı olacağını düşünüyorum.

Yönetmen Patty Jenkins’in verdiği bilgi doğrultusunda bir diğer ilgi çekici nokta ise ilk filmin aksine bu filmde Wonder Woman’ın kılıç ve kalkan kullanmayacak olması. Kendisini çizgi romanda yeri geldiğinde sadece yumrukları, bileklikleri ve doğruluk kementiyle de kötülüğe karşı savaşmıştır. Açıkçası bu halini yani silah kullanmayan halini de ayrı sevdiğimi söyleyebilirim. Kendisini silahsız ve saf gücüyle göreceğimiz için gayet mutluyum. Bu haliyle kendisinin Superman’i bile yenmişliği var. Dilerim filmde de güzel ve aksiyon dolu dövüş sahneleri görürüz.

Bunlar dışında filmde Steve Trevor karakterini tekrar göreceğiz. Kendisi ilk filmde kahramanca bir fedakarlık yapmış ve başta Diana olmak üzere hepimizi üzmüştü. Kendisinin tekrar nasıl ortaya çıkacağı merak konusu. Ek olarak bu filmde karşımıza başka karakterler de çıkacak ve kendileri Wonder Woman’ı oldukça zorlayacak gibi görünüyor. Gelin bu karakterleri bir tanıyalım!

Wonder Woman 1984 filminde yer alacak kötüler:

2. devam filminde karşımıza çizgi romandan aşina olduğumuz 2 kötü karakter çıkacak: Cheetah ve Maxwell Lord.

Cheetah (Barbara Minerva):

Barbara Minerva, Cheetah’ya dönüşmeden önce Wonder Woman’ın yakın bir arkadaşı ve aynı zamanda yetenekli bir arkeologtu. Yakın arkadaşı Wonder Woman’ı sevse de içten içe ona kıskançlık da duymaktaydı. Bir araştırmasında yolu Afrika’ya düşen Barbara, burada onu Cheetah olmasını sağlayacak tapınaklarla ve bir kabileyle karşılaştı. Kabile, Cheetah’nın ruhunu koruyan ve ona sahip olanın ölümsüzlük gibi ilahi güçlerle kutsanacağına inanıyordu.İşte bu noktada kabile ona bu gücü bahşetmişti. Güce ve hırsa olan ilgisine yenik düşen Barbara bu noktada Cheetah’nın yeni bedeni olmuştu fakat aynı zamanda onunla lanetlenmişti.

Cheetah’ya dönüşmesiyle beraber insani duygularını kaybetmiş ve oldukça vahşi birine dönüşmüştü. Amazon kabilesini avlamış ve bitmek bilmeyen kan dökme isteği onu hep Wonder Woman ile karşı karşıya getirmiştir. Filmde de buna benzer bir orijin hikayesi göreceğimize inanıyorum. Bu noktada bu filmde Diana’nın,tıpkı çizgi romanlarda olduğu gibi, Cheetah’yı hala biricik arkadaşı Barbara olarak görmesi onu hem fiziksel hem de psikolojik olarak sağlam yaralar almasına sebep olacağına inanıyorum. Filmde bu karaktere Kristen Wigg hayat verecek.

Maxwell Lord:

Zengin ve oldukça kurnaz olan Maxwell Lord’un psişik güçleri ve aynı zamanda psişik manipülasyon ve ikna güçleri var. Hem Wonder Woman’ı hem de Justice League’i zorlayan Max’in amacı tanrılaşmış insanları yani süper kahramanları ortadan kaldırmaktır.

Çizgi romanda bunun için birçok kez hem Justice League hem de Wonder Woman adına sinsi planlar yapmış ve yeri geldiğinde kendisini iyi bir adam gibi göstererek hem halkın hem kahramanların gözünü boyamıştır. Filmde de halkı oldukça manipüle eden, onların birbirine düşmesini sağlayan ve bunların dışında nihai olarak halkı Wonder Woman’ı bir tehdit olarak görmesini sağlayacak biri olarak göreceğimizi düşünüyorum. Ek olarak kendisinin her ne kadar diriltme gibi bir gücü olmasa da filmde Steve Trevor’ın dönüşünün onun sayesinde gerçekleşeceğini düşünüyorum.

Hatta Barbara’yı Diana’ya karşı düşman olarak benimsemesinin ana sebeplerinden birinin de Maxwell Lord olacağını düşünüyorum. Çizgi romanda Justice League International gibi hikayelerde önemli bir yere sahip olmasının yanı sıra filmde de önemli ve kilit bir karakter olacağını düşünüyorum. Filmde bu karakteri Pedro Pascal canlandıracak.

Son olarak bu filmin normal şartlar altında çıkması gerekiyordu fakat dünya çapında etkili olan Covid-19 salgını nedeniyle film 2 kez ertelendi ve en son ertelenmesini 3 hafta önce yaşamasıyla birlikte Wonder Woman 1984 filminin 25 Aralık 2020’de gösterime gireceği kesinleşti.

Önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *