Spam Yapma Lütfen!
29 Kas 2020
Film

Star Wars Sequel: George Lucas’ın Planladığı Yeni Üçleme 

Disney’in Star Wars’u satın almasının ardından çıkardığı Star Wars Sequel üçlemesi birçok hayran tarafından hakaret olarak algılandı. Bu konu hakkında pek bir yorum yapmayan Star Wars galaksinin yaratıcı George Lucas, geride bıraktığımız günlerde kendi planladığı Star Wars Sequel üçlemesinden bahsetti.

George Lucas’ın Star Wars Sequel Üçlemesi:

Darth Maul geri dönüyor!

George Lucas’ın planladığı Sequel üçlemesinin ana kötüsü; Darth Maul ve çırağı Talon olacaktı. Darth Maul’un hayat hikayesini detaylıca izleyecektik. Bunların yanı sıra Darth Maul, filmlerde birden fazla ışın kılıcı savaşı sahnesine sahip olacaktı.

Darth Maul’u en son, Star Wars: Rebels animasyon dizinsinde Obi-Wan Kenobi’nin ışın kılıcına ikinci kez ölürken görmüştük. Eminim ki yeni üçlemede yeniden hayata nasıl döndüğünü göstereceklerdi.

Olmazsa olmaz: Skywalker ailesi bu üçlemede de yer alacak.

George Lucas, bu yeni üçlemede Skywalker ailesine rol vermeseydi olmazdı. Seriyi bıraktığımız noktada, Star Wars: Return Of The Jedi filminde, son Jedi olarak bildiğiniz Luke Skywalker, Emir 66’dan sağ kalan Jedi şövalyeleri ile Jedi Düzenini yeniden kuracaktı. Yükselen yeni Cumhuriyetin korucuları onlar olacaktı.

Gelelim, George Lucas’ın Sequel üçlemesinin en büyük sürprizine: Leia Skywalker, seçilmiş kişi olacaktı. Bildiğiniz ya da bilmediğiniz üzere; Star Wars’un seçilmiş kişisi Luke Skywalker değil, Anakin Skywalker’dır (Darth Vader). George Lucas’ın verdiği röportajlarda, “başından beri Anakin Skywalker’ı seçilmiş kişi olarak planladım,” sözleri ile çelişen bu durum, beni oldukça şaşırtmayı başardı.

Mevcut Sequel üçlemesinden hiç haz etmeyen biri olarak, Geoge Lucas’ın Sequel üçlemesini izlerken daha çok keyif alabileceğini itiraf edebilirim.

Star Wars’un sevilen dizisi The Mandalorian’ın ikinci sezonun ilk bölümünü incelediğim yazımı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Gelecek haberlerden en hızlı şekilde haberdar olmak Instagram sayfamızı buraya tıklayarak, Twitter sayfamızı buraya tıklayarak takip edebilirsiniz. Benden bu kadar, güç sizinle olsun!

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *