Spam Yapma Lütfen!
13 Nis 2021
Film

Motivasyon Verici En İyi 5 Film! 

Merhaba Geekyüzbir okurları! Bu güzel hafta sonunda yepyeni bir listeyle karşınızdayız. Bugünkü listemizin konusu motivasyon verici en iyi 5 film. Hayattaki çeşitli sorunlarımızla başa çıkabilmemiz için birçok kez film açıp izliyoruz. İşte bugün önereceğimiz filmler de, sizleri motivasyon verip hayata olan akış açınızı değiştirecek.

Rose Island (2020)

Başrollerinde Matilade de Angelis, Elio Germano ve Tom Wlaschiha’nın olduğu bu İtalyan filmi, İtalya’da geçen gerçek bir olaydan esinleniyor. Eski sevgilisinin dikkatini çekebilmek için dünya tarihinin en küçük adası olan Rose Adası’nı İtalyan karasularına 500 metre uzaklıkta uluslararası sularda inşa eden Giorgio Rosa’nın bu adayı bir ülke yapma mücadelesini anlatan film, bir hedefte nasıl kararlılıkla yürümek gerektiğinin müthiş bir örneği.

Ayrıca film, Netflix’te de bulunmakta.

Whiplash (2014)

Yetenekli emektar oyuncu J.K. Simmons ve onun kadar başarılı Milles Teller’ın bşrollerinde olduğu, Damian Chazelle yönetmenliğinde çekilen bu film, bir bateri öğrencisinin başarı adımlarını tırmanma mücadelesini anlatıyor. Bu başarı yolundaki en önemli mücadele arkadaşı ise, Terence Flethcer’dır. Başından sonuna nefes kesen film en efsanevi izleme deneyimlerinden birisidir.

Social Network (2010)

Dünyanın en zengin adamlarıdan ve en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in Facebook’u kurarken yaşadığı zorlukları anlatan filmin yönetmen koltuğunda David Fincher oturuyor. Bol Oscar’lı filmin başrollerini Jesse Eisenberg ve Andrew Garfield üstleniyor. Facebook’un ne kadar iyi bir uygulama olduğu hala bir tartışma konusu olsa da Mark Zuckerberg’ün bu başarı hikayesi, ilham verici ve izlenmeye değer.

Soul (2020)

Sevilen Pixar animasyon filmi Ters Yüz’ün yönetmeni Pete Docter tarafından yine Pixar için kaleme alınan ve yönetilen Soul, insanın hayattaki amacını sorguluyor. Neden dünyaya geldiğimiz, ve ne gibi amaçlarımız olduğunu sorgulayan film, sizin dünyayı sorgulamanızı ve dünyamıza bambaşka bir çerçeveden bakmanızı sağlayacak. Filmin seslendirme kadrosunda Daveed Diggs ve Jamie Foxx yer alıyor.

Moneyball (2011)

En İyi Film Oscar’ı dahil birçok Oscar ödlü kaldıran film, Bennet Miller yönetmenliğinde çekildi. Filmin başrollerinde Brad Pitt ve Jonah Hill yer alıyor. Film bir Beyzboll takımı antrenörünün başarıya giden yolda uyguladığı ilginç taktiklere odaklanıyor.

Ayrıca film, Netflix’te de bulunmakta.

Evet, sevgili Geekyüzbir takipçileri! Bir listemizin daha sonuna geldik. Umarız listemizi beğenirsiniz. Bir önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz! İyi hafta sonları dileriz

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *