Spam Yapma Lütfen!
02 Mar 2021
Film

Thanos, The Eternals Filmiyle Geri Dönüyor! 

Thanos geri mi dönüyor? Merhaba sevgili Geek101 ailesi. Bildiğiniz üzere Marvel Sinematik Evreni, Avengers: Endgame ile bir dönemi daha epik bir şekilde kapatmıştı.

Spiderman: Far From Home ile açılışı yapan, şu an WandaVision dizisiyle devam eden Marvel Sinematik Evreni, yeni dönemde birçok yeni karakteri ve yeni hikayeleri ele alacağını duyurmuştu. Bu yeni hikayelerden biri de 5 Kasım 2021’ de gelmesi beklenen The Eternals filmidir. 

Bu film MCU’nun tarihsel açısından aslında büyük bir öneme sahiptir çünkü bu filmin binlerce hatta yüzyıllar öncesinde geçeceği düşünülmektedir. Bu yüzden tarihsel ve hikâyesel olarak bu film MCU evreninde geçen ilk film olacak. 

Kim Bu “The Eternals”? :

The Eternals aslında çizgi romanlarda da çok büyük bir yere sahip olmayan fakat oldukça güçlü sayılan bir ırktır. Dünyanın ilk oluşumundan beri var olan The Eternals aslında özlerinde birer insandır. Milyonlarca yıl önce evrene gelen Celestialler, Evren üzerindeki en güçlü kozmik gruplardan biri, dünya üzerindeki tüm canlılar üzerinde bazı deneyler yapmıştır.

Bu deneyler sonucu ise Eternals ve Deviants denilen 2 ırk ortaya çıkmıştır. Bu iki ırk da yapılan deneyler sonucunda insanüstü güçlere sahip olmuştur. Eternals güçlerini bilim ve iyilik için harcamak isterken, Deviant ırkı ise güçlerini biraz daha yıkıma ve felakete yönelik harcamak istemişlerdir. Bu yüzden bu iki ırk birbirleriyle savaşmışlardır ve ne kadar zaman geçerse geçsin birbirlerine karşı her zaman düşman kalmışlardır. 

Thanos Ne Alaka? :

Thanos bu noktada, Eternals arasında bir deviant olarak doğmuştur. Doğumundan beri her zaman dışlanan biri olmuştur hatta doğduktan hemen sonra annesi tarafından öldürülmeye kalkışmıştır. Thanos büyüdükçe düşünceleri de onunla gelişmiş hatta kontrolden çıkmıştır ve işte bu yüzden iyice delirmiştir.

Bu yüzden çizgi romanlardaki “Deli Titan” lakabı buradan gelmektedir. Evreni anlama çabası küçük yaşlardan gelen Thanos’un orijin hikayesini bu filmde öğreneceğimizi ve kendisinin gençlik yıllarını göreceğimize inanıyoruz. Belki de evrende denge sağlamak istemesinin derin sebeplerini de bu filmde öğrenebiliriz. Bunların olup olmayacağı kesin değil fakat Thanos’un filmde görülmesinin kesin olacağını söyleyebilirim.

Başka Kimler Olacak? :

Filmde The Eternals ırkından birçok ismin olacağını söyleyebilirim. Ve bu kişiler tıpkı çizgi romanlarda olduğu gibi insanları deviants ırkı gibi büyük kötülüklerden korumaya çalışan birer siper kahramandır.

İletişim sihirbazı olan Ajak liderliğindeki ekip moleküler maddeleri değiştirme gücüne sahip olan Sersi, tüm duyuları oldukça güçlü olan ve uçma gücüne sahip olan Ikaris, Kozmik enerjiyi manipüle edebilen bir savaşçı olan Thena, Eternals ırkının fiziksel anlamda en güçlüsü olan Gılgamesh, süper hıza sahip olan Makkari, Korku manipülasyonuna sahip olan Interloper, kozmik enerjiyle yanılsamalar yaratan Phastos, samuray ve kılıç ustası Kingo, her türlü enerjiyi kontrol edip manipüle edebilen Druig ve insanüstü çeviklik ve ölümsüzlüğe sahip olan Sprite gibi isimlerden oluşmaktadır.

Her biri kendine has süper güçlere sahiptir ve oldukça da güçlüdürler. Bunlar dışında bir de büyük kılıç ustası Black Knight karakteri de filmde olacak. Özellikle Black Knight ve Sersi Avengers’ın belli bir döneminde takımın önemli üyelerinden biriydiler.

Filmdeki karakterler birçok ünlü oyuncu tarafından canlandırılacak. Salma Hayek Ajak’e, Angelina Jolie Thena’ya, Richard Madden Ikaris’e , Kit Harington Black Knight’a, Gemma Chan Sersi’ye, Kumail Nanjiani Kingo’ya, Barry Keoghan Druig’e, Lauren Ridloff Makkari’ye, Brian Tyree Henry Phastos’a, Lia McHugh Sprite’a ve Ma Dong-seok Gilgamesh’e hayat verecek.

Ayrıca önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *