Spam Yapma Lütfen!
28 Eki 2020
Film

Mad Max: Furiosa Geliyor! 

Birçok kişi tarafından fazlasıyla sevilen ve gişede de oldukça iyi bir başarı elde eden Mad Max: Fury Road filminin ardından Mad Max: Furiosa filmi geliyor!

Öncelikle nedir bu Mad Max?

Mad Max, 1979 yılında Avustralya tarafından yapılan bir aksiyon filmi. Aslında sadece aksiyon değil. Bir distopya. Film içinde toplumsal çöküşün geldiği noktaları anlatır, cinayetlerin ve intikamın bu distopik dünyadaki iç içe geçmiş doğasına değinir.

George Miller’ın yönettiği film Avusrtalya sinemasını dünya pazarına açarken Mel Gibson’ı da dünyaca ünlü bir yıldız haline getirmiştir.

Oldukça popüler olan bu filmin devam filmleri de gelmiş, ikici filmi 1985 yılında, üçüncü filmi ise 2008 yılında çekilmiştir. Ve ilk kez Mel Gibson’ı baş rolüne taşımayan film 2015 yılında vizyona girdiğinde, baş rolde Tom Hardy vardı ve ona Charlize Theron eşlik ediyordu.

İşte bu yazımızın konusu tam olarak burada başlıyor. Charlize Theron’un canlandırdığı karakter olan Furiosa için bir spin-off filmi yapım aşamasında.

Öncelikle Furiossa’yı konu olcak film için Mad Max’te neler yaşanıyor ona göz atalım:

Nükleer savaşın ardından dünya, çöllerin yaygınlaştığı ve susuzluk probleminin arttığı bir yer haline gelmiş, aynı nedenle medeniyet çöküşe doğru sürüklenmiştir. Hayatta kalma içgüdüsü had safhada olan Max (Tom Hardy), eşi ve çocuğunu kaybetmenin ardından huzuru ararken, Savaş Çocukları tarafından esir alınır. Bölgenin su ve benzin gibi kaynaklarını elinde tutan hükümdar Ölümsüz Joe’nin bölgesinde kan torbası olarak tutulan Max, her an kaçış için fırsat kollamaktadır.

Ölümsüz Joe’nin emriyle benzin ikmali için göreve çıkan İmparatoriçe Furiosa (Charlize Theron), belirlenen rotasından çıkınca Ölümsüz Joe ve adamları bir sorun olduğunu anlar. Kısa sürede Joe, eşlerinin Furiosa tarafından kaçırıldığını öğrenecek ve Savaş Çocukları ile birlikte Furiosa’nın peşine düşecektir. Kan torbası olarak bir aracın önüne bağlanan Max da ister istemez bu kovalamacaya katılır. 

Kimyasal bir çöl fırtınasının ardından zincirlerinden kurtulan Çılgın Max, Furiosa ile yanındaki eşleri esiri olarak alacak, kısa süreli çıkar ilişkisi yerini dostluğa bırakacaktır. Yeşil Diyarları arayan Furiosa, en sonunda kendi halkını bulacak ancak geride artık yeşil hiçbir şeyin kalmadığını öğrendiğinde umudunu kaybetme noktasına gelecektir. Çılgın Max’ın planı ise geri dönüp, peşlerindeki tiran Joe’yi atlatarak onun sahip olduğu kaynakları ele geçirmektir.

Soldan sağa Chris Hemsworth, Yahya Abdul-Mateen ve Anya Taylor-Joy

İşte bu hikayeden hareketle çekilecek olan Furiosa filmi, Mad Max evrenini genişletme amacı taşıyor. Bu distopyaya farklı bir bakış atacak olan filmin oyuncu kadrosu belli oldu.  Anya Taylor-JoyChris Hemsworth ve Yahya Abdul-Mateen filmin baş rolleri oldular. Anya-Taylor Joy, Furiosa karakterine hayat verecekken diğer oyuncuların kimi canlandıracakları henüz bilinmiyor.

Bu yazımızı beğendiyseniz bir diğer yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *