Spam Yapma Lütfen!
02 Mar 2021
Film

Revival, Hollywood King’e Doymuyor! 

Bir Stephen King Uyarlaması Daha! Revival geliyor.

Geride bıraktığımız sene gösterime giren ve beklenen ilgiyi göremeyen The Shinnig devam filmi Doctor Sleep’in yapım kadrosunun başında bulunan Mike Flanagan and Trevor Macy, Stephen King’in 2014 yılında yayımlanan Revival adlı romanını Warner Bros. için film yapmaya hazırlanıyor. Mike Flannagan bir senaryo üzerinde çalışmaya başladı bile. İkili filmi Intrepid Pictures için üretecek.

2019 yapımı Doctor Sleep yapım ekibi Revival’ı uyarlayacak.

Türkçe “Diriliş” olarak yayımlanan Revival’ın konusu ise şöyle:

New England’ın ufak bir kasabasında küçük bir çocuk ile kasabanın yeni rahibi arasında gizli bir takıntıyı temel alan derin bir bağ oluşur. Ancak ailesinin başına korkunç bir felaket gelen genç rahip, Tanrı’yı lanetleyerek kasabayı terk eder. Aradan yıllar geçer. Artık bir yetişkin olan küçük çocuk, parçası olduğu rock gruplarıyla bütün ülkeyi dolaşırken eski dostu ile tekrar karşılaşır ve bu karşılaşma şeytanın bile aklına gelmeyecek bir anlaşmayla perçinlenir.

Revival

Senaryo tamamlanır ve onaydan geçerse Revival, ikilinin uyarladığı üçüncü Stephen King uyarlaması olacak. İkili Doctor Sleep filminin dışında Gerald’s Game adlı Stephen King öyküsünü 2017 yılında filme uyarlamışlardı.

İkili aynı zamanda Netflix’in Hanting of Hillhouse adlı korku dizisini yapmıştı. Ve dizinin ikinci sezon hazırlıklarına başlandığı da biliniyor.

Mike Flannagan’ın yönettiği Gerald’s Game’in konusu ise şöyle:

Güzel bir hafta sonu geçirmek isteyen Jessie ve Gerald, ıssız bir göl evine giderler. Huzur dolu geçen zamanlarına biraz da eğlence katmak için seks oyunu oynayan çiftin hayatı birden kabusa dönüşür. Bir kaza sonucu Gerald öldüğünde, Jessie elleri yatağa kelepçeli bir haldedir. İçinde bulunduğu durumdan kurtulmaya çalışan Jessie, ilerleyen saatlerde odanın içinde bir başkasının daha olduğunu düşünmeye başlar.

Eğer bu yazımızı sevdiyseniz diğer haber yazılarımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

2 Comments

  1. Eda Duru

    Doctor Sleep filmini sevdin mi?

    1. Ercan Kuzudişli

      Bana kendisini Shinning kadar sevdiremedi. Belki de Shinning’in gizem babasını daha çok sevdiğimdendir.

Bir cevap yazın

Required fields are marked *