Spam Yapma Lütfen!
14 Haz 2021
Film

Karayip Korsanları: Denizlerde Artık Kadın Korsanların Dönemi Başlıyor! 

Merhaba Geek 101 ailesi, bugün sizlere beyaz perdede boy gösterdiği ilk günden beri büyük ses getirmiş, gerek oyuncu kadrosu gerek görsel zenginliği gerekse o şahane senaryosu ile “tekrar tekrar izlenilesi filmler” arasına girmiş Karayip Korsanları hakkında bir yazı hazırladım.

Walt Disney stüdyolarının en başarılı serilerinden biri olan Karayip Korsanları, 2003 senesinde serinin ilk filmi Siyah İnci’nin Laneti ile asla beklenmedik bir başarı yakalayınca yapım şirketi diğer filmler için hemen kolları sıvamış, 2006 yılında serinin ikinci filmi Ölü Adamın Sandığını yayınlamıştı.

Film daha ilk günden rekor bir açılış yakalamış ve bu başarı serinin devam filmleri olan Dünya’nın Sonu ve Gizemli Denizlerde ile büyük bir ivme yakalayarak devam etmişti.

Bir Karayip Korsanları Efsanesi: Kaptan Jack Sparrow

Johnny Depp

Şüphesiz bu başarıda serinin en gözde karakteri “Kaptan Jack Sparrow” ile gönüllere taht kuran Johnny Depp’in ve o müthiş oyunculuğunun büyük payı var. “Bir karakteri sadece canlandırmaktan çok ona ruh veren” aktörlerden biri olan Depp, denizlerin en meşhur korsanı Kaptan Jack Sparrow’u ve onun ilginç hikayesini bize o kadar güzel anlattı ki serinin yeni filmlerini beklemekten kendimizi alamaz olduk.

Başarılı aktör, Charlie’nin Çikolata Fabrikası, Turist, Alice Harikalar Diyarında gibi filmlerde de güzel performanslara imza atmış olsa da onun en unutulmayacak rolü kesinlikle Kaptan Jack Sparrow olarak filmler tarihindeki yerini aldı.

Serideki diğer isimler; Orlando Bloom, Keina Knightey, Kevin McNolly’in de kesinlikle Karayip Korsanları serisinin bu beklenmedik ani yükselişinde büyük payları var.

Penelope Cruz

Walt Disney, bu yıldızlar geçitli Karayip Korsanları serisini geride bırakıp denizlerde kadın Korsanların ve kaptanların dönemini başlatacak bir filmle ve yepyeni bir kadroyla yola devam edeceklerini duyurdu.

Bu yepyeni oluşumda “artık sektörde kadının gücünü göstermeyi amaçlamak” olduğunu söyleseler de Johnny Depp’in sansasyonel evliliğinin, eşiyle yaşadığı skandalların ve bitmeyen boşanma sürecinin büyük etkisi olduğu aşikar.

Yeni Kadın Korsanımız: Margot Robbie!

Margot Robbie

Kadın Korsanları izlemenin heyecan verici olacağından kesinlikle eminim. Zira filmin baş rolünde, son dönemin en başarılı ve en iyi çıkış yakalan oyuncusu, Oscar Adaylığı bile olan Margot Robbie yer alacak.

Filmin senaryosunu ise yine Robbie ile birlikte “Birds of Prey” filminde beraber çalışan başarılı senarist, Christina Hadson kaleme alacak. Yani ekran önünde de ekran gerisinde de kadınların hakim olduğu bir film izleyeceğiz.

Margot Robbie’den sonra diğer kadın baş rollerinde netleşmeye başladığını belirten Disney, izleyiciye yepyeni ve oldukça da farklı bir hikaye sunacaklarını dile getirdi.

Uzun süre erkek korsanlara ve onların denizlerdeki maceralarına alışan izleyici bu yeni maceraya ön yargılı mı olacak yoksa onu benimseyecek mi bekleyip göreceğiz. Sektördeki bu kadın gücünden ötürü çok mutlu olduğumu belirtmek ve bu yazımı başta ablam olmak üzere “Karayip Korsanları’ndan haber bekleyen tüm meraklılara” hediye etmek isterim.

Erkek Korsanların gemisi karaya çoktan oturdu, bu yepyeni yolculukta geminin dümeni ve denizlerin hakimiyeti artık kadınlara emanet!

“The Gentlemen: Guy Ritchie’den Yepyeni Bir Başyapıt!” yazımı okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Evde ve sağlıcakla kalın!

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *