Spam Yapma Lütfen!
11 May 2021
Film

Justice League Snyder Cut Filminde Batman ve Joker Sahnesi Olacak! 

Zack Snyder’s Justice League filmi Batman v Superman: Dawn of Justice’da Batman’in silahının üzerinde neden Joker kartının bulunduğunu açıklayacak. Yıllardır beklenen filmimiz, Mart ayında HBO Max aracılığıyla piyasaya sürülecek. Ek olarak projede Jared Leto’nun resmen yarım kalmış Joker performansını tamamlaması için yeniden çekimler yapılıyor.

David Ayer’in yönettiği Suicide Squad filminde Leto’nun Joker’i için çok fazla beklenti vardı. Aktörün role odaklandığını bilmemizin yanı sıra, Filmde zaten kötü karakterler ön planda. Özellikle Joker karakteri zaten toplum üzerinde büyük bir reklam oluyor. Ne yazık ki filmdeki sahnelerinin aşırı derecede azaltılması toplum üzerinde kötü bir etki bıraktı. Bu sebeple Leto’nun role devam edip etmeyeceği net değildi. Ta ki Snyder’ın Justice League filminde bulunacağına dair haberler çıkana kadar.

Joker de yer alacak

Vanity Fair’e özel olarak röportaj veren ve yeni Joker fotoğraflarını paylaşan Zack Snyder, röportajda bu konudan bahsetti. Leto’nun Joker’inin arka planda kaldığını fark eden Zack Snyder, Joker’in Batman ile etkileşime gireceğini açıkladı. Bu sahne, Batman v Superman: Dawn of Justice’da Bruce’un silahında Joker kartının bantlanmış olmasının perde arkasını konu alacak.

“Sahnenin en güzel yanı, Joker’in Batman ile doğrudan Batman hakkında konuşması. Joker, Batman’ın karşısında Batman’ın kim olduğunu ve ne olduğunu analiz etmeye çalışıyor. DC Universe hayranlarının hak ettiğini düşündüğüm şey buydu. Jared Leto’nun Joker’i ile Ben Affleck’in Batman’ı hiçbir zaman bir araya gelmediler. Batman ve Joker’in bu sahnede bir araya gelmeden bu projeyi tamamlamamız içimi rahat ettirmezdi.”

“Sahne genel olarak, Batman v Superman: Dawn of Justice‘da gördüğünüz Bruce’un neden Joker kartını silahına yapıştırdığını açıklıyor.”

Zack Snyder

Justice League heyecanla bekleniyor

Anlatılan Batman sekansı, Justice League’deki güzel sahnelerden biri olacak. Snyder’in yorumlarına göre Batman ve Joker aralarında ilgi çekici bir etkileşim olma potansiyeline sahip. Ayrıca, Batman v Superman’ın galasından birkaç yıl sonra yukarıda bahsedilen Easter Egg’e biraz daha netlik kazandırmak güzel olacak. Açık konuşursak Joker, asla orijinal Justice League hikayesinin bir parçası olmadı. Bu yüzden artık çok beklenen Snyder’ın Justice League’inde bu sahneyide merakla bekleyeceğiz. Snyder’ın, Affleck ve Leto’nun karakterlerini bir araya getirme konusunda kararlı olduğu açık. Bu yüzden umarım sahne, kağıt üzerindeki vaadini yerine getirir.

HBO Max‘te yayınlanacak Justice League’den sonra ne olacağı hakkında hiçbir bilgi olmadığı için, Batman ve Joker’in birlikte olacağı ilk ve son sahne bu filmde yayınlanacak olabilir. Bunların yanı sıra Warner Bros, Matt Reeves’in bağımsız Batman’i ve Joaquin Phoenix’in Joker’i ile de meşgul. Durum böyle olduğu için yapımcının her iki karakteri de nerede bırakacağını merakla bekliyoruz.

Önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *