Spam Yapma Lütfen!
13 Haz 2021
Film

IMDB Puanı Yüksek 5 Brad Pitt Filmi! 

IMDB Puanı Yüksek 5 Brad Pitt Filmi! Merhaba sevgili Geek101 ailesi! Pandemiden dolayı yavaşlayan sinema sektöründe yeni yapımlar oldukça az. Biz de haliyle izleyici ekrana kitleyen eski yapımları tekrar tekrar izliyoruz. Bugün ki yazımızda ise sevilen Amerikalı oyuncu Brad Pitt’in oynadığı IMDB’de yüksek puan almış 5 film önerisinde bulunacağız. Peki bu filmler neler?

The Curious Case Of Benjamin Button (Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi)

2008 yılında vizyona giren filmin oldukça farklı bir hikayesi var. Savaşta kaybettiği oğlunu geri getirmek umuduyla yaptığı bir saat mucizeler yaratır. Birinci Dünya Savaşının sonunda doğan Benjamin Button hayatını tersten yaşamaya başlar. Seksenli yaşlarında doğan Benjamin Button un hayatı bebekliğine kadar uzanan filmin IMDB puanı 7,8‘dir.

12 Years A Slave (12 Yıllık Esaret)

2013 yılında seyirci ile buluşan bu yapım dramatik senaryosu ile unutulmayanlar arasındadır. 1841′ de New York’ta yaşayan siyahi müzisyen Solomon Northup’un kaçırılıp güneyde bir çiftliğe çalışması için köle olarak satılmıştır. Bununla birlikte IMDB puanı 8,1 olan film özgürlüğünü geri kazanmaya çalışan bir adamın hikayesini anlatmaktadır.

Inglourious Basterds (Soysuzlar Çetesi)

IMDB puanı 8,3 olan film 2009 yılında vizyona girdi. Fransa’nın Alman işgaline maruz kaldığı dönemde ailesinin de canice öldürülmesine tanık olan Shosanna Paris’e giderek yeni bir hayat kurar. Diğer taraftan yahudi Teğmen Aldo Raine hedeflerini gerçekleştirmek için planlar yapmaktadır. Ayrıca Shosanna, Teğmen Raine ve Alman aktrisin yolları, Shosanna’nın işlettiği bir sinema salonunda kesişecektir.

Se7en (Yedi)

1995 yapımı filmde Hristiyanlığın yedi ölümcül günahını işleyenleri kendi yöntemi ile öldüren seri katilin peşinde olan iki dedektifin hikayesini anlatmaktadır. Bununla birlikte IMDB puanı 8,6 olan film mutlaka izlenmesi gereken filmler listesinde yerini aldı.

Fight Club (Dövüş Kulübü)

Dövüş Kulübünün birinci kuralı; asla dövüş kulübü hakkında konuşma… Dövüş Kulübünün ikinci kuralı; asla ve asla Dövüş Kulübü hakkında konuşma… 1999 yılında vizyona giren filmin IMDB puanı 9,5‘tir. Kısa sürede kült mertebesine erişen filminin popülerliği dillere destan.

Bu listeyi hazırlarken ne kadar kaliteli filmler olduğunun tekrar farkına vardık. Umarız izlerken sizlerde farkına varacaksınız. İyi seyirler dileriz. Bununla birlikte çoğu filme Netflix’ten ulaşabilirsiniz.

Ayrıca önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *