Spam Yapma Lütfen!
13 Nis 2021
Diğer Filmler

Hugh Jackman ve Jake Gyllenhaal’ın Oyunculuk Dersi Verdiği Film: Prisoners 

2013 ABD yapımı Prisoners (Tutsak), gerilim-gizem türünde tüyler ürperten bir film. Filmin başrollerinde Jack Gyllenhaal ve Hugh Jackman yer alıyor .

Gerçekten usta oyuncular olan ikili bu filmde de bunu kanıtlıyor. Ayrıca Viola Davis, Maria Bello, Terrence Howard, Paul Dani ve Melissa Leo da oyuncular arasında. Filmin yönetmenliğini Denis Villeneuve yapıyor. Denis Villeneuve, Arrival (Geliş), Blade Runner 2049:Bıçak Sırtı gibi muhteşem bilim kurguların yönetmenliğini yapmış usta bir isim. Ayrıca müzik yönetmenliğini Hans Zimmer’ın üstlendiği, Frank Herbert’in 1965 yılında yazdığı “Dune” adlı bilim kurgu romanının beyazperdeye uyarlanmasında yönetmenlik görevini üstleniyor. Sanat yönetmeni Dune hakkında Lord of the Rings gibi klasik bir eser olacağını söyledi.

Prisoners toplam 153 dakikadan oluşuyor uzun olsa da sıkılacağınızı düşünmüyorum çünkü her anında heyecan içeriyor. Film IMDb’den 8,1 puan alıyor bu bir gerilim filmine göre gayet yüksek bir puan.

Prisoners filminin konusu

Prisoners Duvarkağıdı and Arka plan | 1600x900 | ID:645732 - Wallpaper Abyss

Başrollerinde Jake Gyllenhaal ve Hugh Jackman’ın yer aldığı film Pensilvanya’da kaçırılan iki kız çocuğunun aranmasını anlatıyor. Kızını kaybeden Keller Dover (Hugh Jackman) paranoyak oluyor ve kızını bulmak için elinden geleni yapıyor. Dedektif Loki (Jack Gyllenhaal) de kızları bulabilmek için elinden geleni yapıyor. Akli dengesi bozuk bir gençten şüpheleniyorlar ama kızları bulmak o kadar kolay olmuyor çünkü görgü tanığı olan kimse yok.

Eleştiri

HD wallpaper: Movie, Prisoners, Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal | Wallpaper  Flare

Oyuncular oyunculuklarını hissettirmiyorlar bu da sanki onların yanındaymışsınız da çocukları kaçıranın kim olduğunu bulmaya çalışıyormuşsunuz gibi hissettiriyor ve karakterler ile bağ kurmanızda kolaylık sağlıyor. Yönetmenlik ve kamera açısı mükemmel denecek düzeyde. Senaryo yazarı üzerine düşünmüş sizi çok çarpıcı bir son bekliyor. Yer yer şiddet içerse de gerilim filmlerinin olmazsa olmazının da şiddet olduğunu düşünüyorum.

Filmden en iyi tadı almak istiyorsanız gece izlemenizi tavsiye ederim. İyi seyirler.

Önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca İzmir depreminde hayatını kaybedenler için başsağlığı ve yakınlarına sabır diliyorum.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *