Spam Yapma Lütfen!
12 Nis 2021
Film

Herkül Live-Action Filmi Geliyor: Russolar Yapımcı Koltuğunda! 

Günümüze dek birçok filmle karşımıza çıkan Herkül, 1997 yılında farklı ve nefes kesici bir animasyon filmi ile gönüllerde taht kurmayı başarmıştı. Son alınan bilgilere göre Disney, 1997 yapımı Herkül animasyon filmini gerçek hayata uyarlanmış olarak sinema severlere altın tepside sunacak. Üstelik filmin güçlü bir prodüksiyon ekibi de bulunuyor.

Antony ve Joe Russo filmin yapımcıları olacak.

Şu an için filmin yapım kadrosundaki isimler Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame filmlerinin yönetmenleri  ve geçtiğimiz hafta Netflix’te görücüye çıkan Chris Hemsworth’lü Extraction filminin yapımcıları Russo Kardeşler: Anthony ve Joe Russo. İkilinin filmin yapımcıları olacakları ve filmi yönetmeyecekleri kesinleşti.

Disney, filmin senaryosunu Dave Callaham’a emanet etti. Dave Callaham, Callaham Expandables ve Marvel’ın yakında görücüye çıkartacağı Shang-Chi filmlerinin senaryosunu yazmıştı. Dave Callaham, aynı zamanda 14 Ağustos 2020’ye ertelenen Wonder Woman 1984’ün de yazar kadrosundaydı. Başarılı senarist 2022 yılında vizyona girecek olan olan Sider-Man: Into The Spider-Verse devam filmini de kaleme alacak.

Herkül filminin birebir animasyondan uyarlanıp uyarlanmayacağı henüz bilmiyor. Ancak Geçtiğimiz yaz seyirciyle buluşan gerçek hayata uyarlanmış Lion King filmi müzikal ögeleriyle birlikte birebir olarak 1994 yapımı animasyon filminden uyarlanmıştı. Vizyon tarihi ertelenen Mulan’ın da 1998 tarihli animasyon filmiyle büyük oranda benzerlik bulunduracağı biliniyor.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *