Spam Yapma Lütfen!
12 Nis 2021
Film

Godzilla vs Kong İncelemesi: En İyi MonsterVerse Filmi Mi? 

5.0
Score

Pros

  • Film oldukça keyifli aksiyon sahnelerine sahip.
  • Filmdeki görsel efektler iyi seviyede.

Cons

  • Filmin senaryosu tam anlamıyla klasik ve boş ilerlemekte.
Yönetmenlik
5.5
Senaryo
4.5
Sinematografi
5.5
Oyunculuklar
5.0

2014 yılında Godzilla’nın çıkması ardından King Kong ve Godzilla 2 ile devam eden MonsterVerse’in en yeni filmi Godzilla vs Kong bugün itibariyle çıkışını gerçekleştirdi. Peki ya Godzilla vs Kong nasıl olmuş?

Yazının sürpriz bozan içerdiğini de belirtelim. Ayrıca da filmin ne yazık ki ülkemizde herhangi bir platform tarafından yayınlanmadığını da söylemiş olalım.

Hikaye

Godzilla tekrardan gün yüzüne çıkar ve insanlara zarar verir. Godzilla’ya karşı ise Kong kullanılır. Ardından süper kötü şirketimiz aslında farklı planlar yapar. Filmin başında birbirleriyle kapışan iki canavarımız son kısımda güçlerini birleştirir ve süper kötü şirketin süper kötü robotuna karşı gelir. Hikaye olabildiğinde basit bir şekilde ilerlemekte. Sizin de tahmin edeceğiniz gibi Godzilla vs Kong, Hollywood’da neredeyse 100 kez görmüş olduğumuz gişe filmlerinin hikayesine sahip.

Bu gişe filmleriyle aynı klasik senaryoyu barındıran filmimiz senaryosunun boş olmasıyla da öne çıkıyor. Film en başından beri bir amaç belirliyor. Sonrasında ise bu amacın etrafında tamamen boş bir silsile izliyoruz.

Hikayenin dışında ise eğlenceli aksiyon sahneleri mevcut. Görsel efektlerin iyi olmasıyla birlikte bu aksiyon sahneleri bizlere güzel bir şekilde sunulmuş. Yani anlayacağınız aksiyon sahneleri filmi bir tık daha eğlenceli hale getiriyor.

Kısaca özetlemek gerekirse oldukça klasik ve bir o kadar da boş bir senaryo ile birlikte gişe filmi izliyoruz.

Oyunculuklar

Filmdeki oyunculuklar filmin seviyesiyle aynı oranda. Her oyuncu olabildiğince normal seviyede oynayıp kimsenin gülmeyeceği espriler yapıyor. Zaten yazının önceki kısımlarında da belirttiğimiz gibi bu klasik bir gişe filmi. Fazla beklentiye girmenin pek bir anlamı yok.

Görsel efektler

Filmdeki görsel efektler yazının başında da belirttiğimiz gibi gayet iyi bir seviyede. İzlerken rahatsız olabileceğiniz oldukça az kısımlar mevcut. Bunlar dışında iyi olan bu görsel efektlerin aksiyonla birlikte harmanlanması filmi iyi kılmış.

Görsel efektlerle birlikte aksiyon bizlere farklı tekniklerle de gösterilmeye çalışılmış. Bu tekniklerin çok başarılı olduğunu söyleyemeyiz ama filme farklı bir bakış açısı katmış.

En iyi MonsterVerse filmi mi?

Filmin en iyi MonsterVerse işi olduğunu ne yazık ki söyleyemeyiz. King Kong ve ilk Godzilla filmi bu yapıma göre çok daha başarılı. Fakat bu filmin 2. Godzilla filminden iyi olduğunu söyleyebiliriz. 2. Godzilla filmine göre daha hareketli bir tempoyla ilerlemekte. Daha da iyi aksiyon sahnelerine sahip.

Kısacası Godzilla vs Kong, MonsterVerse severler için izlemesi keyifli, hoş aksiyon sahneleri barındıran klasik bir gişe filmi. Önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *