Spam Yapma Lütfen!
10 May 2021
Film

En Güçlü Thor’a Hazır Olun: Thor Love and Thunder! 

Chris Hemsworh, Thor: Love and Thunder filminde Thor karakterinin en güçlü halini göreceğimizi açıkladı. Avengers: Endgame filminden sonra orijinal ekibin yarısı emekli oldu. Sadece Hawkeye, Profesör Hulk ve Thor MCU evreni içinde yollarına devam ediyor. Bununla birlikte Asgard Prensi, aralarından dördüncü bir solo filme sahip olan tek kişi unvanını kazanmıştır.

Taika Waititi’nin Thor: Ragnarok filminde Thor, bir kişilik değişimine uğradı. Ek olarak Endgame filmindeki hali, genel olarak hayranlar tarafından sevilmedi. Marvel Studios yıllarca God of Thunder’ı nasıl daha güzel bir şekilde sinemaya uyarlayabileceğini anlamaya çalıştı. Bazı teorilere göre Ragnarok ve Endgame filmlerindeki Thor karakterinin daha önce görülmemiş bir kişiliğe bürünmesinin sebebi, Loki’nin gerisinde kalması korkusundan doğmuş bir fikir olacağı yönünde.

Waititi bu sorunu fark ettiğinden Thor’u Ragnarok filminde hem fiziksel olarak hem de hikaye açısından daha farklı bir yola sürükledi. Thor’un devam filminde karakterin hikayesinin nereye gideceğine dair büyük bir beklenti var. Hemsworth blockbuster beklentileri hakkında pek bir şey söyleyemese de Thor’un hikayesinin nereye varacağına ve yeni filmde neler yaşanacağına dair küçük bilgiler verdi.

The Telegraph’a röportaj veren Hemsworth, God of Thunder için “en güçlü” ifadesini kullandı. Avustralya’da birçok özel çekimden geçtiği için bu bilgilerin çok önemli olduğunu ekliyor:

“Bu muhtemelen önceki gördüğünüz Thor karakterinden daha farklı ve çok daha güçlü olacak. Rol için vücudumu doğru miktarda güçlendirdim ve egzersizlerle farklı yöntemler araştırdım. Rolün gerektirdiği bir estetik var.”

“12 saat süren çekimler cidden yorucu. Ancak emeğin karşılığını alabileceğimizi düşünüyoruz.”

Chris Hemsworth

Fat Thor ve Filmin Konusu

Thor MCU’da son görüldüğünde Thanos’u engelleyemeyecek durumdaydı. Endgame ve Thor: Love and Thunder filmlerinin arasındaki süre zarfını bilmesek de, şimdiye kadar gördüğümüz set fotoğraflarına bakarsak God of Thunder, eski haline geri dönmüş gibi gözükmekte. Fat Thor’dan nasıl zayıfladığı konusunu görür müyüz bilmiyoruz, Thor’un nasıl kilo verdiğini görmek mantıklı geliyor. Sonuçta bu, anında değişecek bir şey değil.

Aslında Russo kardeşler Endgame filminin savaş sahnesinde Thor’u anında zayıflatmaya karar vermişler fakat sonradan bu karardan vazgeçilmiştir. Kahramandan öte biraz daha gerçekçi olsun diye olma ihtimali yüksek. Set fotoğraflarında çok fazla içerik görebilsek de olayın geçtiği mekan hakkında hâlâ bir bilgi yok. Filmde, Jane Foster’ın Mighty Thor olmasını Thor’un ise Galaksinin Koruyucuları ile neler yaptığını izleyeceğiz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *