Spam Yapma Lütfen!
13 Nis 2021
DC Filmleri

Oscar Adayı Yönetmen Zatanna Filminin Senaryosunu Yazacak! 

Merhaba sevgili Geek 101 ailesi! Bildiğiniz üzere DC, birçok film ve dizi üzerinde çalışacağını hatta şimdiden çalışmalara başladığını duyurmuştu. Bunlardan biri de DC’nin en güçlü büyücülerinden ve kahramanlarından biri olan Zatanna. Zatanna, DC Evreni adına oldukça önemli bir karakter. Kendisi hem oldukça güçlü bir büyücü hem de Justice League’in önemli üyelerinden birisidir. Zamanında Justice League Dark’ın liderliğini de yapmıştır.

Tıpkı gelecek DC Film ve dizileri gibi Zatanna’nın solo filmi HBO Max platformu üzerinden yayınlanması planlanıyor. Zatanna’nın solo filminin senaryosunu da Emerald Fennell kaleme alacak. Emerald Fennell, Promising Young Woman adlı filmin yönetmenidir ve hem bu film hem de kendisi beğenileri toplamıştı. Emerald Fennell, Promising Young Woman filmiyle 3 dalda Oscar Adayı olmuştur. Bu yüzden kendisi Zatanna filminin senaryosunu kaleme alırsa güzel şeylerin ortaya çıkacağını düşünüyorum.

Zatanna Filmi Nasıl Olacak ? :

Elimizde şu an pek bir bilgi olmasa da Zatanna’nın orijininden yola çıkarak bazı tahminler yapmak mümkün. Bu filmde büyü ve sihir dünyasına yakından görebileceğimizi söyleyebilirim. Zatanna sihrini kelimeleri tersten söyleyerek gerçekleştirmektedir ve bu yeteneğini de babası John Zatara’dan almaktadır. Zatanna’nın babası da tıpkı Zatanna gibi güçlü bir büyücüdür ve Zatanna’nın orijin hikayesi adına oldukça önemli bir karakterdir. Kendisi Zatanna’yı büyüler ve sihirler konusunda eğitmiştir. Bu yüzden filmde kendisini görmemiz oldukça mümkün.

Zatanna’nın Justice League’in önemli üyelerinden biri olduğunu söylemiştim. Kendisi birlik adına uzun süre savaşmış bir kahramandır. Ama yine de Justice League’i filmde göreceğimizi pek düşünmüyorum. Çünkü film Zatanna’nın orijinine, karakterine kısacası kendi öz hikayesine odaklanacak. Belki de Justice League’i tam anlamıyla görmeyiz fakat bir gönderme görmemiz de yine de mümkün.

Filmin hangi evrende geçeceğine dair elimizde bir bilgi yok fakat tahminlerim doğrultusunda filmin ana evrende (DCEU) ve Flashpoint sonrası geçeceğini düşünüyorum. Çünkü Flashpoint filmi DC Sinematik Evreni adına oldukça önemli bir film olacak ve bu filmden sonra evrenin önemli bir şekilde değişeceğine inanıyorum. Zira, çizgi romanlarda da bu filmden sonra evren büyük bir değişim geçirip yeni bir evrene geçiş yapmıştır.

Süper kahraman filmlerinin olmazsa olmazı da kötü adamlardır. Bu filmde de Zatanna’nın karşısında onu oldukça zorlayacak şeytani bir büyücü olacağına da inanıyorum. Zatanna’nın çizgi romanlardaki düşmanlarından birisi de Klarion the Witch Boy’dur. (Cadı Çocuk Klarion). Kendisi oldukça güçlü ve sadistik bir büyücüdür ve güçlerini şeytani amaçları için kullanmaktadır. Kaostan güç almaktadır bu yüzden çoğu yerde Kaos Lordu olarak da anılmaktadır. Kendisi aynı zamanda Teekl denilen bir kediye sahiptir. Teekl’ın Klarion ile arası oldukça iyidir ve kendisi de büyülü bir kedidir. Aynı zamanda Klarion’un dünyada kalması için bir anahtar niteliğindedir.

Klarion dışında Upside Down Man ve Zachary Zor gibi kötüleri de görmek mümkün.

Justice League Dark ve John Constantine Olacak Mı ?:

Zatanna’nın çizgi romanalrdaki dönüm noktalarından birisi de Justice League Dark’dır. Kendisi ekibe liderlik etmiştir ve Justice League’in çözemediği gizemli ve büyülü olayları çözmeye çalışmıştır. Bu ekibi ise filmde görmemiz belli bir noktada mümkün. Çünkü DC’nin planlarından bir tanesi de Justice League Dark dizisi yapmak idi ve hala bu planları mevcut. Bu yüzden filmin bir şekilde Justice League Dark dizisine bağlanacağını düşünüyorum. Ayrıca Justice League Dark’ı merak ediyorsanız yazıma buradan ulaşabilirsiniz : https://geekyuzbir.com/cizgi-roman/paranormal-ve-gizemli-bir-takim-justice-league-dark/

John Constantine de hem ekibin önemli bir üyesi hem de Zatanna adına da oldukça önemli bir karakter. Kendisi ve Zatanna zamanında birbirlerine yardımcı olmuşlardır. Hatta bu ikili sevgili bile olmuşlardır. Bu yüzden John Constantine’in de filmde gözükebileceğini düşünüyorum. 

Önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *