Spam Yapma Lütfen!
14 Haz 2021
Film

Black Panther Filminin Yıldızı Chadwick Boseman Hayatını Kaybetti. 

Marvel’in Black Panther isimli süper kahraman filminde T’challa rolüyle tanınan Chadwick Boseman 43 yaşında kansere yenik düştü.

Ailesinin paylaştığı Twitter paylaşımı sayesinde öğrendiğimiz bilgilere göre Los Angeles’taki evinde, karısı ve ailesi ile birlikteyken hayata gözlerini yumdu.

Boseman’a 4 sene önce kolon kanseri teşhisi konmuştu fakat medyaya duyurulmadı. Ölüm haberi hayranlarını ve sinema dünyasının derinden etkilemesin yanında, beklenmedik haberiyle sevenlerini afallattı. Get Out yönetmeni Jordan Peele ‘’ezici bir darbe’’ olduğunu söyledi.

Ailesi twitter üzerinden yaptığı açıklamada ‘’Gerçek bir savaşçı olan Chadwick, her şeyin üstesinden geldi ve o çok sevdiğiniz filmleri sizlere sundu’’ dedi.

‘’Marshall, Da 5 Bloods, August Wilson’nın Ma Rainey’s Black Bottom ve daha onlarca yapımın hepsi sayısız cerrahi müdahale ve kemoterapi esnasında çekildi. Black Panter filminde T’challa’ya can vermesi kariyerinin onuruydu’’

Oynadığı bütün o güzel yapımların dışında en çok hatırlanacağı yapım Black Panther oldu.

Film 1.3 Milyon dolar hasılat yapmasının yanı sıra başrol dahil birçok oyuncunun ve yönetmenin siyahi olması sebebiyle kültürel bir dönüm noktası olarak kabul gördü.

Boseman geçen sene yaptığı açıklamada filmin ‘’genç, yetenekli ve siyahi’’ olmanın ne demek olduğunu değiştirdiğini söyledi.

Black Panther, en iyi film dalında Oscar’a aday olan ilk süper kahraman filmi oldu. En İyi Film Müziği, En İyi Kostüm Tasarımı ve En İyi Yapım Tasarımı dalındaki Oscarları ise kazandı. 

Kalbi en az T’challa kadar zengin olan Chadwick Boseman’nın ölüm haberi hepimizi derinden üzdü. Ailesine sabır diliyoruz. Huzur içinde yat.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *