Spam Yapma Lütfen!
13 Haz 2021
Batman

Robert Pattinson’un Batman Potansiyeli l Ön yargıları Yıkın! 

Pattinson mu? Vampir olan mı, gerçekten mi?

Geçen sene bu aylarda, DC’nin bağımsız bir evrende geçecek olan ”The Batman” yapımının başrolü Robert Pattinson olarak duyurulmuştu. Twilight ‘tan tanıdığımız Pattinson biz sinema severlere pek de iyi olmayan bir izlenim bırakmıştı fakat bu demek değil ki aktör başarısız. Bu kötü ünün tamamen film ile ilgili olduğunu kabul etmemiz lazım zira Pattinson daha sonraki filmlerinde daha iyi işler çıkarttı. Bazı insanlar eski rolünden bazı insanlar da vücudunun Bruce Wayne’e uygun olmadığını düşündüğü için bu seçimi çok eleştirdi sonuçta son Batman, Ben Affleck‘idi ve çıtayı bir hayli yükseltti. . Ben eleştirenlerden değilde bir şans verilmesi gerektiğini düşünenlerdenim.

Bunun en büyük sebeplerinden biri yönetmenlik koltuğunda Matt Reeves‘in oturuyor olması. Kendisine güvenimizin tam olmasının yanında açıklamalarına baktığımızda filmin yıllardır gördüğümüz orjin hikayelerinin biraz dışına çıkıp gerçek bir dedektiflik hikayesine odaklanacak olduğunu belirtiyor. Ayrıca filmde birden fazla kötü karakter ile karşılaşacağız bu da seyir zevkini katlayacaktır. DC’nin kurmaya çalıtığı sinematik evreninin başarısı yere çakılmışken bağımsız evren çalışmalarından ”Joker” ile yakaladığı ivmeyi ”The Batman” ile daha da yükseğe taşıyacağına inandığımız Reeves, aldığı yükün farkında olduğunu ve Bruce Wayne’nin daha önce kullanılan parçalarından çok, daha önce keşfedilmemiş parçalarına önem verdiklerini belirttiği açıklamalarındada bulundu. Yani yepyeni bir Batman izleyeceğiz. Robert Pattinson’unda role fazlasıyla önem verdiğini düşünsemde ne yazıkki vücudunu bir şekile sokma girişiminde bulunmadı gibi gözüküyor genede yüz yapısı fazlasıyla Bruce Wayne’i andırdığı için umutlarımı boşa çıkartmayacağını düşünüyorum.

Yeni Batman Filmi Hakkında

2020’nin başından beri seti devam eden filmin çeyreği çoktan çekildi bile ve ilk görüntüler basına sızdı. Batman kostümü ve Batmobile olmak üzere. İlk gördüğünüzde bu amatör kostüm ve aracı garipseyebilirsiniz ama unutmayın bu filmin günümüzde değil 80’ler 90’larda geçmesi planlanıyor ayrıca kostümun çoğu parçasının çizgi roman hikayeleriyle bağdaştığını görüyoruz. Özellikle göğsündeki yarım yamalak işaretin ailesini öldüren silahtan yapıldığı detayı bizi çizgi romanlara geri götürüyor. Eğer Warner Bros her zaman yaptığı gibi yapımı kesip biçmez ve sosyal mesaj veriyoruz sloganı altında bize siyahi bir Alfred itelemezse. Geçmiş kokan, yeni bir atmosferde yeni bir Batman göreceğimizden eminim.

Koronavirüs pandemisi sebebiyle bir çok yapım gibi seti durdurulan Batman filminin daha çekilecek 3 çeyreği var ve bu ara yüzünden filmin yeni çıkış tarihi 1 Ekim 2021 olarak belirlendi. Çekimler tekrar başladığında konuşacak bir çok şeyimiz olacak. O zamana kadar esenlikler dileriz sevgili geekler!

Related posts

1 Comment

  1. Wonder Woman'ın Sinematik Geleceği Hakkında - Geek101

    […] filmi bu kadar beklememize değecek mi? Robert Pattinson’un Batmanı hakkındaki yazımızı buradan […]

Bir cevap yazın

Required fields are marked *