Spam Yapma Lütfen!
13 Haz 2021
Film

5 Harika Animasyon Filmi Önerisi! 

Merhaba Geekyüzbir ailesi! Kabul edelim hepimiz animasyon filmlerini çok seviyoruz. Bu yazımızda sizlere birbirinden güzel 5 animasyon filminden bahsedeceğiz.

1. Spirited Away – 2001 (IMDb: 8,6)

Listemizin ilk sırasında IMDb’nin en çok oy almış animasyon filmi Spirited Away yani Türkçesi ile Ruhların Kaçışı var. Yönetmenliğini Japon animasyon üstadı Hayao Miyazaki’nin yaptığı filmin Oscar ödülü de bulunuyor.

Film Chihiro ve ailesinin yeni bir kasabaya taşınması ile başlıyor. Daha sonra ailesini kaybeden Chihiro’nun babasını kurtarmak için korku dolu bir maceraya atılmasıyla devam eder.

2. Lion King – 1994 (IMDb: 8,5)

Lion King çocukken hepimizin sevdiğimiz bir animasyondu. Yeni yapımı ne kadar güzel olsa da 1994 yapımıyla aynı zevki vermiyor… İzlemeyen kaldıysa Lion King izlemek için hiçbir zaman geç değil!

3. Klaus – 2019 (IMDb: 8,2)

Yılbaşına son günler kalmışken bu animasyonu izlemek için daha harika bir zaman yok! Yılbaşı temalı filmler sevenlerin çok beğendiği bu film Netflix yapımı.

İyilik yapmanın ardından başka iyilikler doğuracağını öğütleyen filmde bencil postacı Jesper ve yumuşacık kalbi olan oyuncakçı Klaus’un arkadaşlığını izliyoruz.

4. Wall-E – 2008 (IMDb: 8,4)

Disney Pixar yapımı olan film, çok uzak gelecekte geçiyor. Dünya çöpler içinde kaybolmuş, geride sadece Wall-E adında bir robot kalmıştır. Wall-E, dünyadaki çöpleri temizlemeye çalışırken onca çöpün arasından aşkı bulur.

5. Corpse Bride – 2005 (IMDb: 7,3)

İzleyen herkesin beğendiği, listemizin son animasyon filmi: Ölü Gelin. Evliliğe hazırlanan Victor bir mezarlıkta fark etmeden ölü bir geline hayat verir ve ölü gelin Victor’a aşık olur. Ancak ikisi farklı dünyalara aittirler. Bu ikilinin macerası bir dünyada sona ermek zorundadır: yaşayanların dünyasında ya da ölülerin dünyasında…

Önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca YouTube kanalımıza yüklediğimiz son videoya da buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *