Spam Yapma Lütfen!
10 May 2021
Dizi

Yeşilçam 2. Sezon Geliyor! Daha Yayınlanmadan! 

Merhaba, Geekyüzbir takipçileri! Bugün sizlere güzel bir haber vereceğiz. Bildiğiniz kadarıyla yönetmenliğini Çağan Irmak’ın üstlendiği Yeşilçam dizisi çok yakında BluTV platformundaki yerini alacak. Dizinin başrolünde Hakan. Muhafız ve Kağıttan hayatlardan tanıdığımız yıldız oyuncu Çağatay Ulusoy bulunmakta. Dizide ona Afra Saraçoğlu ve Selin Şekerci eşlik ediyor. Dizinin yan karakterlerini Güngör Bayrak, Nilüfer Açıkalın, Altan Erkekli, Yetkin Dikinciler, Özgür Çevik, Ayta Sözeri ve Bora Akkaş paylaşıyor.

Dizi için bir de müjde var. BluTV’nin CCO’su Deniz Şaşmaz Oflaz, dizinin ikini sezon senaryosunun hazır olduğunu söyledi. Bu demek oluyor ki dizi ikinci sezon onayını alabilir. Ancak henüz o konu ile ilgili bir haber yok. Eğer ikinci sezon onayını alırsa, BluTV’in ilk ikinci sezon onayını alan yerli dizisi olacak. Çünkü BluTV birçok yerli dizisini mini dizi olarak çekiyor. Buna Alef, Bozkır ve Yarım Klan Aşklar örnek olarak verilebilir.

Dizi, Yeşilçam’ın zirvede olduğu dönemde filmler yapmaya çalışan bir yapımcının başından geçen olayları anlatıyor. Daha yayınlanmadan dizinin bir Yeşilçam edasında değil de adeta bir Hollywood havasında geçtiğini düşünen bir çok eleştiri mevcut. Ancak bir hem herhangi bir yorum yapmaktan kaçınıyor hem de dizinin çıkış tarihini heyecanla bekliyoruz diyelim.

Ah Yeşilçam, Yeşilçam… Kemal Sunal’dan Ayhan Işık’a… Hababam Sınıfı’ndan Tosun Paşa’sına birçok oyuncunun ve birçok filmin ortak noktası. Hem çocukluğumuzun sıcak filmleri, hem de ttlı geçmişimiz… Acısıyla tatlısıyla çekilen önce film. Peki diziye de ismini veren Yeşilçam adını nereden alıyor?

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir video.

Yeşilçam, İstanbul’un Beyoğlu semtinde Taksim’e yakın olan bir alanda bulunan bir sokaktır. 1980 öncesinde bütün film şirketlerinin yazıhanelerinin Yeşilçam Sokağı’nda bulunmasından ötürü koca bir sinema sektörüne bu ad verilmiştir. Bir nevi Hollywood’dur Yeşilçam.

Ayrıca dizinin senaristliğini Volkan Sümbül ve Levent Cantek üstlenmekte. Dizinin görüntü yönetmenliğini ise Gökhan Tiryaki yapmakta.

Evet, sevgili Geekyüzbir takipçileri! Bugünkü yazımızın da sonuna geldik. Bir önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Instagram hesabımıza buradan ulaşabilirsiniz. İyi hafta sonları!

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *