Spam Yapma Lütfen!
14 Haz 2021
Dizi

Yeni Disney+ Star Wars Dizileri Neler Anlatacak? 

Merhaba Geek 101 okuyucuları! Bugün sizlere Disney+’ta yayınlanacak yeni Star Wars dizileri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz ve hangi diziler neyi anlatacak bir göz atacağız.

Boba Fett

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz cuma günü The Mandalorian dizisinin 2.sezonunun son bölümü yayınlandı.

Dizide Boba Fett’i gördük. Bunun üzerine Jon Favreu Boba Fett için bir dizi geleceğini duyurdu. İsmi de The Book of Boba Fett. Gelen bilgilere göre 2021 Aralık ayında The Mandalorian üçüncü sezonu yerine Boba Fett yayınlanacak. The Mandalorian 3. sezonu ise 2022 yılından önce gelmeyecek.

Lando

Star Wars serisinin 5. ve 6. bölümlerinde yer alan Lando Calrissian, kaçakçı ve eski bir kumarbazdır.

Han Solo’nun çok yakın arkadaşı olan bu karakter, hayranlar tarafından Han Solo’nun kendisi kadar çok sevilmiştir. Dizide kendisini kimin canlandıracağı henüz bilinmiyor.

Ahsoka Tano

Star Wars: Clone Wars serisinin sevilen karakteri ve Anakin Skywalker’ın öğrencisi Ahsoka’ya odaklanacak dizinin 2021 yılında izleyiciyle buluşması bekleniyor.

Karakter Rosario Dawsoncan’ın canlandırmasıyla The Mandalorian dizisinde görüldü. Karakteri kendi dizisinde de yine Rozario Dawson canlandıracak.

Obi-Wan Kenobi

Gelelim bir sürü iniş çıkış yaşayan dizimize. Önce film olacak dendi, sonra dizi. En sonunda 1 sezon olarak Disney+ platformunda yayınlanacağı açıklandı

Obi-Wan karakterine odaklanacak olan yapım, Star Wars dizileri arasında en merak edilenlerinden. Dizide karakteri yine prequel serisinde olduğu gibi Ewan McGregor canlandıracak.

Andor

Dizi, Rogue One: A Star Wars Story filminde gördüğümüz casus Cassian Andor’un Rogue One zamanlarına yakın zamanlardaki maceralarını ekranlara getirecek.

Dizide Cassian Andor’u filminde olduğu gibi Dieago Luna canlandıracak. Dizi 2022 yılında yayınlanacak.

The Bad Batch

Bir Clone Wars yan animasyon dizisi olacak olan The Bad Batch, klon dedektiflerin ordusunun hikayesini anlatacak.

Visions

Anime olarak karşımıza çıkacak olan animasyon serisi, 10 farklı anime stüdyosunun kolektif bir çalışması olacak ve farklı şeyler anlatacak.

The Acolyte

Russian Doll dizisinin yaratıcısı Leslie Headland’in yazacağı dizi, Episode 1’in 200 yıl öncesinde karanlık tarafa odaklanan bir gizem/gerilim dizisi olacak.

The Droid Story

Sevilen Star Wars karakterleri R2-D2 ve C3-PO’nun komik ve eğlenceli maceralarına odaklanacak dizinin 2022 yılında gelmesi bekleniyor.

Rangers of the New Republic

Dizi, The Mandalorian’ın geçtiği zamanlarda İmparatorluk’un çöküşünün ve Yeni Cumhuriyet’in kuruluşunu anlatacak.

Önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *