Spam Yapma Lütfen!
14 Haz 2021
Dizi

WandaVision’da Doctor Strange Olacakmış! Kevin Feige Açıkladı! 

Bildiğiniz üzere WandaVision geçtiğimiz aylarda sona erdi. Dizinin finaline yakın bir zaman kala birçok hayran diziyle alakalı ortaya farklı teorilerde attı. Bu teorilerden en büyüğü ise finale Doctor Strange karakterinin gelmesiydi. Bunun sebebi Wanda’nın 2. Doctor Strange filminde yer alacak olmasıydı. Böylelikle dizi, filme bağlanacaktı.

Final yayınlandı ve ne yazık ki bölümde Doctor Strange yer almadı. Bunun sebebini ise Kevin Feige geçtiğimiz günlerde açıkladı.

WandaVision çok başarılı!

WandaVision' Fans! A NEW Scarlet Witch Outfit Is Available Online NOW! |  LaptrinhX / News

WandaVision çıkışını yapan ilk Marve-Disney Plus dizisiydi. Bu yapım daha önce çıkan Marvel dizilerinden çok daha farklıydı. Çünkü ilk kez bir dizi, Marvel Sinematik Evreni’nde geçecekti. Ayrıca dizide yer alan Wanda karakteri Doctor Strange 2 filminde de yer alacaktı. Yani bir nevi dizi, Doctor Strange’in 2. filmine bağlanacak.

WandaVision çıkışını gerçekleştirdiği günden bu yana oldukça başarılı oldu. Hem eleştirmenler hem de hayranlar tarafından tam not aldı. Ayrıca yayınlandığı platform olan Disney Plus’a da epey abone kazandırdı.

Finalde neden Strange yoktu?

Dediğimiz gibi WandaVision epey başarılı oldu. Hayranlar da dizinin finaline birçok farklı teori uydurdu. Bu teorilerden en büyüğü ise Strange’in dizinin son bölümüne gelmesiydi. Dizinin finali çıktı ve Strange finalde yoktu. Hayranlar büyük beklentileri sonucunda hayal kırıklığına uğradı.

Geçtiğimiz günlerde ise Kevin Feige bir açıklama yaptı. Bu açıklamasında dizinin finaline Strange’in neden gelmediğinden bahsetti.

“Bazıları WandaVision’da Doctor Strange’i görmek güzel olurdu diyebilir. Ancak Strange bunu Wanda’dan çalardı. Dizinin sonunu filme bağlamak için, işte, ‘Gel de sana gücünün nasıl kullanıldığını göstereyim!’ şekilde metalaştırmak istemedik.”

Kevin Feige

Feige, açıklamasında dizinin sahne ışıklarını Wanda’dan çalmak istemediğinden bahsetmiş. Düşününce de bu açıklama oldukça mantıklı gözüküyor. Wanda ve Strange’i bir arada göreceğimiz 2. Doctor Strange filmi 25 Mart 2022 yılında çıkacak. Filmin yönetmenliğini ise Spider-Man üçlemesinden tanıdığımız Sam Raimi yapacak.

Ayrıca önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte Instagram hesabımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *