Spam Yapma Lütfen!
27 Kas 2020
Dizi

WandaVision Marvel Evrenini Değiştirmeye Geliyor! 

Merhaba Sevgili Geek 101 ailesi! Bugünkü yazımda 2021 Ocak ayında gelmesi beklenen WandaVision dizisi hakkında konuşacağım.

Bildiğiniz üzere Marvel, evrene yeni diziler getireceğini duyurmuştu (Falcon and the Winter Soldier, Loki, Moon Knight, She-Hulk, Ms Marvel). WandaVision da bu dizilerden biri. Dizi 6 bölümden oluşacak ve 15 Ocak 2021’de yayınlanması bekleniyor.

Neler Olacak?:

Adından da anlaşılacağı gibi WandaVision dizisinin baş karakterleri Wanda Maximoff, nam-ı diğer Scarlet Witch, ve Vision’dan oluşacak. Infinity War olayları sırasında Vision, Thanos tarafından öldürülmüştü. Endgame’de Wanda’nın büyük öfkesiyle de karşılaşan Thanos, oldukça zor anlar yaşamıştı. Bu noktada Wanda’nın ne kadar güçlü olduğunu görmüştük.

Hatta Kevin Feige bile Wanda’nın en güçlü Avenger olduğunu söylemişti. Bana soracak olursanız kendisinin daha “tam” güçlü halini görmedik. Kendisini daha tam “Scarlet Witch” olarak görmedik. İşin tehlikeli kısmı bu dizide başlıyor. Endgame’den sonra geçecek olan bu dizi, aslında Endgame sonrası psikolojisi darmaduman olmuş Wanda’yı anlatacak.

Çizgi Roman ile Olan İlişki:

47 Scarlet Witch HD Wallpapers | Background Images - Wallpaper Abyss

Fragmanlar her ne kadar bize Vision ve Wanda’nın oldukça mutlu bir aile olduklarını gösterseler de, dizide aslında Wanda’nın kafasının içini göreceğimize inanıyorum. Dizinin yapımcısı ilk 3 bölümü sitcom tarzı olacağını, geri kalan 3 bölümü de psikolojik, karanlık ve aksiyon dolu olacağını söylemişti. Bu da aslında ilk 3 bölümün Wanda’nın kafasının içinde yarattığı gerçeklikte geçeceğini, geri kalan 3 bölümün de gerçek dünyada geçebileceğini işaret etmektedir.

Açıklamalara göre dizide bazı sürprizler ve çizgi romana da oldukça fazla gönderme göreceğiz. Çizgi romanlarda Wanda’nın gerçekliği değiştirme güçleri sayesinde Vision ile ikiz çocukları oluyor. Bu ikiz çocuklar çizgi romandan aşina olduğumuz Wiccan Ve Speed’den başkası değil. Fakat asıl nokta Wanda’nın güçleri onun gitgide kafayı yemesine ve onun kontrolü kaybetmesine sebep olmuştur. Fragmanda da Wanda ve Vision’ı kucaklarında iki bebekle görmemiz bu ikizleri görebileceğimiz anlamına geliyor. Aynı zamanda dizide Agatha Harkness’ı da göreceğiz. Kendisi Wanda’ya güçleri konusunda oldukça yardımcı olmuş ve ona hocalık etmiştir.

Her ne kadar çoğu zaman kontrol altına alınsa da, Wanda’nın delirip tüm Marvel evrenini değiştirdiği House of M olayını yaratması kaçınılmaz olmuştur. House of M’den Avengers’ı dağıtmış, 3 Avenger üyesinin ölümüne yol açmış ve Avengers üyelerinin her birini dünyayı da etkileyecek derecede bir kaosa sürüklemiştir. Doctor Strange tarafından durdulsa da sonraki olay House of M i yaratmış ve mutantların oldukça fazla olup hüküm sürdüğü ve Magneto’nun başında olduğu bir dünya yaratmıştır. Her ne kadar X-Men ve Avengers üyeleri yaşananların farkına varsalar da, Wanda’nın dünyadaki mutant nüfusunun %90’ının silmesine engel olamamışlardır.

“Mutantlar Yok Olsun”

Fragmanda, ikiz çocuklarının olması, Wanda’nın tek el hareketiyle eşyaları büyütmesi, Vision’ın hayatta olması (Wanda’nın kafasında), SWORD ajanlarının bir alanın etrafını sarması aslında yaşanacak olayları hemen hemen tahmin ettirmektedir. Elizabeth Olsen’ın artık Wanda’yı “Wanda” olarak değil, “Scarlet Witch” olarak göreceğimizi de söylemesi Wanda’nın gerçek anlamda tehlikeli biri olacağını, Wanda’yı telekinezi dışında gerçeklik manipülasyonu ve büyülü güçleriyle göreceğimizi apaçık şekilde gösteriyor.

Doctor Strange???

Doctor Strange And Scarlet Witch Madness Of Multiverse - Wallpaper Cave

Dizinin Marvel evrenini önemli derecede etkileyeceği ve doğrudan Doctor Strange: In the Multiverse of Madness filmini etkileyeceğini hatta yol açacağını da söylemekte fayda var. Filmin kadrosunda Elizabeth Olsen Scarlet Witch olarak karşımıza çıkacak.

Film hakkında bildiklerimiz arasında Marvel’ın gerilim tarzı ilk filmi olacağı ve filmde çoklu evrenleri göreceğimizdir. Bu çoklu evrenlerin ortaya çıkması Endgame’den kaynaklı mı olur, Scarlet Witch kaynaklı mı olur belli değil fakat bu filmin de yine Marvel adına oldukça önemli olduğunu söylemekte fayda var. Doctor Strange, çizgi romanlarda Scarlet Witch’e güçleri konusunda yardımcı olmuş hatta ona akıl hocalığı bile yapmıştır. Dilerim ki filmde de Strange’i, Wanda ile öğretmen-öğrenci ilişkisini görürüz ve umarım kendileri büyülü güçleriyle seyirciye bol aksiyonlu bir görsel şölen yaratır.

Kısacası Wanda, Scarlet Witch olma yolunda emin adımlarla ilerleyecek ve Marvel evreninde oldukça önemli değişiklikler yapacaktır. Hatta çoğu teoriye kendisi mutantları ve X-Men’i ana evrene getirecek. Bunu şuan bilmek mümkün değil fakat söz konusu Wanda ve güçleri ise her an her şey olabilir. Bekleyip göreceğiz!

Önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *