Spam Yapma Lütfen!
02 Mar 2021
Dizi

WandaVision Çok Daha Farklı Bir Hal Alacak! 

Geçtiğimiz günlerde 3 bölümü yayınlanan, Marvel Sinematik Evreni 4. Evre’sinin ilk projesi olan WandaVision dizisinin Marvel evreninde sağlam değişikliklere yol açacağını hepimiz biliyorduk ancak bu değişimler henüz bize sunulmamıştı. Scarlet Witch karakterini canlandıran Elizabeth Olsen da bu konuyla alakalı basına açıklamalarda bulundu.

Olsen, sadece ilk üç bölümün yayınlanmasının sebebinin, 4. Bölümle birlikte evrende sağlam değişikliklerin olacağını söyledi ve bu değişikliklerle birlikte dizinin de nelere bir köprü görevi göreceğini anlayacağız gibi duruyor.

4. bölümden sonra farklı bir hal alacak!

WandaVision dizisinin ilk bölümlerinde daha çok diziyi ve o atmosferi tanıma üzerine olan bir hikaye izledik. Zaten Wanda’nın istemsizce bir kasabayı kendı sitcom evrenine çevirdiğini ve oradaki insanları kendi istediği senaryolara göre yönettiğini biliyoruz. Ancak orada bulunduğu durumun farkında olmasına rağmen bir şey yapamayan insanlar olduğunu da gördük.

Aynı zamanda Wanda’nın dikkatinin yavaş yavaş dağılmasıyla birlikte zaman zaman orada bazı bozukluklar olduğunu görmüştük. Ancak Wanda, bu bozulmaları hemen zamanı geri alıp düzeltmeye çalışıyordu ama yapılan açıklamalara göre bu artık onu da zorlamaya başlayacak. Şimdi diziyle ilgili şeylere bakalım.

Wanda ve Vision’un ikiz çocuklarının da doğmasıyla ve onlara çizgi romanlardaki gerçek isimlerini vermeleriyle birlikte Marvel Sinematik Evreni’nde ilk mutantlarımızı görmüş olduk. İkiz çocuklarından birisi Wanda’nın güçlerine, diğeri de Wanda’nın ölen kardeşi Pietro’nun güçlerine sahip. Belki bir ihtimal dizide Pietro’yu da görme şansımız olabilir.

İnternette bir çok teori mevcut ancak şahsen en olabilir olanı Wanda’nın o bölgeyi kontrol etmek için oluşturduğu balonun en sonunda patlatılması ve o alan içinde gerçekleştirilen veya Wanda’nın yarattığı her şeyin bizim gerçekliğimize yayılması, Vision dahil ve böylece Marvel Evreninde paranormal olaylara başlanması. Vision’un öldükten sonra yeniden yapılma ihtimali de var, çünkü Black Panther’in kardeşi Shuri, Vision’un kafasında taş olmadan da yaşayabileceğini söylemişti.

Belki de savaş bittikten sonra sadece onun yerini tutması için yapay ve güçleri olmayan bir taş yapmışlardır kim bilir, izleyip göreceğiz.

Ayrıca önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. YouTube kanalımıza yüklediğimiz son videoya ise buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *