Spam Yapma Lütfen!
28 Eki 2020
Dizi

The Mandalorian’ın İkinci Sezonunda Darksaber Düellosu Olacak! 

The Mandalorian’ın ikinci sezonunu iple çeken hayranların, “The Mandalorian’ın İkinci Sezonunda Darksaber Düellosu Olacak!” haberlerinin ardından ipe daha sıkı asıldıklarını itiraf etmek lazım. Hayranları birçok sürprizin beklediği yeni sezonun en heyecan verici sürprizi bu olsa gerek.

Star Wars: The Clone Wars, Rouge One: A Star Wars Story, Star Wars: Rebels ve The Mandalorian yapımlarına misafir olan Darksaber’ın ne olduğunu ve tarihçesini bu yazımda paylaştım.

Nedir Bu Esrarengiz Darksaber?

Ranking Rebels: 10 Highlights from "Trials of the Darksaber” | StarWars.com
Darksaber ve Işın Kılıcı.

Tarih boyunca; Tarre Vizsla, Pre Vizsla, Darth Maul, Sabine Wren ve Bo-Katan gibi galaksinin adından pek çok kez söz ettirmiş isimlerin kullandığı Jedi kültürüne sahip Darksaber’ı kısaca Işın Kılıcı olarak tanımlayabiliriz.

Jedi ve Sithlerin kullandığı Işın Kılıçlarından farklı görüntüsü sizi şaşırtmasın, Darksaber’a güç veren Kyper Kristali aynı zamanda Jedi ve Sithlerin kullandığı Işın Kılıçlarına güç veren şeydir.

Darksaber, Star Wars’un miladı olarak kabul edilen Yavin Savaşından (A New Hope filminde Luke Skywalker’ın Death Star’ı yok ettiği savaş) 1019 yıl ömce, Jedi düzenine ilk katılan Mandalorian Tarre Vizsla tarafından kullanılmıştır.

Darksaber’ın kendisini Işın Kılıçlarından ayırandan bir özelliğe var: Işın Kılıcı bıçaklarını savuşturmasına, hatta neredeyse manyetik bir çekme ile diğer bıçaklara çekilmesine izin veren özel özelliklere sahipti.

Darksaber ve Tarihçesi

The Mandalorian ikinci sezon tanıtım görseli.

Tarre Vizsla’nın ölümünün ardından bir süre Jedi tapınağında tutular Darksaber, eski cumhuriyetin düşmesini fırsat bilen Mandalorianlar tarafından kendi haklarına verilmek üzere geri alındı/çalındı.

Nesiller boyunca Vizsla ailesinde kalan Darksaber’ı ilk kez Star Wars: The Clone Wars animasyon dizisinde Pre Vizsla ile beraber görmüştük. Daha sonrasında sırayla; Darth Maul, Kanan Jarrus, Sabine Wren ve Bo-Katan tarafından kullanılmıştı.

Son olarak The Mandalorian’ın ilk sezonun finalinde Moff Gideon ile görüntülenen Darksaber, The Mandalorian’ın ikinci sezonunda da misafirlik edecek. The Mandalorian’ın ikinci sezonu 30 Ekim’de çıkış yapacak.

Gelecek haberlerden en hızlı şekilde haberdar olmak Instagram sayfamızı buraya tıklayarak, Twitter sayfamızı buraya tıklayarak takip edebilirsiniz. İsterseniz, Netflix’in Ekim ayı listesine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz. Benden bu kadar, güç sizinle olsun!

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *