Spam Yapma Lütfen!
13 Nis 2021
Dizi

The Falcon and The Winter Soldier 2. Bölüm İncelemesi: Çok Daha İyi! 

19 Mart 2021’de ilk bölümü yayınlanan The Falcon and The Winter Soldier’ın 2. bölüm incelemesini yapacağız. İncelememizin konu bölümünde spoiler bulunmaktadır.

2.Bölüm İnceleme

İlk olarak ikinci bölümün birinci n-bölüme göre çok güzel olduğunu söylemek istiyoruz. Bu yüzden bu yazımız ilk bölüm incelemesine göre daha olumlu olacak. Bunun yanında biz bu dizinin hala çok iyi olduğunu söyleyemeyeceğiz. Hatta tam olarak iyi de değil. Biz derecelendirecek olursak iyiye yakın olduğunu söylemek istiyoruz.

Birinci bölümdeki gibi sıkıcı bir atmosfer yokru. Bunun nedeninin hikayenin gizlendiği bazı yerlerinin açığa çıkmasına bağlıyoruz. Oyunculuklar yine 1.bölümde olduğu gibi ortalamaydı. Fakat yönetmenlik 1.bölümden daha iyiydi. 2.bölümün konusunun daha iyi olduğunu düşünüyoruz. Tahmin ettiğimiz gibi 2.bölümü ilk bölümden daha güzeldi.

Bu bölümde The Falcon an The Winter Soldier bir araya geliyorlar. Yeni Kaptan Amerika’nın yüzünü görüyoruz. Aslında yeni Kaptan Amerika kaskını çıkardığında o kadar kötü görünmüyormuş. Kask takılıyken çok kötü göründüğünü izleyen herkes onaylar diye düşünüyoruz. Bunun yanında yeni bölümde, Marvel bir klişe yaparak yine HYDRA örgütüyle ilgili senaryoya imza atmış. Gözümüze batan bir diğer şey ise Winter Soldier’ın bir çocuk gibi laf anlamayan ve insanları dinlemeyen biri olarak yansıtılmasıydı. Fazla uzatmadan konuya geçelim.

Konusu

Birinci bölümde henüz bir araya gelmeyen Falcon ve Winter Soldier bu bölümde bir araya geliyor. Fakat araları pek iyi olmadığı için ikisi de anlaşamıyorlar. Görev için bilgi alırken bile tartışan ikili görev üzerinde çalışırken dahi tartışıyorlar. Tartışmadaki olgunca davranmayan tek taraf Winter Soldier. Kaptan Amerika’nın kalkanını verdiği için Falcon’a tepkili ama bu tepkisi bir süreden sonra bizi diziden bıktırdı. Görevi tamamlamak için gittiklerinde HYDRA örgütünün süper askerleriyle karşılaşıyorlar.

Süper askerler tarafından pataklanan ikilinin yardımına, yeni Kaptan Amerika geliyor. Buna rağmen bu görevi tamamlayamıyorlar. Yeni Kaptan Amerika onlarla birlik olmak istese de ikili buna yaklaşmıyor. Bundan sonra Winter Soldier, Falcon’ı kimsenin bilmediği bir süper askerle tanıştırıyor. Bu tanışma güzel geçmiyor ve adamın evinden kovuluyorlar. Daha sonra terapiye geciken Winter Soldier tutuklanıyor. Winter Soldier ve Falcon terapiye birlikte giriyorlar ve bu görevi tamamlayıp ayrılacaklarına dair söz veriyorlar.

Ayrıca önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte Instagram hesabımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *