Spam Yapma Lütfen!
12 Nis 2021
Dizi

The Falcon and the Winter Soldier 1. Sezon 3. Bölüm İncelemesi 

Son zamanlarda dizileri ve gelecekteki projeleri ile gündemde olan Marvel The Falcon and The Winter Soldier ile dizi severlere güzel tecrübeler yaşatıyor. Zira henüz üçüncü bölümde olmasına rağmen dizi kendisinden bir hayli söz ettirmeyi tabii ki de başardı. Oyuncuları, müzikleri, aksiyon sahneleri,dizinin tonu gerçekten çok hoş ayarlanmış.

Kendisini çıkmazda bulan Winter Soldier, Zemo’yu hapishaneden Falcon’a haber vermeden kaçırınca dizinin yönü ve atmosferi tamamen değişmiş durumda. Klasik bir senaryo olan kötü karakter ile çalışmak zorunda kalmış kahramanlar görsek bile, Zemo daha ilk girdiği bölümden diziye başka bir hava kattı. Zemo’nun kaynaklarının çok olduğunu, kahramanlarımız daha ne yapacaklarını bilmez iken Zemo’nun nereden başlayacağını bilmesi karakteri ön plana çıkarmaya yetti.

Zemo’nun ilk adımını takip etmek zorunda kalan Sam ve Bucky maalesef gidilecek yere şu anki kimlikleri ile gidemiyorlar. Bunun için Bucky tekrar ”Winter Soldier” olarak girmek zorunda kalıyor. Falcon ise sadece çizgi romanlardan adını duyduğumuz ”Conrad Mack” (Smiling Tiger) olarak kılık değiştirmek zorunda kalıyor.

Conrad Mack (Smiling Tiger) [Earth-616 New Warriors Vol-1-22-001]

Orada ortalığı karıştıran karakterlerimiz kaçış yolunda henüz fragmanlarda gördüğümüz Sharon Carter (Ajan13) tarafından kurtarılıyorlar. Sharon Carter karakterinin dövüş sahneleri gerçekten bu diziye yakışır şekildeydi.

Sharon Carter (The Falcon and The Winter Soldier S01/B03)

Karakterlerimiz dizide bahsi geçen serumu yapan profesörü bulsalar da henüz yeterince cevap alamamışken Zemo profesörü çekip vuruyor. Zemo’nun yıllar sonra bile hala Süper Askerler olayı hakkında tavrının net olması dizi içinde karakteri çok farklı bir boyuta taşıdı.

Zemo’nun özel uçağı ile ipuçlarını takip eden ekip yine kendisinin gidilmesi gerektiğini düşündüğü yere gidiyor. Yani Letonya’nın başkenti Riga’ya gidiyorlar. Orada Bucky takip edildiğini anlayınca dizinin seyrini tamamen değiştirecek bir karakter ile yüzleşmek zorunda kalıyor.

Wakanda!

Ayo (The Falcon and The Winter Soldier S01/B03)

Zemo’nun peşinde olan sadece Amerika değil. Wakanda halkı da T’Chaka’nın ölümüne sebep olan kişinin hapisten kaçtığını duyunca çok gecikmeden peşine düşmüş. T’Chaka Civil War filminde Zemo’nun Viyana uluslararası merkezini bombalaması sonucu ölmüştü. Belli ki Wakanda halkı bu işin peşini hala bırakmamışlar. Tabii ki de bu olay biz izleyicilerin işine gelir. Çünkü Kralın koruyucularından Ayo ile Zemo arasında kalacak olan Bucky ne yapacak çok merak ediyoruz. Kötü karakterden yardım alan kahramanlar bu defa kötü karakteri korumak zorunda kalacaklar gibi.

Dizinin gidişatından bahsedecek olursak temposunun her bölüm arttığını söyleyebiliriz. WandaVision dizisinde büyük cameo beklentisi içine girip dilimiz yansa da bu dizide her zamanki gibi birkaç büyük cameo söylentisi dolaşmaya başladı bile.

Black Widow [1920x1080] : wallpapers

Söylentilere göre bu dizi Black Widow filmine geçiş olarak kullanılabilirmiş. Yani Black Widow filminden bir karakteri görme olasılığımız yüksek.

Ayrıca çok uçuk bir beklenti ama Omega Red’in görüneceği konusunda geek tayfası dedikodulara başladı bile. Ama Omega Red bir mutant karakteri olduğu için ben bu dizide görünmesinin zor olduğunu düşünüyorum. Belki sadece gerçek isminin geçeceği ve mutant evrenini yavaştan MCU’ya dahil edeceği bir sahne olabilir. Bakalım ilerleyen bölümlerde neler olacak.

Omega Red (Art by Raf Grassetti)

Önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Instagram hesabımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *