Spam Yapma Lütfen!
27 Eki 2020
Çizgi Roman

Stargirl: Pınar Toprak ve Geoff Johns’un İlginç Hikayesi 

Geçtiğimiz günlerde yayın hayatına başlayan Stargirl’ün müziklerini Pınar Toprak besteledi.

 Courtney Withmore, küçük bir kasabada lise öğrencisiyken Justice Society of America’a ya kadar uzanan bir maceraya sahip oluyor ve Stargirl ünvanını günümüz kadar taşıyor.

 Kaptan Marvel filmini besteleyen Pınar Toprak, filmin müthiş gişe başarısı ile gişe hasılatı yüksek film besteleyen ilk kadın besteci olmuştu. 2 sezonun ardından yayın hayatı sonlanan Krypton dizisinin de müziklerini besteleyen Toprak, geçtiğimiz günlerde ilk bölümü yayınlanan Stargirl dizisinin de müziklerini besteledi. Müziklerin oluşumunda diziye oldukça yakın çalışan Geoff Johns’un de katkısı büyük. Variety’e konuşan ikiliden Johns, Pınar Toprak hakkında gurur verici şeyler söylüyor:

“Kaptan Marvel’dan Krypton’a Pınar’ın işlerini çok iyi biliyordum.” diyen Stargirl’ün ortak yaratıcısı ve yapımcısı Geoff Johns ekliyor.  Pınar’ın yaratıcı bağlantısı anlıktı. Pınar müziğe ne kadar tutkulu ise süper kahramanlara da o kadar tutkulu. O Stargirl’de sadece sessel çalışmadı. Karaktere ve diziye tamamen yeni bir boyut getirdi. Geoff Johns, Pınar Toprak’tan biraz klasik, ikonik ve gerçek bir şey istediğini belirtiyor.

Stargirl ilk olarak 1999 yılında çizgi roman sayfalarında göründü.

Ne için çabalıyor olduğumuz bizim için önemliydi. Bu fazlasıyla sinematik bir şov.

Pınar Toprak

12 bölümün tamamının müziklerini bestelemeye 34 müzisyenle başlayarak 60 müzisyenle (neredeyse) sonlandırdılar.

Bununla birlikte Geoff Johns ve Pınar Toprak’ın ilginç de bir tanışma hikayesi var. Geoff Johns ve Pınar Toprak instagramda sürpriz bir şekilde tanıştılar. Ve kişisel acıları nedeniyle kolaylıkla iletişim kudular. Çünkü Geoff John’s un kardeşi Courtney, 1996 yılında bir uçak kazasında hayatını kaybetmişti. Pınar Toprak, yakın arkadaşı, Johns’un kardeşiyle aynı ada sahip olan Courtney’i, birkaç yıl önce kanserden kaybetmişti.

Pınar Toprak “Courtney isminin benim için çok özel bir anlamı var.” diyor.         

Yayın hayatına bu hafta başlayan dizinin oyuncu kadrosunda Grave VanderWaal, Graham Verchere, Karan Brar, Darby Stanchfield, Giancarlo Esposito, Maximiliano Hernandez gibi oyuncular bulunuyor.

 Bu yazımızı sevdiyseniz, diğer yazılarımıza da buradan ulaşabilirsiniz. Hepinize iyi bayramlar!

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *