Spam Yapma Lütfen!
10 May 2021

8 Mayıs 2020 tarihi ile çıkışını gerçekleştiren Solar Opposites ilk gününden milyonlarca kişi tarafından izlendi. Bunu da bildiğiniz gibi dizinin yapımcısının aynı zamanda Rick and Morty dizisinin yapımcısı olmasına borçlu. Zaten iki dizinin benzer yönü de bir hayli fazla.

Solar Opposites, uzaylı bir ailenin dünyaya mahsur kaldığı zaman boyunca geçirdiği maceraları anlatıyor. Kendi gezegenlerinin yok olmasının ardından hayatlarını zar zor kurtaran ailemizin bir kısmı dünya hayatına asimile olsa da ailenin reisi Korvo geri dönmeye niyetli.

Solar Opposites: Justin Roiland and Mike McMahan discuss their new ...
Dizinin yapımcısı Justin Roiland aynı zamanda Korvo karakterini seslendiriyor.

Dizinin en çok eleştirilen noktalarından biri de Rick and Morty ile olan benzerliği. Gerçekten de çizim tekniklerinden tutun seslendirme sanatçılarına kadar benzerlikler bulmak mümkün. Hatta bu benzerlikler zincirine olay örgüsü/kurgusu ve karakteristik karakter özelliklerini de katmak mümkün.

Solar Opposites ve Rick and Morty’in Benzer Olması Bir Sorun Mu?

Tabi ki bu sorunun cevabı herkese göre değişir fakat benim için bir sorun değil. Diziyi izlerken sanki Rick and Morty dizisinin paralel dünyadaki halini izliyormuşum gibi hissetti. Bu doğrultuda yola çıktığınızda diziyi izlerken iki diziyi kıyaslayarak daha kaliteli vakit geçirmeniz mümkün.

Ayrıca Solar Opposites çok kaliteli bir karakter kadrosuna sahip. Henüz sizi ilk bölümden yakalayan senaryosunu söylemiyorum bile! Yani bu dizi izlenir mi diyor iseniz kesinlikle izlenir diyorum. Evde ve sağlıcakla kalın!

7.5
Score

Pros

  • Karakterler
  • Alt mesaj

Cons

  • Bazı noktaların Rick and Morty ile çok benzer olması

Final Verdict

Sonuca gelecek olursak, benim dizi için görüşlerim olumlu. İzlemesi keyifli bir dizi, sizi sıkmayacaktır.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *