Spam Yapma Lütfen!
14 Haz 2021
Dizi

Ragnarok 2. Sezon İncelemesi! 

Merhaba sevgili Geek101 ailesi! Bu yazı spoiler içerir şimiden dikkat. İskandinav mitolojisinin son ve büyük asıl savaşı, yani bir mitolojik kıyameti anlatan Netflix yapımı Ragnarok dizisi 31 Ocak 2020 de platformda yerini aldı. İlk sezonda Magne’nin (Thor) Edda’ya gelip karakter gelişimini izlemiştik. Ama daha çok kişisel gelişim olarak izledik. 1. sezonun final sahnesinde insanların arasına karışabilmek için aile rolü yapan devlerin kasabayı etkisi altına alan şirketleri büyük bir çevre kirliliğine yol açmıştı. Bunun üzerine tüm halk yıl sonu gösterinde iken Magne (Thor) ve Vidar’ın (Baba rolündeki dev) kavgasını izlerken, zorda kalan Magne (Thor) bir yıldırım darbesi atarak sezon bitmişti.

İlk sezon bize neredeyse hiçbir şey vermeyen dizi 2. sezonda daha iyi şeyler göreceğiz umudu ile beklentiye soktu. Geçtiğimiz hafta Cuma günü 2. sezonunu yayınlayan dizi Ragnarok yine kendini izletmeyi başardı. Fakat diziyi uzatmak için yine bizlere çok az şey verdiler. Hadi ikinci sezonu birlikte inceleyelim.

2. Sezonda neler oldu? (Kısa bir özet)

Sezon Vidar ile Magne’nin kavgasının devamı ile başladı. İlk yıldırımını atan Magne Vidar ile olan kavgasını sonlandırırken Magne olay yerinden dağ yamacına kaçtı. Yamaçta kartal görünce kendisi için orada olan kartala seslendi. Ve kendisini bir illüzyon içinde buldu. İllüzyon içinde Wenche’yi İsolde olarak gören Magne aldığı uyarı ve bilgilerle uyandı. Bu sırada savaşa hazırlanmak için toplanan devler, Gry’i öldürme görevi alan fakat aşık olduğu için öldürmeyen Fjorun evi terk ederek devleri yüz üstü bırakmasıyla sonuçlandı. Saxa Fjor’un yerine geçerek kendi lehine hamle yaptı. Bu arada Magne bin defa uyarılmasına rağmen yine de Wenche’yi ziyaret ederek Ran’ın radarına takılmış oldu. Bunun sonucunda Wenche, Ran tarafından öldü. Yaralı bir şekilde kolyesini Wotan’a vererek Odin’i ortaya çıkardı.

Magne ise kendine müttefik ararken Iman’ı buldu. Bunun yanı sıra kendi karakterini bulamayan Laurits ise babasının aslında Vidar olduğunu öğrendi. Laurits’i avantaj olarak gören Vidar Laurits’i yanına aldı. Ve ona ilgi göstererek dev kimliğini açığa çıkarttı. Laurits, yeni kimliğinin ona verdiği gaz ile Magne ile iş birliği yaparak Vidar’a karşı hamle yaptı. Bu sırada Lourits Wotan’ın (Odin) kanını kendine enjekte ederek tanrısal kimliğine tam sahip oldu.

Vidar Lourtis’i öldürmek isterken Magne tarafından kendi baltası ile öldürüldü. Ana kötü olarak gördüğümüz karakter sezonun ortasında çat diye öldü. Birini öldürdüm psikolojisine giren Magne ise güçlerini artık istemediğini dağlara taşlara haykırdı. Babasını öldürüdüğü için Laurits ile arası bozulan Magne kendini katil olarak tanımlar. Lourits’i ise midesinde oluşan tenya yüzünden ameliyata aldılar. Midesinden alından tenyayı kendisine isteyen Lourits onun Midgard yılanı jormungard olduğunun bizce gayet farkındaydı.

Ayrıca bu sırada güçlerini kaybeden Magne tekrar disleksi hastalığına sahip hayatına geri döndü. Fjor ise babasının ölümüne dayanamayıp eve döndü ve Saxa’yı yerinden etti. Ran ise Vidar’ın ölümünden suçlu olduğunu düşündüğü Lourits’i öldürmek için evlerini basınca Magne’nin normal birisi olduğunu görünce bundan vazgeçti.

Pek başarılı olamamış

Magne ise müttefikleri güçlerini kişisel olaylar için kullanırken kendi güçlerinden vazgeçtiği için pişman oldu. Odin’den güçlerini geri almasında yardım isteyen Magne çekici yapmadan bunun mümkün olmayacağını öğrendi. Saxa ise Jutul imparatorluğunu geri gelen Fjor’a kaptırınca Lourits den onun tarafında olmasını istedi. Ve sonsuz ateşin bulunduğu fabrikanın anahtarını verdi. Magne ise Lourits i kandırarak anahtarı aldı. Ve tüm müttefikler sonsuz ateşin başında Mjolnir’i (Thor’un çekici) yapmaya koyudular. Gözcülük yapan Iman ile onları yakalayan Fjor kavga ederken çekici tamamlayan Magne çantasına saklayarak Fjor’dan kaçtı.

Diğer müttefikler ise polisler tarafından mülke izinsiz girmekten dolayı tutuklu kaldı. Magne ise tekrar geldiği dağ yamacında çekici çalıştıramadı. Fjor, Magne’nin fabrikaya girmesinin suçlusunun Saxa ve Lourits olduğunu öğrendi. Ve Ran ikisini de hain ilan ederek önce birlikte Saxa’yı öldüresiye dövdüler. Sonra Ran ve Fjor anahtarı Magne’ye dolaylı yoldan veren Lourits i öldürmek için eve gelir. Havanın bozulmasıyla güçlerine kavuşan Magne, Jutulheim’e giderek dayak yiyen Saxa’yı gördü. Saxa Magne’yi oyalarken Ran ve Fjor Louritsi’i de dövdüler. Fakat Magne’yi nasıl öldüreceğini bilen Lourits onlarla iş birliği yapmak isteyince durdular. Saxa’dan kaçan Magne ise Lourits’i kurtarmak için eve döndüğünde, arabada oturan Ran ve Fjor’a çekicini fırlatır. Son sahnede ise Ran ve Fjor Lourits’i gözler. Bu esnada Lourits ise tenyasını (midgard yılanı Jormungard) suya bırakır. Ve Lourits’i dev ve tanrı gözlerine sahip bir şekilde görürüz. Ve dizi ikinci sezonun finalini yapmış olur

İkinci sezondan akıcılığı dışında hiç bir seyir zevki alamadık

Bizlere hala güçlerinin farkında olmayan ve sonuçlarına katlanamayan bir Thor, iki taraflı oynayacak bir yarı dev yarı tanrı Loki, Thor’u öldürmek için Loki tarafından suya bırakılmış Midgard Yılanı ve Ragnarok için hazırlanacak olan devlerden başka bir şey vermediler. İkinci sezonun bizde yarattığı hayal kırıklığı yüzünden kendimizi üçüncü sezona saklıyoruz. Sizlerin de bu mitolojik savaşa hazırlanmanızı bekleriz. Bununla birlikte şimdiden iyi seyirler.

Ayrıca önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte Instagram hesabımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

1 Comment

  1. Dogukan Mirac Yilmaz

    2. sezonda Saxa ile birlikte olan Magne nin bir devden çocuğu olabilir. Ayrıca aşık olduğu kız da 3. sezonda karşımıza leydi Sif olarak çıkabilir. 3. sezon harika olacak, tam bir patlamaya yaşayacaklar inanıyorum.

Bir cevap yazın

Required fields are marked *