Spam Yapma Lütfen!
12 Nis 2021
Dizi

Lucifer 5. Sezonuyla Dönüyor! 

  Amerikan Fox kanalında yayın hayatına başlayıp çok sevilen müthiş aksanlı “titektif” çilik oynayan Lucifer, 21 Ağustos’ta beşinci sezonuyla dönüyor!

 Tom Ellis, Lauren German, Lesley Ann-Brandt ve D.B. Woodside’ın başrollerini paylaştığı dizi, DC Comics’in Lucifer çizgi romanlarından uyarlanıyor. Babası tarafından sürgün edilip cehenneme hükmetmesi için gönderilen Lucifer, cehennemden kaçak dünyaya tatil yapmaya gelir. Ve dizi de işte tam da bu zamanı konu alıyor. Dünyada cazibesiyle herkese istediği her şeyi yaptırabilen Lucifer’ın sözü sadece dedektif Chloe Deccker’a geçmemektedir. Lucifer’ın cazibesinden etkilenmeyen dedektifimiz, şeytanımızın dikkatini çeker. Dedektiften etkilenen Lucifer, cinayet büroda onunla beraber cinayetleri çözmeye koyulur.

Kimi zaman cinayetleri çözerken kimi zaman da babasının(Tanrı) onun peşinden gönderdiği meleklerle uğraşan şeytanımız, üçüncü sezonu sonunda Fox tarafından iptal edildi. Konusu hayli efekt gerektiren dizinin üç sezon boyunca fazlaca cinayet çözmeye odaklanması, şeytanımızın merak edilen asıl yüzünü bir türlü gösterilmemesi ve kötü efektleri seyircinin diziden kopmasının en önemli nedenlerindendi. İptali daha önce hiçbir diziye olmadığı kadar tepki çekti. İptal kararı sosyal medyada  #savelucifer tagları açılarak protesto edildi. Ve sonunda bu çabaları sonuç buldu. Netflix diziyi satın aldı ve dizinin dördüncü sezonu yayınlandı.

Tom Ellis

Ardından dizi beşinci sezon onayı aldı ancak dizinin altıncı sezonunun gelmeyeceği, beşinci sezonun final sezonu olacağı söylendi. Ancak Netflix olası bir altıncı sezon ihtimaline karşı Tom Ellis ile yeni bir anlaşma imzalanacağını açıkladı. Geçtiğimiz haftalarda da final kararından vazgeçildi. Dizi altıncı sezonuyla da Netflix platformunda olacak.

 Ancak dizinin beşinci sezounizinin beşinci sezonunun sadece ilk kısmı yayınlanacak. Yani 10 bölüm olacağı tahin edilen beşinci sezonu ilk beş bölümü yayınlanacak. Diğer yarısının ne zaman yayınlanacağı ise şimdilik bilinmiyor. Netflix’e gelmesiyle kaybettiği ilgiyi tekrar bulan şeytanımızın son sezonu oldukça sevilmişti. Efektleriyle ve sıkmayan konusuyla Fox’ta olduğundan daha fazla izlenmişti. Yeni sezonun da aynı başarıyı yakalayacağından kuşkumuz yok. Yeni sezonunda şeytanı bol olsun diyelim.

Bu yazımızı beğendiyseniz yazdığım bir başka haber yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Evde kalın, sağlıklı kalın!

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *