Spam Yapma Lütfen!
14 Haz 2021
Dizi

Loki Dizisinin Büyük Sırrı! İleride Olabilecekler! 

Disney Plus’ın en yeni dizisi Loki, bugün itibariyle yayın hayatına başladı. Altı bölüm sürecek serüven ilk bölümünden beni heyecanlandırmaya başladı. Loki dizisinde beni heyecanlandıran teorimi açıklamadan önce dizi hakkında sürpriz bozan bulunmayan düşüncelerimi belirtmek isterim. İşte Loki dizisinin büyük sırrı! İleride olabilecekler!

Dizinin ilk bölümü oldukça keyifliydi ancak bir tutam uzatılmıştı. Geçmişi gösteren sahnelerle Loki’nin iç dünyasını tanıtmaya çalışıp bunu başaramayıp üstüne seyirciyi yorduktan sonra kısa bir sekans ile karakterin iç dünyasında duygusal bir gezintiye çıkıyorsunuz. Bölümün sonundaki sahne yardımıyla da bir sonraki bölümü merakla bekliyorsunuz.

Dizinin ilk bölümünün incelemesini buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Yazımın devamında sürpriz bozan bulunmaktadır.

İşte o sır!

10 Comic Stories to Read Before You Watch Loki

Dediğim dizi oldukça keyifli ve merak uyandırıcıydı. Bunun sebebi ise bölümün sonunda gördüğümüz dizinin kötü karakteriydi. Bu kötü karakter hakkında henüz hiçbir şey bilmiyor olsak da karakter hakkında ilk bölüm için biraz uçuk, ancak akla yatan bir teorim var:

Bölüm içinde Loki’yi o an onun için en güçlü silah olan Tesseract’ı aramasını izlemiştik. Tesseract’ı bulduktan sonra çekmecede unutulmaya yüz tutmuş ataç niyetine kullanılan Sonsuzluk Taşlarını görünce sahip olmak istediği gücün bir hiç olduğunu anlamıştı. Yine de birkaç Sonsuzluk Taşını cebine atmasını beklerdim. Devam eden sahnede çoklu evrenin en büyük silahına ihtişamla baktığını izlemiştik.

Bölüm içinde sadece bunları izlemedik: Loki’nin Marvel Sinematik Evrenindeki yolculuğunu da izlemiştik. Bu yolculukta Loki’nin sürekli bir gücün peşinde koşuşturması ve bölüm içinde yaşadıkları onun geleceğini kafamızda kurgulamamıza yardım etti.

Fesatlık Tanrısının aklından neler geçtiğini tahmin bile edemeyiz. Her an yeni bir plan kurgulamakta, yazmakta. Taktir edersiniz ki çoklu evrenin en güçlü silahıyla bakıştıktan sonra da kendine yeni bir yol çizmiştir.

İleride olabilecekler!

Benim teorime gelecek olursak, dizinin kötü karakteri Loki olabilir. Karakteri henüz tanımıyoruz ancak Time Variance Authority ile bir bağlantısı olduğu kesin. Kötü karakterin Time Variance Authority’nin gücüne sahip olmak istediğini az buçuk anlayabiliyorsunuz. Bu güce sahip olmak isteyen bir diğer karakter Loki gibi duruyor. Hem ilk bölüm, hem de dizinin işleyişi gereği imkansız bir teori olsa da böyle bir ikilem diziyi Marvel Stüdyolarının en iyi dizisi yapacaktır.

En iyi ihtimalle Loki’yi dizinin sezon finalinde Time Variance Authority’nin gücüne sahip olma şansı varken dizinin kötü karakterini dururken izleyebiliriz. -ki muhtemelen böyle bir sezon finali izleyeceğiz.-

Altı aylık bir aranın ardından ilk yazımla tekrar buluştuk. Bizi Instagram’dan takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz. Başka bir yazılarda buluşmak üzere, güç sizinle olsun!

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *