Spam Yapma Lütfen!
14 Haz 2021
Dizi

Loki 1. Sezon 1. Bölüm İncelemesi: En İyi Marvel Dizisi Mi? 

8.0
Score

Pros

  • Merak uyandırıcı bir yapıya sahip.

Cons

  • Bazı kısımlar gereksiz uzamış.
Yönetmenlik
7.5
Senaryo
8.5
Oyunculuklar
8.0
Sinematografi
8.0

Merhaba sevgili Geek101 ailesi! Bugün ki yazımızda Marvel Studios un 4. evresindeki yeni dizisi Loki‘den bahsedeceğiz. Biliyorsunuz ki Marvel Avengers Endgame’den sonra yeni projeler çıkartacağını duyurdu. Bunların ilk ikisi WandaVision ve Falcon And The Winter Soldier çıktı bile. Şimdi ise Loki çıkışını gerçekleştirdi.

Seyirciler tarafından iyi puan toplayan bu iki dizinin ardından Marvel yeni dizisi Loki ile evrene devam ediyor. Marvel ve Disney ortaklığı sayesinde Loki’nin pilot bölümü Disney+ da yayın hayatına başladı. Diğer diziler gibi haftada bir bölüm gelecek dizinin ilk bölümü 50 dk uzunluğunda.

Dizinin ilk bölümünü izlemeyenler için sürpriz bozan içerebilir.

Nasıl olmuş?

Neredeyse tüm dizi sadece bir karakter üstüne olacak. Marvel filmlerinden tanıdığımız Tom Hiddleston rolünü bırakmayarak neredeyse 11 yıldır Loki karakterini oynamaya devam ediyor. Biliyorsunuz ki Avengers Endgame filminde Scott Lang’in verdiği akıl sayesinde zaman yolcuğu yapmayı mümkün kıldılar. Geçmişe giden ekibin bir kısmı da 2012 New York savaşına gitmişti. Böylece Tesseract’ı alıp kaderlerini gerçekleştireceklerdi.

Fakat Hulk’ın gazabına uğrayan Tony yanlışlıkla geçmişteki yakalanmış Loki‘nin önüne Tesseract’ı atana kadar. Tesseract sayesinde kaçan Loki‘nin ise nereye gittiğini bilmiyorduk. Taki dizi gelene kadar. 2012’deki savaştan Asgard gemisine kadar ki Loki‘nin macerasını anlatacak yapım, ilk bölümde bizi kendisine çekmeyi başardı. 4. evre ile Marvel zaman yolculuğu ve farklı evrenlere kapısını açtı. Kafamızın karışmasına ve bir sürü soru ile başbaşa bırakacak dizi ilk bölüm ile bunları gayet yerine getirdi. Marvel Studios filmleri kadar dizilerine de öenm verdiğini bize hissettiriyor. Peki pilot bölümde neler yaşadık.

Avengers ekibinden kaçan Loki Moğolistan’da kendini buldu. Fakat gerçeklik dışında anlık gelişen bir durumu aleyhine çevirip kaçan Loki, Marvel’in yeni istihbaratı zaman koruyucularının eline düşüyor. Ve burada hapis hayatına mahkum edilecekken. Ajan Mobius kendisine bir suçluyu yakalaması için ortaklık teklif ediyor. Fakat bir sorun var, yakalaması gereken suçlu aslında Loki‘nin kendisi.

En iyi Marvel dizisi mi?

Pilot bölüm için bize bu kadar bilgi veren dizinin ilerleyen bölümde evren içinde büyük olaylar yaratacığını hepimiz iyi biliyoruz. İlk bölümde gözüken Skrull da gözümüzden kaçmadı değil. Loki‘yi bize Lady Loki olarak da gösterme ihtimalleri var. Çok geçmeden sizde yerinizi alın çünkü bu hikaye Doctor Strange in the Multiverse of Madness’e doğru yol almaya başladı.

Elbette Loki’nin en iyi Marvel dizisi olup olmadığını ilerleyen zamanlarda göreceğiz. İlk bölümü biz çok beğendik size de tavsiye ederiz. Şimdiden İyi Seyirler.

Ayrıca önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte Instagram hesabımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *